Kızınız tüketim dininin tanrıçasımı?

Kızınız tüketim dininin tanrıçasımı?
Kızınız tüketim dininin tanrıçası mı? Elinde parası olup da küçük kızına bir Barbi bebek almayan aile yok gibi diyen Doktor Erdal Atabek, Barbi bebek ile kızlarımıza nasıl bir rol modeli çizildiğine dikkat çekti... Barbi Bebek’, Mattel ailesinin küçük kızları Barbara’dan esinlendiği bir ‘model bebek’.
Elinde parası olup da küçük kızına bir Barbi bebek almayan aile yok gibi.

Küçük kız çocuklarının rol modeli bizim Barbi bebeğimiz. Nasıl bir rol modelidir bizim Barbi?
Bir kere Barbi bebek şirin bir çocuk değildir.
Öyle, kıvır kıvır saçlı, yuvarlak yüzlü, tombul, şirin bebekler çok eskilerde kaldı.
Barbi bebek inceciktir, sarışındır, seksidir, başına buyruktur.
Öyle “Anneciğim, beni seviyor musun”diye annesine nazlanan bebeciklerden değildir.
Annesini-babasını bilen, tanıyan da yoktur, Barbi yalnız yaşar.

Herhalde yaşadığı yer de New York olmalıdır. Model olduğu düşünülebilir, ama çalıştığı görülmemiştir.
Çok şık giyinir, çeşitli marka giysileri vardır.
Çok lüks bir evde oturur; üç katlı, yüzme havuzlu.
Birkaç ayrı model arabası vardır, hepsi de spor modeller.
Erkek arkadaşı vardır, ama Barbi öyle erkeğe bağlanacak kızlardan değildir.
Şimdi bizim kızımız da Barbi gibi olmak isterse ne yapabilir?
Eğitimi mi? O güzellikle eğitimin lafı mı olur? Yok elbette.
New York’ta yaşayamaz.
Öyle lüks evlerde oturamaz.
Bizim kızımıza bu rol modelinden kala kala ‘zayıflamak’kalır.
Kızımız da zayıflar, zayıflar, zayıflar.
Kemiklerinin üzerine deri geçirilmiş sanılana kadar zayıflar.
Saçlarını sarıya boyatabilir.
Gözlerine lens takabilir.
Bir de şık cep telefonu alabilir.
Bizimki de böylece kendini ‘Barbileştirir’.
Anoreksi işte böyle bir yolun ucundaki duraktır.
Kızımız artık kendi bedeninden nefret eder.
Cildini mıncıklayıp “neden daha zayıf olamadığı”için kendini yer.
Tüketim endüstrisinin kurbanı olduğunu bilemeden kendini kurban etmektedir.
Kızımız, tüketim kültürünün yeni tanrılarına sunulmuş bir kurbandır.
Tüketim dininin yeni güzellik tanrıçası bu kurbanları istemektedir.
Anoreksik kızlar.
İşte bu kurbanlardır.
Hem de gönüllü kurbanlar...
alıntı

Kız ve erkek çocuğunun aynı odada uyumasında sakınca varmı ? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Kiz bebek  hangi tarafta durur Kiz bebek hangi tarafta durur
Arkadaslar kiz bebegi olanlar bilir sag taraftami. Duruyor yoksa sol taraftami duruyo. Erkek sag kiz solda durur denilmesi gercekmi ?
Gebelik 1
Örgü işi süslü kız bebek yelekleri Örgü işi süslü kız bebek yelekleri
Örgü bebek yelek modelleri, yenidoğandan itibaren bebekler için ihtiyaç duyulan bir gereksinimdir. Bebek henüz doğmadan önce onun için yapılan hazırlıklar için de yer alan örgü modelleri arasın da mutlaka bebek yelek modeli de yer alır...
Bebek Örgüleri 0
HANIMLAR CEVABA LÜTFEN!!!MELEĞİM KIZ MI ERKEK Mİ?. HANIMLAR CEVABA LÜTFEN!!!MELEĞİM KIZ MI ERKEK Mİ?.
Minik meleğimin ilk fotosunu(6haftalık)ve son(11haftalık)fotosunu koyuyorum.Kesenin konumuna göre vb. Cinsiyet tahminlerinizi bekliyorum☺️
Soru-Cevap 1
Bebeğimin Cinsiyeti nedir sizce kız mı erkek mi Bebeğimin Cinsiyeti nedir sizce kız mı erkek mi
Mide bulantım hiç olmadı aksine iştahım açıldı kilo bile aldım.Sizce nedir cinsiyeti 11 hafta 1 günlük ultrason resmini koyuyorum kızlar buyurun
Soru-Cevap 2
Kız ve erkek çocuğunun aynı odada uyumasında sakınca varmı ? Kız ve erkek çocuğunun aynı odada uyumasında sakınca varmı ?
Cümleten selamün aleyküm. Benim 3 çocuğum var ikisi erkek biri kız. Evimde onlar için yeterli alan yok. Kızım 8 yaşında oğullarım ise biri 13 biri 11 . Üç çocuğumun aynı odada uyumasın da sakınca varmı acaba?
Dini sorularınız ve cevapları 1