klima neden su damlatır

büşra.shid

Yeni Üye
Üye
klima neden su damlatır
klima neden su damlatır klimam su damlatıyor klimadan su damlaması hakkında bilgiler bilinmeyenler merak ettikleriniz hepsi burada melekler
Özellikle yaz mevsimi gelince kapı pencere kapanır ve klimalar harıl harıl çalışmaya başlar.Yaz sıcağından kurtulmanın mutluluğuyla ne de çok dua almıştır Willis H. Carrier.Ama bu kadar yorduğumuz makinalarımızın bakımında da özenli olmalıyız,aksi taktirde durum ortada;


inv.-1cd.jpgKlima cihazlarının klima su damlatıyor arızası, drenaj hattına pislik gelmesi veya drenaj hortumunun katlanması sonucu su kanalının pislikle dolması, klimanız terazide olmaması durumunda klima cihazı su akıtabilir. Klima drenaj hortumu herhangi bir gidere bağlı olmayıp bir kaba dolduruluyor ise ve hortum kabın içine giriyorsa kabın dolması durumunda klima cihazı su akıtabilmektedir.


Bazen ise klima bakımı yapılmadığı taktirde su giderinin tıkanması sebebi ile klimalarda su akıtması problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Klima cihazınızın sağlıklı ve sorunsuz çalışabılmesi için mutlak suretle periyodik klima bakımı yaptırmanız gerekmektedir.


Böyle güzel bir icatı dünya tarihine sığdırmış olduğu için melekler mekanı olarak Willis H. Carrier'a teşekkürlerimizi sunuyor ve mersi şekerim diyor ve klimalarımızın bakımına elimizden geldiğince özen gösteriyoruz.Onlar olmasa geçmez bu yazlaaaar..
 
Üst