Kışın doğacak bebekler için ihtiyaç listesi

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Kışın doğacak bebekler için ihtiyaç listesi
yenidoğan ihtiyaç listesi, bebekler için ihtiyaç listesi doğacak bebeğen ne alınmalı, bebeklerin ihtiyacı olan şeyler ile ilgili bilgileri sizler için bu konumuz da paylaşıyoruz.

Kış aylarının yaklaştığı şu günler de bir çok anne adayı kışın doğacak bebeği için şimdiden eksiklerini tamamlayarak onun ihtiyaçlarını karşılıyor. Herkesin bildiği üzere kış ayları her yaştan kişilerin kolaylıkla hastalandığı bir mevsim olmakla birlikte özellikle bebekler için de hastalık açısından büyük risk taşır.

Bebek sahibi olan her anne baba, soğuk havalar da bebeğinin üşütüp hasta olmaması adına hem ev ortamın da hem de dışarıda onu korumak için ellerinden geleni yapar. İç ortamlar da odayı çok fazla sıcak tutmak da yeni doğan bebekler için çok iyi bir durum değildir. Uzmanlar üç aya kadar olan bebeklerin çok fazla sıcağı sevmediklerini açıklıyor. Bunun nedeni de yenidoğan bebeklerin henüz ter bezlerinin yeteri kadar gelişmemesinden kaynaklanıyor. Bu durumdan dolayı bebekler, vücutlarını yeteri kadar soğutamazlar. Odayı en uygun sıcaklığa getirmeniz onun sağlığı açısından en iyisi olacaktır.

Kışın doğum yapacak anne adayları tarafından en çok merak edilen sorulardan biri de kışın doğan bebeklerin ihtiyaç listesidir. Melekler mekanı olarak biz de sizler için işinize yarayacak bilgileri derledik. Bu bilgilerden yola çıkarak sizde bebeğinizin ihtiyaç listesini tamamlayabilirsiniz.

kış bebekleri.JPG


Yeni Doğan Bebekler ve Anneler için İhtiyaç Listeleri


KIŞ BEBEKLERİNİN İHTİYAÇ LİSTESİ

Bebeğinizin kışın doğacağını düşünürsek onun ihtiyaçlarına yönelik en uygun listeyi sizler için hazırladık.

Tulum: İster yaz ister kış ayların da doğsun her yenidoğan bebeğin ihtiyaç listesin de yer alan tulumlar kışın kışlık modelleri ve kumaş dokusu ile bebekler için özel olarak tasarlanıp üretilmektedir. Kışın doğan bebekler için tulum modelinin uzun kollu ve ayaklı olması tavsiye olunur. Pamuklu kumaştan oluşan tulum modellerinin yanısıra özellikle dış ortamlar için kadife tulum modellerini tercih edebilirsiniz.

Tulum modellerinin iç kısmına giydireceğiniz patikli alt pijamalar ve çorap sayesin de bebeğinizi dış ortamlar da sıcak tutabilirsiniz. Eğer ayaklı tulum modellerini alacaksanız çok küçük bedenlerden olanı çok fazla almamanızı tavsiye ederiz. Malum bebekler çok hızlı büyüyor ve bu nedenle doğduktan kısa süre içerisin de ayaklı minik tulumlar ona olmayacaktır.

Body: Piyasa da farklı markaların değişik fiyat aralıkları ile satışa sunulan, askılı, yarım kollu ve uzun kollu body modelleri mevcuttur. Bu tür body modellerinden 6/7 adet alırsanız oldukça kullanışlı olacaktır

Ayaklı Alt: Yeni doğan bebeklerin en çok ihtiyaç duyduğu modellerden biride ayaklı altlardır. Özellikle kış bebekleri için vazgeçilmez bir ihtiyaç olan ayaklı alt modellerinden pamuklu ve kadife olanlarından bebeğinizin kullanma ihtiyacına göre 5/6 adet alabilirsiniz.

bebekler için ihtiyaç listesi.JPG


Çorap ve patik modelleri: Yenidoğan bebeklerin ayakları çok üşür. Özellikle yün patikler bebeğinizin ayağını sıcak tutar. Yaz kış ihtiyaç listesin de bulunması gereken çorapları bebeğinizin ihtiyacına göre dilediğiniz kadar alabilirsiniz.

Atlet: Atlet modelleri yenidoğan bebeklere çok fazla kullanılmasa da daha sonra mutlaka ihtiyaç duyulan bir çamaşırdır. Atlet modellerini birkaç boy modeller de alarak bebeğinizin ileriki aylar da ihtiyacını giderebilirsiniz.

İç Zıbın: Yeni doğan bebeklerin ihtiyacı olan iç zıbın modellerini çok fazla almamanızı tavsiye ederiz. Özellikle ilk günler giydireceğiniz iç zıbın modellerini çok çabuk büyüyecek bebeğinize giydiremiyeceğiniz için 2/3 yeterli olacaktır.

Penye Battaniye: Penye battaniye modelleri her ne kadar kışın dış ortamlar da bebeğinizi ısıtma da iç ortamlar da oldukça işe yarayacak ve kullanışlı olacaktır. Penye battaniye modelleri ile bebeğinizi ev ortamın da kolaylıkla kundak yapabilir ve hatta gittiğiniz diğer ev ortamların da bile iç mekan sıcak olacağı için kullanabileceksiniz.
Tam takım hastane çıkışların da genellikle penye battaniye modelleri takımın için de bulunuyor eğer bulunmuyorsa da 1/2 alsanız yeterli olacaktır.

Yün battaniye/örgü battaniye: Sayı olarak 2 adet olması bebeğinizin ihtiyacını karşılayacaktır. Kışın dış ortamlarda yün battaniye, örgü yada peluş battaniye modelleri ile bebeğinizi soğuktan koruyacak ve onun vücudunun sıcak kalmasını sağlayacaksınız.

Yün hırka, süveter ve yelek modelleri de kış bebeklerinin mutlaka ihtiyaç listesin de bulunması gereken örgü modelleri arasın da yer almaktadır. Her birinden 2/3 olması bebeğinizin ihtiyacını karşılayacaktır.

bebek giysileri.JPG


Hastane Çıkış Takımı: Bebeğinizin hızla büyüyeceğini göz önün de bulunduracak olursanız hastane çıkış modelinden 2 takım almanız yeterli olacaktır. Hastane çıkış takımının yanısıra bebekler için ağız bezi modellerini de dahil etmeyi unutmayın;)

Bazı bebekler diğer bebeklere göre kilo ve boy olarak daha büyük doğarlar. Bunu göz önün de bulundurarak bebeğiniz için yapacağınız alışveriş listesine özellikle 0/1 beden olarak satılan ürünleri çok fazla almamanızı tavsiye ederiz. Hatta hamile kaldıktan hemen sonra alışveriş yapan anne adaylarına da ufak bir uyarımız olacak oda bebeğinizin doğum zamanını mutlaka hesaplayıp alacağınız ürünlere ona göre karar vermeniz. Alınan bazı giysiler mevsime uymadığından dolayı giydirmeniz mümkün olmayacaktır....Kış Bebekleri İçin Alışveriş Listesi Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikle bebeğiniz çok üşür diye düşünüp kat kat giydirmeyin. Bu şekilde giydirmeniz bebeğinizin terleyip hastalanmasına neden olabilir.
Bebeğinize ev içerisinde giydirdiğiniz body, pijama gibi kıyafetlerin pamuklu ve hava alan kumaşlardan yapılmış olmasına özen gösterin. Sadece dışarı çıkacağı zamanlarda kalın ve hava geçirmeyen kumaşa sahip bebek kıyafetlerini tercih edin.
Bebeğiniz uykusunda çok hareket ediyorsa bu durumun onun üzerindeki pijamaları çıkarma ihtimali yaratacağından çıtçıtlı üstleri tercih edein ya da bebekler için geliştirilen özel uyku tulumunu giydirerek uyutun.
Unutmamanız en önemli konu satın aldığınız tüm ürünleri yıkamadan asla bebeğinize giydirmemenizdir.
 
Üst