Kısa ömürlü Internet evlilikleri...

Mirmiga

Mirmiga

Yeni Üye
Üye
Kısa ömürlü Internet evlilikleri...
Prof. Dr. Demet Gürüz, son zamanlarda artan internet evliliği konusunda kadın ve erkekleri uyardı: "Evlilik gibi önemli bir kararda gençlerin duygu, düşünce ve paylaşımlarını ekranda değil, yüzlerine ve seslerine yansıtmalarını öneriyorum."

İnternetten tanışıp evlenenlerin sayısı artarken, bu amaçla kurulan sitelerin sayısı da artıyor. İnternet üzerinden evlilik birçok tartışmayı da beraberinde getirirken, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Kişilerarası İletişim Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Demet Gürüz kadın erkek ilişkilerinin sevgi ve saygı temeline dayandırılarak evlilikle noktalandırılmasının çok ciddi ve önemli bir süreç olduğunun altını çizdi.

Prof.Dr. Gürüz, “Bu süreçte tarafların karşılıklı beklentileri, seçenekleri, gereksinimleri ve evlilikten beklentileri önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle, evlilik kararı verilirken tanıma sürecinin doğru zamanda, doğru kişiyle ve doğru yerlerde karşılıklı olarak gerçekleştirilmesinde yarar vardır” dedi.

Evlilikten hem çiftlerin hem de aile ve yakınlarının uzun süreli ve sağlam bir birliktelik beklediğini belirten Prof.Dr. Demet Gürüz, “Evlilik kararının doğru bir şekilde verilmesinde tanıma sürecindeki bazı önemli noktaların dikkatle değerlendirilmesi gerekmektedir.

Teknolojinin yaşamımıza kattığı avantajlar yadsınamaz. Ancak evlilik, teknolojik donanımlı bir aletin satın alınarak kullanılması gibi düşünülemeyeceğinden insan ilişkilerinin sağlıklı işleyişi, evlilik kararının doğru verilmesinde ve sürdürülmesinde kişiler arası iletişim yöntem ve becerilerinin sanal ortamda değil, yüz yüze olan bir ortamda verilmesi daha sağlıklı olacaktır” diye konuştu.

Yüz yüze iletişim önem taşıyor
Yüz yüze iletişimde bile zaman zaman çatışma, küskünlük, reddetme gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalındığını ifade eden Prof. Dr. Demet Gürüz, “Söyleyiş tarzı, ses tonu, sözcükler, beden dili gibi iletişim becerilerinin tümünün kullanılabileceği pek çok faktör olumsuz etkileşimler yaratırken sanal dünyadan, bir camın arkasından yakalanan yazılı mesajların ilişkinin sağlığındaki olumlu etkisi tartışılabilir. Bu nedenle, internet diye adlandırdığımız, yaşamımızın önemli bir parçası olan iletişim aracı, sağlıklı ve olumlu bir etkileşimin gerçekleşmesinde bazı sorunları ve geleceğe dönük sıkıntıları gündeme getirmektedir” dedi.
 
esena

esena

Aktif Üye
Üye
Ce: internet evlilikleri uzun sürmüyor

bilmem banaçok yanlış geliyor emeğine sağlık canım
 
nisan

nisan

Yeni Üye
Üye
Ce: internet evlilikleri uzun sürmüyor

bencede cok sacmaya,,nternetten asik olmak evlenmek yani insanin etrafinda okadar insan varken internetten chatten birini bulmak cok tuhaf
birbirni tanimadan görmeden ne kadarda kamera olsa güvensiz is
sonrada iste sorunlar propmlemler cikar olan yine onlara olur
emegine saglik canim,sevgiler
 
mislinay

mislinay

Yeni Üye
Üye
Ce: internet evlilikleri uzun sürmüyor

bende pek olumlu bakmıyorum çünkü güvenim yok bununla alakalıda haberleri duydukça tamamen olumsuzlaşıyor insan genç kızlar dikkatli olmalı bu konuda
emeğine sağlık canım
 
İzmirella

İzmirella

Yeni Üye
Üye
Cevap: Kısa ömürlü Internet evlilikleri...

paylaşım için teşekkürlerrr.. gerçekten inanmıyorum yaa nette tanışıp evlenmek .. komik gelio bana :)
 
ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк

Yeni Üye
Üye
Cevap: Kısa ömürlü Internet evlilikleri...

teşekkürler nette tanıştıklarında nası bırbırlerını o kadar tanıdıklarına emın olabılıor kı:)
 

Benzer İçerikler

Üst