kız isteme merasiminde neler yapılır bilmek ister misiniz üstelik çok eğlenceli :)

Benim isteme gecesi çok duygusal oldu. Babam adet yerini bulsun diye gelip bana danıştı . Zaten evlendiğim kişiyi ben tercih etmiştim. Babam beni gönülsüz verdi ve evlenene kadar benimle konuşmadı. Çünkü onayı yoktu. Yaşımın küçük olması, tek kız olmam babamın gönülsüz olmasının nedenlerindendi. Şimdi mutlu bir evliliğim var Ailem de eşim den razı.

Kız isteme merasimi mi :D:D Dur bakiiim seneeeee hangi seneydi hatırlamıyorum. Fakirlik diz boyuydu, Cebimde çiçek alacak para yoktu hatta amcam Adanalıya yakışır okkalı bir küfür ederek senin gibi damadı demişti.... Hey gidi günler hey şimdi 20 yılı aşkın zamandır evliyim ve 4 göz aydınlığım var... GÜzel günlerdi... bir çırpıda geçti gitti... Ömrünün yarısından fazlasını tamamlamışlardanım. Rabbim bizlere iyi işlerde olmayı nasip etsin. Evlatlarımızın mürüvetlerini göstersin ve en önemlisi de Rızasını alanlardan eylesin inşallah. Aminn.

Senin unuttuğunu ben tamamlıyayım bari:D:D kız istemeye geldiğinizde koloni halinde gelmiştiniz ve benim elimi ayağıma dolaştırdınız yaptığım ilk kahveyi elimin titremesinden dolayı duvarla dökmüştüm hahaha ikinci fasıl kahveyi sağ salim ulaştırdım seninki tuzluydu ama bak şimdi onuda hatırlamıcaksın( yaşlandınmı ne) hahaha biz kadınların fil gibi hafızası var her bir ayrıntıyı çok iyi hatırlarız

şuraya da bir dip not düşeyim: itiraf edeyim sabah ilk uyandığımda akşam getirdiğin çiçeklere bakmıştım gerçekmi yaşadıklarım diye çiçeği görünce anladım ki herşey gerçekmiş senin gibi:)

Koloni halindemi hahaha yav normaldir bizim oralarda da öyle isteme merasiminden çok nişan merasimindeki gibi katılım oluyor. O zamanlar kahve makinasıda yoktu demlikte 48 kişilik kahve yapmıştım. Vayy bee şaka maka yaşlandığımı hissettim vallahi

Geri