Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Klima sisteminize hijyenik bakım

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Klima sisteminize hijyenik bakım [​IMG] Sizin de, solunum alerjileri, astım, sıkça tekrarlayan nezle ve grip, başağrısı, burunda ve genizde kaşıntı ; gözlerde akıntı gibi irritasyon ve kronik yorgunluk ve enerji düşüklüğü ... şikayetleriniz varsa, istenmeyen canlılarla ilişkinizi kesmeyi denemelisiniz !

  Evinizde ve işyerinizde bunların üreyebileceği ortamları yaratmaktan veageçmelisiniz. Bunu iki şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

  Havalandırma ve klima sisteminize hijyenik bakım yaptırarak: Yani detay temizliğe özen göstererek ! Evinizde huzurun ; işyerinizde verimliliğin başı sağlıktır. Sağlık, içilen su ve yenilen yemek kadar solunan havadan gelir ( veya gider ! )

  Sağlığınıza yatırımınızı hasta olmadan yapın ! Size soluduğunuz hava ile ile ilgil ciddi ve kazançlı bir önerimiz var : Split klimanıza en az yılda iki kez : yaza ve kışa girerken "hijyenik bakım" yaptırın.

  UV-C cihazları kullanarak: yani güneşin mikrop kıran ışınlarını karanlık tesisat köşelerinde ışıtmak suretiyle güneşi taklit ederek ! Güneş, mikrop kırıcı ultraviyole ışınımının doğal kaynağıdır. Güneşin hastalıkları önlediği, mikrobun keşfinden önce dahi bilinmekteydi.

  Güneş, mikrop kırıcı ultraviyole ışınımının doğal kaynağıdır. Güneşin hastalıkları önlediği, mikrobun keşfinden önce dahi bilinmekteydi. Yani eskilerin tabiriyle, "eski güneş altında yeni birşey yok" ' tur ! Gözle göremediğimiz canlıların bize zarar verebilme potansiyeli , teknolojinin gelişimiyle üretilen konfor cihazları tarafından büsbütün artmışken, doğadan esinlenerek üretilen ve güneş ışınımı yayan başka bir cihazla bunun üstesinden gelebiliyoruz. Gerçekte, UVC cihazları ( ultraviyole spektrumunda mikrop kırıcı C bandını yayan cihazlar) 1930’lu yıllardan beri tıp üzere mutlak hijyenin mutlak gereklilik olduğu her yerde kullanılmaktadır.

  Klima sistemlerinden kaynaklanan “hasta bina sendromu” ve “iç hava kalitesi” üzerinde araştırmalar derinleştikçe, cihazın HVAC sistemlerine girerek günlük bir parçası olma durumu ortaya çıkmaktadır.
   
Klima sisteminize hijyenik bakım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Klima şişmanlatabiliyor!

  Klima şişmanlatabiliyor!

  Klimalar, vücudun kendi ısı dengesini kurmasını engelleyerek şişmanlığa yol açabiliyor! Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz, klimaların yanlış kullanıldığında sinüzit, bronşit ve zatürre gibi hastalıklara neden olabildiğini bildirdi. Yorulmaz, ABD’de yapılan araştırmalarla, klimaların vücudun kendi ısı dengesini kurmasını engelleyerek...
 2. İlk klima

  İlk klima

  İlk klima fikri 1906’ da Willis Haviland Carrier tarafından oluşturulmuştur. Klima denildiğinde aklımıza Carrier gelmesine rağmen, klima 1906 yılında Stuart H. Cramer adındaki bir tekstil mühendisi adına tescil ettirilmiştir. Cramer, klima kelimesini tekstil bitkilerinin yetiştiği ortamdaki havayı nemlendirmeye yarayan cihazı için kullanmaktaydı.
 3. Sindirim Sistemleri

  Sindirim Sistemleri

  SİNDİRİM SİSTEMLERİ SİNDİRİM SİSTEMLERİ Besin maddelerinin su ve enzimler yardımıyla yapıtaşlarına kadar parçalanması olayına sindirim denir. A. SİNDİRİM ŞEKİLLERİ 1. Mekanik Sindirim Fiziksel etkilerle besinlerin daha küçük parçalara ayrılmasıdır. Besinlerin kimyasal yapısı değişmez. Bu olaylarla enzimlerin etki yüzeyi artırıldığı için, esas sindirim kolaylaştırılır ve hızlandırılır. 2....
 4. Klima öldürebilir...!

  Klima öldürebilir...!

  Yaz artık geldi ve aşırı sıcaklar hepimizi bunaltıyor:ang:. Tabi bu sıcaklar yüzünden insanın ne iş yapası geliyor ne de başka birşey. Bu sıcak havalarda çoğumuzun imdadına koşan klimanında bir sürü tehlikeleri var. Sıcaktan korunalım diye sağlığımızdan olmayalım.. En çok da erkekleri ve sigara içenleri etkiliyor… Yaz sıcaklarında “serinleyeyim” derken hayatınızdan olmayın… Kapalı...
 5. Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

  Klima Bakımı Nasıl Yapılır?

  Isıtma ve soğutma amaçlı olarak kullanılan klimaların periyodik bakımlarının zamanında yapılması son derece önemlidir. Klima periyodik bakımları yetkili servisler tarafından yapılarak klimanın en yüksek verimle çalışmasını sağlar ve klimanın ömrünü uzatır. Bunun yanında klimada meydana gelen küf, mantar ve bakteri oluşumları da klima bakımında temizlenerek klimanın yol açabileceği sağlıksız...

Sayfayı Paylaş