kız isteme merasiminde neler yapılır bilmek ister misiniz üstelik çok eğlenceli :)

Bence kahvenin icine o kadar sey koymayin intikami gece gerdekte alinir haberiniz olsun;)))

Süt hakkı diye birşey yok.eskiden varmış başlık parası süt hakkı adı altında alınır geline de verilmezmiş.bi nevi kızını satmak yani

Mrb 20 gün sonra istemeye gelick ler ama ben çok heyecanlıyım ve ne yapicagimizi bilmioruz nisani temmuz da yapicas söz de sadece tektas alinickti bana nisanda alyans almayi düşünmüştk ama goruorum ki sözde de alyans aliniomus şimdi bana sözde tektas takılırken erkek arkadaşıma bişi takılmaması biraz garip olur sanki

Bende seningibi düşünüyordum benimde sözümde bana 5 taş takılıcak ve sevgilimin eli boş kalıcaktı bende ona gümüş alyans aldım ben yüzük takarken onun yüzüksüz gezmesine izin veremezdim

Bir bayan olarak neden bilmiyorum ama beni hiç heyecanlandırmıyor bunlar. İçi geçmiş, duygusuz biri değilim fakat bu tarz koşuşturmaları ciddi anlamda yorucu buluyorum. Düğün hazırlıkları sırasında, ailece cümbür cemaat çarşıya gitmek, mobilya seçmek, takı bakmak yerine müstakbel eşim ile tüm bunları yalnızca ikimiz yapsak çok bu abes kaçar. :D

Gelelim kız isteme gecesine, :) Bu durumu tecrübe edinmiş biri olarak o akşam fazlasıyla stresliydim. İçimde bir coşku vardı ama bir yandan da çok sıkılmıştım. İlk kez evimiz o derece kalabalık olmuştu. Yüzükler takılsa, alkışlar bitse, herkes evine gitse diye dua ediyordum. :eek: Uzun lafın kısası, bu işler pek bana göre değil, hiçbir zaman da olacağını sanmıyorum. :oops:

Benim isteme gecesi 1 tepsi baklava , çikolata ,çiçek içecek ve tek taş yüzük geldi :D Kahvemi tuzlu falan yapmadım çok gereksiz bir şey.En köpüklüsünden damla sakızlı , kakuleli kahve yaptım. Tabi o zaman kimse bu aromaları bilmiyor yeni yeni popüler oldu.Yaptığım kahveler çok beğenildi . İçildikten sonra isteme merasimi başladı .Her şey güzel hoştu. Fakat misafirleri uğrularken babamın ayağı kaydı ve merdivenlerden yuvarlandı. Hala da babacığım bu düşmeden kaynaklanan bel ağrısın dan müzdarip .

Kız isteme merasimi mi :D:D Dur bakiiim seneeeee hangi seneydi hatırlamıyorum. Fakirlik diz boyuydu, Cebimde çiçek alacak para yoktu hatta amcam Adanalıya yakışır okkalı bir küfür ederek senin gibi damadı demişti.... Hey gidi günler hey şimdi 20 yılı aşkın zamandır evliyim ve 4 göz aydınlığım var... GÜzel günlerdi... bir çırpıda geçti gitti... Ömrünün yarısından fazlasını tamamlamışlardanım. Rabbim bizlere iyi işlerde olmayı nasip etsin. Evlatlarımızın mürüvetlerini göstersin ve en önemlisi de Rızasını alanlardan eylesin inşallah. Aminn.

Önemli huzurun baki olması sadminim..Her şey gelip geçiyor. Şatafatlı merasimlere bakıyorum da herkes bir yarış içinde . Mutluluk maddiyatla ölçülür olmuş. Evlendikten kısa bir süre sonra da boşanıyorlar. Yeni nesil eski nesil gibi değil.. Allah mutluluğunuzu daim etsin.Evlarınızı size bağışlasın. İnşallah onların mürüvetlerini görmeyi nasip etsin.

Amiiin cadıcık amin cümlemizin evlatlarını sevdiklerini ana-babalarını kardaşlarını birbirine bağışlasın. Boş yani... onu anlatmaya çalışıyorum... Ne kadar paran olduğu, çevrende ne kadar adam olduğu bir nebze bile olsun önemli değil. Önemli olan mutlu olabilmek...Ama görüyorum çevremde varya dedikodu çekememezlik kavgalar arkadan gıybetler... Almış başını gidiyor. Rabim bizleri yüreği kararmış kötü ve fesat insanların şerrinden muhafaza eylesin. Mutlu olmak elimizde vesselam...

Geri