Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Klasiğe modern bir dokunuş...

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Klasiğe modern bir dokunuş... Moderni, düz sade ve minimal hatlarla sınırlamamak gerekir. Modern aslında içinde birçok tadı barındırmaktadır. Modern dekorasyonda sanıldığının aksine, klasik dekorasyon gibi bir çok tarzlara ayrılmaktadır. Ve bu ayırımların hepside ihtiyaçlardan doğmaktadır.

  Klasik anlamda, dekorasyondaki modern tarz sade ve yalın hatlardan oluşur. İlk bakışta doğru gözüksede, modernin içine, birbirinden apayrı etkileri olan, fonksiyon odaklı minimumda eşyaların bulunduğu renk karmaşıyla gözleri yormayan minimalismi, yuvarlak hatları ve turuncusuyla öne çıkan retroyu, göz kamaştıran ihtişamıyla yeniden uyarlanmış “new baroque”u katmamak yalnış olmaz mı?

  Koray Yavuzer mimarlık ofisi olarak biz tarzları birer moda olarak görmektense, ihtiyaçlar doğrultusunda oluştuğunu düşünüyoruz. Gerek işyeri, gerek ev, gerek mağaza olsun her mekan aslında sahibiyle birlikte sahip olması gereken tarzın ipuçlarını verir. New baroque, bana gore tamamiyle tüketici ihtiyacından doğan bir tarzdır.

  New baroque içinde yüklüce barok etkilerinin bulunduğu, düz çizgilerle birlikte kullanıldığında etkisinin dahada yankılı olduğu bir tarzdır. Creazioni firmasında new baroque’un en iyi örneklerini görebiliriz.


  Çok eski klasik italyan mobilya üreticisi olan Silik Firmasının yeni nesil çocuklarının kurduğu bir marka olan Creazioni new baroque’un en güzel örneklerini sunmaktadır. Klasik mobilya yavaş yavaş eski popülaritesini kaybetmeye başlamıştır. Bununda en önemli göstergesini her sene dekorasyon için düzenlenen sekttörel fuarlarda klasik firmaların azalması ve yerini modernlere bırakması olarak kabul edebiliriz. Creazioninin hedefi ise barok tarzını yeni nesillere sevdirmek, ve gelecek nesillerinde evine sokabilmektir.
  New baroque aslında klasiğe modern bir dokunuş , ve ihtişamı modernle buluşturmaktır.Sadenin dinginliğinden ve tekdüzeliğnden sıkılanlar için konfordan vazgeçmeden new baroque bir kurtarıcı olabilir.. Çarpıcı ve teatral etkisiyle sade mekanlara zengin bir etki bırakır. Barovier Toso, klasik aydınlatma konusunda duayen firmalardan biridir.

  İtalyan dergilerin birinde yapılan ankete gore italyan ailelerin zenginlik kıstaslarında barovier toso marka bir avizeye sahip olmak 9. sırada yer almaktadır. İhtişamlı aydınlatmalrıyla ünlü Barovier Toso, “taif “ modelinde venedik kristaliyle, barok tarzı ve kromu birleştirerek “ new baroque” tarzında çok büyük yankı uyandırabilecek bir ürün yaratmıştır. Taif modeli, son 2 senedir tüm italyadaki Dolce Gabanna mağazalarında dekorasyonda çıkış noktasını oluşturmaktadır.

  Creazioni’nin yeni barok koleksiyonu, iç tasarım, görsel uyanış ve tiyatro arasında gidip gelmektedir. Eğer iç tasarımdaki bir akımda “new baroque” ise , Creazioni estetik kodlar ve kültürel referanslardan oluşan kendi eklektik kombinasyonunu güçlendirmiş ve potansiyelini en iyi şekilde kavramış durumdadır.

  Geçmişin stillerini onları yeni bir ışıkla yeniden lanse ederek değerlerini ortaya çıkarmakta ve canlandırmaktadır. Bunu yaparken canlı renkler, sıra dışı materyaller, eşi görülmemiş bitişler ve stilistik imzalar kullanılmaktadır.

  İlk koleksiyonlar, bitişler ve örtü dokumaları arasındaki canlı tezatları denerken, Creazioni’nin lansmanı yapılan son iç tasarımları belirgin şekilde daha olgun tasarımlar ve araştırmalar içermeye başlamıştır. Burada işe yarayan şey, sıradışı unsurların şekilleri, taze renk kontrastları ve değişik malzemelerin cesur birleşmeleri ile global bir doğal ortam yaratma becerisidir. Bütün bunlar, ustalığın mükemmel örneği ve her mekan tasarımcısının kesin olarak veremeyeceği bir beceri sayesinde yönetilebilmektedir.


   
Klasiğe modern bir dokunuş... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sihirli bir dokunuş: Makyaj

  Sihirli bir dokunuş: Makyaj

  loreal far çeşitleri Sihirli bir dokunuş: Makyaj Güzellik, hiçbir karşılık beklemeden hoşlanmaksa eğer, önce kendimizden başlamalı işe… Küçük sihirli dokunuşların tadına varmalı… Bir göz kalemi, bir pudranın sihriyle fırlamalı sokağa… Öyle, bolca, yoğurt gibi değil, usul usul, az az, hafif hafif... Abartmadan, yokmuş gibi. Cilt Pürüzsüz ve taze bir cilt her zaman makyajdan önce gelir....
 2. Dokunuş

  Dokunuş

  Haşir meydanındaki insanlar, ebed ülkesine uçmak için sabırsızlanıyordu. Peygamberler, şehitler ve büyük veliler için herhangi bir problem yoktu. Ancak diğerleri, "Elli bin sene sürer" denilen bu yolu, dünyadaki hayatlarının karşılığı olan bir vasıta ile aşmak durumundaydı. Her insan, sevap ve günahlarını ortaya döküp ince hesaplar yaparken, sermayeleri yetmeyen bazı gençler bir...
 3. bir yaz klasiği elbiseler...

  bir yaz klasiği elbiseler...

  yazın geldiğini cıvıl cıvıl renkler elbiseler sıcaklardan önce belli ediyor valla :) özelliklede bayanlar olmak üzere herkesi bir renk curcunası sarıyor hemen tiril tiril elbiseler çıkıyor ortaya işte onlardan bazıları süperler ama..............
 4. Bir Anne Elinin Dokunuşuydu Bu...

  Bir Anne Elinin Dokunuşuydu Bu...

  anne ile ilgili çocuk masalları , hikayeleri, yeniler, güzel hikaye, duygu yüklü buradan bulabilirsiniz Bir Anne Elinin Dokunuşu Şükran Günü çok yakındı ve öğretmen sınıfındaki öğrencilerinden müteşekkir oldukları bir şeyin resmini çizmelerini istemişti Çoktan büyümüş ve yuvadan uçmuş çocuklarına müteşekkir bir anneydi kendisi de Onları kucağında taşıdığı günleri özlüyordu...
 5. Klasik dekorasyonlarınıza farklı dokunuşlar

  Klasik dekorasyonlarınıza farklı dokunuşlar

  Klasik dekorasyonlar genel manada rahat gerçekleştirilen dekorlardandır. Birçok klasik dekor anlayışı ile dekor tamamlayan kişi ya da kişiler vardır. Onları düşününce ve örneklerini görünce siz de artık değişim zamanı gelmeli diyorsunuz değil mi? O zaman size anlatacaklarım ile harekete geçerek dekorasyonlarınıza yeni heyecanlar katabilirsiniz. Klasik dekorun yapıldığı her ortama eklenebilecek...

Sayfayı Paylaş