Kiz çocuğu annesini çıplak görmesi haramı?

Melike Liva

Yeni Üye
Üye
Kiz çocuğu annesini çıplak görmesi haramı?
slm hanımlar 1,5 yaşında kızım var ben banyo yaparkene mecbur kalıyorum yanıma almaya benı banyonda çıplak görmesı dinimizce haram mıdır?

Merhaba, duş alırken edep ve sünnete riayet edilmeli diye biliyorum. Çocuğunuzun yanın da çıplak durmanızın günah olduğunu sanmıyorum .Fakat şöyle bir şey var. Fıkıhçılar kişinin banyoda tek iken bile yıkanırken üstüne örtü almasının sünnet olduğunu vurguluyor. Yani sizde duş alırken mahrem yerlerinizi örtün çocuğunuz görmesin. Günah olsun veya olmasın , kız çocuğu olsun erkek çocuğu olsun tamamiyle çıplak durmanız hoş bir davranış değil zaten ..Tabi bu düşüncem den dolayı kınana bilirim fakat aldığım edebe göre yanıt veriyorum.

Biz küçükken annem bizi yıkadığı zaman onu hiç çıplak görmezdik. Üzerinde peştemal olurdu . Ve annemin bu davaranışını her zaman taktir etmişimdir. Bencede banyo da çocuğunuzun yanın da çıplak durmanız günah değil ama haya dan dolayı üzerinize örtü almanız da fayda var

günah olduğunu bilmiyordum... ben kızımla birlikte banyo yapıyorum hatta eğlenceli bir hale getiriyoruz ve birbirimizi yıkıyoruz babasıda bazen kızını yıkıyor ama ona dikkat ediyoruz ikisininde iç çamaşırları üzerinde oluyor anne kız olarak bir sakınca görmediğim için daha önce günah olabileceğini düşünmemiştim...

Geri