kırmızı şiir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kırmızı mercimek çorbası!

kırmızı mercimek çorbası!

2 su bardağı kırmızı mercimek 6 bardak su 2 yemek kaşığı yağ 4 bardak et suyu veya su sirke tuz Yapılışı Kırmızı mercimeği iyice ayıklayıp su ile tencereye koyun. Ezilene kadar pişirin. Pişen ve boza kıv----- gelen mercimeği varsa bir presle yoksa süzgeçle iyice süzün veya ezin. Koyu hale gelen mercimeklere et suyu ve yağ katın. 15 dakika kaynatın. Sirkeyide ilave ettikten sonra servis...
  2. Sosisli Kırmızı Mercimek

Sosisli Kırmızı Mercimek

Malzemeler 2 Su Bardağı Kırmızı Mercimek 4 Adet Sosis 50 gr Margarin 1 Adet Büyük Soğan 2 Diş Sarmısak(Doğranmış) 1 Kahve kaşığı Karabiber Rendelenmiş Kaşar Peyniri 5 Bardak Et suyu veya Su 4 Sap Maydanoz Yapilis Tarifi Et suyunu tencereye koyarak içine mercimek, soğan ve tuzunu koyarak 1 saat kaynatın. Mercimekleri süzerek alın. Soğanı atın. Margarini bir tavada kızdırıp...
  3. ŞİİR

ŞİİR

Hz. Enes (r.a) anlatıyor: Medine dışında çölde yaşayan birisi Hz. Peygamber'e (s.a.v) geldi ve: "Ey Allah'ın Resûlü! Kıyamet ne zaman kopacaktır?" diye sordu. Efendimiz (s.a.v): "Hay yazık sana, sen kıyamet için ne hazırladın?" diye sordu. Adam: "Öyle fazla bir ibadet ve taatim yoktur, fakat ben Allah ve Resûlünü seviyorum" diye cevap verdi. O zaman...
  4. Şiir

Şiir

İlahi aşkı, Allah -c.c.- sevgisini konu edinen; Efendimiz Aleyhisselam'ı, ashabı (r.a.), Evliyayı (k.s.) ve iyi kulları, insanın yücelik ve erdemlerini ve ince duyguları anlatan şiir hayır ve iyiliğe; Küfrü ve batıl olan şeyleri konu alan şiir şerre; Sannat değeri olmayan, vezni ve diğer değer ölçüleri bozuk şiir görmek abuk sabuk konuşmaya; Kafiye yahut kafiye harfi görmek ilim, sanat ve...
  5. Hande Yener - Kırmızı

Hande Yener - Kırmızı

hatayı ben en başında yaptım aynı evi senle paylaşarak kendimi çok taktir edicem ayrılığı kutlayarak vedalaşırken üzülmüş gibi tutma ellerimi acıyarak kendine dev aynasında değil boy aynasında bir bak acım taze kurtulamazsın gözlerini kaçırarak belki birazcık bozuldun, ruhun belki can çekişiyor belki biraz da kızardın ama sana kırmızı çok yakışıyor belki birazcık bozuldun, ruhun belki...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş