kızlar neden babaya düşkündür

esena

Aktif Üye
Üye
kızlar neden babaya düşkündür
babalar neden kızar anneler neden kızar
öncelikle annenizemi düşkünsünüz yoksa babanızamı?kız cocukları sizce babaya neden daha düşkündür ?
 
Ce: kızlar neden babaya düşkündür

Psikolojik olarak çocuklar büyürken karşılaştıkları ilk karşı cins figürleri anneler ve babalardır. Kızlar için baba ilk karşı cinsdir ve keşfi onunla başlar. Erkek için de annedir. 3-6 yaş arası Fallik Dönem olarak geçer, psikoseksüel gelişimin en önemli bölümü bu zamanda oluşur. Oğlan çocuğu annesini kıskanır (Oedipus kompleksi), kız çocuğu da babasını kıskanır (Electra Kompleksi).

[Sigmund Freud, Yunan Mitolojisindeki Oedipus karakterinden esinlenerek bu karmaşaya Oedipus kompleksi demiş. Kendi annesine aşık olarak evlenen ve babasını öldüren bir karakter (bilmeden). ]

İşte bu Fallik dönem psikoseksüel açıdan çok önemlidir, çocuklar cinsel kimliklerini ve diğer cinsten ayrı taraflarını keşfederler ve tanıdıkları ilk karşı cinsi hemcinsinden kıskanırlar. Bazen bu görülmeyen bir sahiplenme olur, bazen çok belirgin bir karmaşa yaşanabilir.

Psikoanalitikte bu şekilde açıklanır anne-baba düşkünlüğü. Bundan yola çıkarak kız çocuğunun babaya düşkünlüğü bu şekilde açıklanıyor bazı bilim adamları tarafından.
 
bir şey anladıysam arap oluyım bide bizim dilimize çevirsen
 
şöyle oluyor ki çiçeem
ilk çocukluk yıllarında çocuk için cinsel çekim hissettiği kişi ve eş figürü karşı cinsteki ebeveyndir .
yani bu durumda baba kızın erkeğidir ve onunla evlenmek ister
 
ben babama düşkünüm çünkü büyük bi sabır var onda ve çok anlayışlı. bişeyimizi eksik edecek diye korkar sanki, öyle ilgilidir (nazar boncuğu pleasee, böyle bi smile istiyorumm:). annesizliği hiç yaşatmıyor onu çok seviyorum herkesin babası kendine iyi ama benimki bi başka iyi:):)
 
Geri
Üst