Kısa sürede bronzlaşmanın yolları

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Kısa sürede bronzlaşmanın yolları
kısa sürede bronzlaşmak hızlı bronzlaşmanın yolları bronzlaşmanın yolları evde çabuk bronzlaşmak için ne yapmalı
Çok az bir tatil zamanınız var ama siz bu kısa sürede bronzlaşmak istiyorsunuz.İşte sizler için gerekli olan hızlı bronzlaşmanın yolları
Güneşi çok seviyorsanız ama aynı zamanda hassas bir cildiniz varsa, güneşin cildinize vereceği zararları minimuma indirmek için bazı önlemler almanız gerekli.
bronz-makyaj1-1248.jpg

SPF ne kadar yüksek olmalı?

Güneş kreminin üzerinde yazan SPF rakamı, ürünün koruma derecesini gösterir. Mesela SPF 20, korunmasız ciltle, güneş yanığı oluncaya kadar 29 kat daha uzun süre güneşe maruz kalabilirsiniz anlamına geliyor. Hangi SPF oranının sizin için daha uygun olduğunu ancak tecrübeyle belirleyebilirsiniz. Eğer önceki tatilinizde SPF 20 ile sağlıklı bronzluk elde ettiyseniz, doğru koruma faktörünü buldunuz demektir.

Güzel bronzlaşmak için ne yapmalıyım?

Güneşe çıkmadan önce peeling yapmalısınız. Cildinizi ölü hücrelerden arındırırsanız, çok daha homojen ve parlak bir bronzluğa kavuşursunuz. Fakat glikolik veya salisilik asit içeren kremler yerine (bu maddeler güneşe karşı hassasiyeti artırabilir) granüllü eksfoliantları tercih edin.

Homojen olmayan bronzluğu önleyin!

Güneşten koruyucu kremler cilde iyi dağıtılmadıklarında lekeli bir bronzluk ortaya çıkabilir. Bu yüzden güneş kreminizi daha özenli sürün ve ürünün vücudunuza iyice nüfuz ettiğinden emin olun.

Güneşin cildinize verdiği zarar

Dermatologlar, retinol içeren ürünlerin güneş yüzünden oluşan cansızlık, pigment lekeleri ve DNA hasarını onardığı konusunda hemfikirler. Ama bu madde aynı zamanda cildin güneşe karşı duyarlılığını artırdığından, mutlaka SPF faktörü yüksek koruyucularla beraber kullanılmalı.

Güneş kremini ne zaman sürmeli?

Çoğu güneş kremi etkisini hemen göstermez. Bu yüzden, sürdükten sonra en az 15 dakika beklemeniz gerekiyor. En akıllıcası, tatildeyken güneşten koruyucunuzu sabah uyanır uyanmaz sürmeniz. Çünkü terasta kahvaltı ederken veya sahile doğru yürürken geçen zaman bile güneş yanığının oluşması için yeterli.

Bir dermatologun güneş sefası

Cildine zarar vermeden güneşin keyfini çıkaran bir dermatolog diyor ki:

Hazırlık zamanı Plaja gitmeden bir saat önce bütün vücuduma güneşten koruyucu kremimi sürüyorum. Böylece krem cilde iyice nüfuz ediyor ve suda kolayca çıkmıyor. Bunu çıplakken yapıyorum, çünkü en kötü yanığım bikinimin askısının kayması nedeniyle oluştu (o bölüme koruyucu sürmediğim için hazırlıksız yakalandım).

Yüz için C vitamini içeren SPF 30 fak¬törlü bir ürün kullanıyorum. Rengi çok beyaz olduğundan ilk sürdüğümde hayalete benziyorum. Fakat bir süre sonra cildime iyice nüfuz ediyor. Dışarı bembeyaz çıkmamak için plaja gitmeden 45 dakika önce sürüyorum.

Kumsalda En iyi korumalardan biri gölgedir, bu yüzden şemsiyenin altında uzanmaya özen gösteriyorum. Denizde vakit geçirmeyi çok seviyorum, sudan çıkar çıkmaz bolca SPF 50 faktörlü güneşten koruyucu bir ürün sürüyorum.

Eve dönüş Duş aldıktan sonra vücuduma içinde C vitamini olan bir nemlendirici sürüyorum. C vitamininin antioksidan özelliği hem vücudumun kızarmasını önlüyor, hem de güneşin verdiği hücresel hasarla savaşıyor. SPF 50 faktörlü krem kullandığım halde bile hafifçe bronzlaşan bir cildim var. Aslında bu hoşuma da gitmiyor değil, ama hafifçe bronzlaşmakla kavrulmak arasında fark olduğunu unutmamak lazım!


Kaynak: Bazaar
 

Asena_Sule

Daimi Üye
Üye
evet peeling çok mantıklı ölü deri gittikten sonra ki yeni deri bronzlaşır daha kalıcı olur ben havuç ve kakao yağı kullanıyorum bir günde çok güzel bronzlaştırıyor
 
Üst