1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  kıtaları buluşturan fuar

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  İstanbul'da başlayan ve açılış kurdelesini Bakan Eker'in kestiği, Avrasya Tarım Fuarı bugün son buluyor. Faurda yer alan son teknoloji tarım makineleri büyük ilgi çekiyor Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş., Türkiye’nin vazgeçilmez sektörlerinden biri olan tarım sektörünün liderlerini İstanbul’da yeniden bir araya getirdi.

  Tüyap Tüm Yapım Fuarcılık A.Ş, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Derneği işbirliğiyle hazırlanan Avrasya Tarım 2008, 3. Tarım, Hayvancılık, Tohumculuk, Fidancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı T.C. Ziraat Bankası, Trakya Birlik, TİKA Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri, KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekte Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ve DTM Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın vermiş olduğu destekle yeniden sektörün uluslararası buluşma noktası oldu.

  Açılışını Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker'in yaptığı Avrasya Tarım 2008 Fuarı'na; Asya, Afrika ve Avrupa'daki 17 ülkeden 180 firma ve firma temsilcisi katıldı.

  Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde yeniden yapılanma ve modernizasyon ihtiyaçlarını gideren ve ekonominin yükselen bir değeri haline gelen tarım sektörü, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde üçüncü kez aynı amaç etrafında bir araya gelmiş oldu.

  Fuara bu yıl 2 bini yabancı olmak üzere tyaklaşık 50 bin ziyaretçi katıldı.30 bin metrekare alanda gerçekleştirilen fuarda aynı zamanda sektöre dair sorunların tartışıldığı seminer ve paneller düzenlendi. Dış Ticaret Müsteşarlığı ve TİKA tarafından Fuar kapsamında Balkanlar, Türk cumhuriyetleri, Uzak Doğu, Avrupa ülkelerinden yurt dışı alım heyetleri oluşturuldu.

  ŞİRKETLER FUARDAN UMUTLU

  Fuara Tekirdağ-Hayrabolu'dan katılan Kurt Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kurt, bu yıl üçüncüsü yapılan fuarın üretimini yaptıkları ürünlerin tanıtımı ve bu alandaki gelişmeleri daha yakından takip etmek açısından çok faydalı bulduklarını söyledi.

  Üretimlerinin yüzde 30’a yakın kısmını yurt içine pazarladıklarını yüzde 70'lik bölümünü ise yurt dışına ihraç ettiklerini ifade eden Kemal Kurt, bu konuda Bulgaristan ve Fransa'nın önde gelen hedef ülkeler olduğunu belirtti.

  Türk çiftçisini yeni teknolojilerle buluşturmak adına bu fuarları çok önemli bulduklarını ifade eden Kurt, fuara geçen yıl da katıldıklarını ve burada olmanın faydasını yıl içinde gördüklerini vurguladı. Kurt, yurt içinde yapılan fuarlara ilgi gösterdikleri gibi yurt dışında yapılan fuarları da çok yakından takip ettiklerini de kaydetti.

  Kurt, bu yıl tüm olumsuzluklara ve ekonomideki çalkantılara rağmen fuarın başarılı geçmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.

  HABER 7
   
kıtaları buluşturan fuar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 26. İstanbul Kitap Fuarı

  26. İstanbul Kitap Fuarı

  1989 yılından bu yana her sene farklı bir tema çerçevesinde okurla yazarı buluşturan İstanbul Kitap Fuarı, 27 Ekim - 4 Kasım 2007 tarihleri arasında 26'ncı kez sanat severleri biraraya getiriyor. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan fuarın bu seneki teması "Akdeniz'de Edebiyat; Edebiyat'ta Akdeniz" olarak belirlendi. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar...
 2. Fuar

  Fuar

  Rüyasında bir fuarda gezdiğini görmek hayatı çok kısa süre içinde değişeceğine işarettir. Parlak, neşeli, hareketli bir fuar bütün sıkıntıların geçeceğine yorumlanır. İşlerin kolaylaşacağına, hayatının değişeceğine işaret eder.Rüyanizda bir fuar gezmekte oldugunuzu görmek, talihinizin artik tamami ile açildigina, bundan sonra islerinizde dev adimlarla ilerleyerek bol kazançlar elde edeceginize...
 3. Evlilik Fuarı 2011

  Evlilik Fuarı 2011

  evlilik fuarı nerde evlilik fuarı nerede Her yıl düzenlenen evlilik fuarı bu sene 4-6 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek...Evlilik hazırlığı yapan çiftlerin büyük ilgisini çekeceK olan fuarla ilgili bilgileri paylaşıyorum melekler... Evlilik Dünyası’nın bu yılki teması “Sevgi ve Tolerans”, ünlü fotoğraf sanatçısı Koray Kasap’ın objektifinde hayat buldu. Türkiye’nin...
 4. Kıtalar

  Kıtalar

  Asya kıtasında hangi ülkeler bulunr
 5. 2012 Evlilik Fuarı

  2012 Evlilik Fuarı

  2012 evlilik fuarı evlilik hazırlıkları evlilik merkezi 2012 gelinlik modelleri hakkında yazımıza buyrun arkadaşlar evlilik öncesi 2012 Evlilik fuarını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz melekler.2012 Gelinlik modellerinden tutunda Gelinlik ayakkabınızı Duvağını hatta düğün mekanını bulabileceksiniz :)Türkiye'nin en büyük evlilik hazırlıkları fuarı “Evlilik Dünyası”, bu yıl “Doğa Gelinleri”...

Sayfayı Paylaş