Koç Burcunda Kuzey Düğümü* İLGİNÇ

handanca

handanca

Daimi Üye
Üye
#1
Koç Burcunda Kuzey Düğümü* İLGİNÇ
kuzey düğümü koç koç kuzey düğümü
https://www.meleklermekani.com/burclar/91500-kuzey-dugumu-burcumuzu-bulalim.html#post157879
BU LİNKTEN BURCUNUZU BULDUNUZMU?

sonuç KOÇ çıktı ise;Geliştirilecek Nitelikler


Bu alanlardaki çalışma gizli yeteneklerin ve becerilerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.
· Bağımsızlık
· Kendinin farkında olmak
· Kendi itilimlerine güvenmek
· Cesaret
· Yapıcı bencillik
· Aşırıya kaçmadan karar vermek
· Kendini ruhen beslemek


Geride Bırakılacak Eğilimler


Bu eğilimlerin etkisini azaltmaya çalışmak yaşamı daha kolay ve zevkli kılmaya yardımcı olabilir.
· Kendini başkalarının gözleriyle görmek
· Güçten düşürücü diğerkamlık
· Bay ya da Bayan "İyi İnsan" olmak
· Haktanırlığa ve adalete saplantılı bağlılık
· Ortak bağımlılık dışsal uyuma bağlılık
· "Kısasa kısas" zihniyeti

AŞİL'İNTOPUĞU/KAÇINILACAK TUZAK/SONUÇ
Koç Kuzey Düğümü insanının farkında olması gereken Aşil'in topuğu, onun kafasını adalete saplantılı bir biçimde takmış olmasıdır. ("Hayatta kalmam herkesin bana adil davranmasına bağlıdır" bu düşünce onun sağlam bir zemine basmadığını işaret etmelidir.) Bu insan çok verici bir yapıdadır, ama onun adalet ve haktanırlık gereksinimi dipsiz bir kuyudur. O, hiçbir karşılık alamayacağını bilse bile, kendisine rahat gelen bir noktanın ötesinde vermeyerek kendisine karşı "adil davranmaya" başlayabilir.

Koç KD insanının kaçınması gereken tuzak, ideal ve kendini adamış bir partner bulmak için bitmez bir arayış sürdürmektir. ("Mükemmel partneri bir bulabilsem, kendimi kendi içimde tamam hissedeceğim"). Onun aradığı tamlık duygusu yalnızca bireysel olarak kazanılabilir; o partner ne kadar harika olursa olsun, bu tamlık duygusu bir ilişkinin yan-ürünü olmayacaktır. Sonuçta, o kendisi olabilme iznine sahip olabilmek için hiçbir zaman başkalarından yeterli onayı alamayacaktır. Bu noktada risk alıp, kendisi için anlamı olan faaliyetlerin peşine düşmelidir. İroni şu ki, bir kez bu insan kendi yönüne gittiğinde, onu destekleyecek uygun kişiler yaşamına çekilecektir.


BU İNSAN ASLINDA NE İSTER?

Koç KD insanı aslında sevdiği bir partnerle birlikte mutluluğu, uyumu, haktanırlığı ve desteği deneyimlemek ister. Bunu elde edebilmek için onun önce kendisinin partneri olması gerekir. Kendisini tanıdığında, ona sevinç veren ve ruhen besleyen şeyleri yapmaya başlar, böylece kendisini güçlü, güvenli ve desteklenmiş hisseder. Kendisine karşı daha adil davrandıkça, aradığı denge ve adalet duygusunu hissedecektir. O, ancak onoktada iki bireyin de kendini güç kaybına uğramış hissetmeden eşit olarak paylaştıkları sağlıklı bir partnerlik kurabilir.

YETENEKLER/MESLEK

Bu insan, başkalarının öğüt ve tavsiyeleri tarafından sınırlanmadan, "kendi işini" kendi itilimlerine göre yapabilmelidir. O lider, yenilikçi ve öncüdür. Onun, kendi içgüdülerini izleyebileceği, bağımsızlığı sağlayan bir mesleğe ihtiyacı vardır. O örneğin, cerrahlık, teknisyenlik ya da girişimcilik gibi, inisiyatif ve bağımsız hareket gerektiren mesleklerde başarılı olabilir.

O, geçmiş yaşamlardan gelen, ve diğer kişinin bakış açısını görebilme ve adaleti sağlamak için diplomatça tartışıp anlaşma yeteneğine sahiptir. Başarılı olmak için, doğuştan gelen bu yeteneği kullanabilir. Ancak, arabuluculuğu nihai hedef olarak gören mesleklerde, tartışıp anlaşma yeteneğini kendi bağımsız hedeflerine ulaşmak için kullandığında olduğu kadar enerjik değildir.KOÇ KUZEY DÜĞÜMÜ İNSANI İÇİN İYİLEŞTİRİCİ ONAYLAMALAR
· Kendime güvenip itilimlerini izlediğimde, herkes kazanır.
· Başkalarını destekleyebilmek için, önce kendimi ruhen nasıl besleyebileceğimi öğrenmeliyim.
· Gerçekten kendim olarak başkalarına en iyi şekilde yardım edebilirim.
· Her zaman iyi olmamak pekaladır.
· Kendime karşı adil olmam bana bir denge ve güç duygusu sağlar.

GEÇMİŞYAŞAMLAR

Koç KD insanı birçok geçmiş yaşamında başkalarını desteklemiştir ve bu konuda doğal bir yeteneğe sahiptir. O geçmiş enkarnasyonlarında ev kadını, sekreter, danışman ve yardımcı olmuştu. O, başkalarına enerji ve destek veren "sahne arkasındaki" kişiydi. O destek verirken tüm kimliğini, gücünü ve olumlu enerjisini aktarmış olduğundan, bu desteklediği kişileri daha büyük ve güçlü kılmıştı. Koç KD insanı "aile reisi" olarak ta bir çok yaşam geçirmiştir ve bu yüzden enerjisini yakın çevresinde bulunan insanlarla kaynaştırmaya alışıktır.
Başkalarını başarıyla desteklemek için, o muazzam bir farkındalık ve duyarlılık geliştirmişti.
Geçmiş yaşamlarında çok verici olmasına karşın, onun bir gizli dürtüsü vardı: O bir takımın bir parçasıydı, ve eğer partneri başarılı olursa, bu onun da yaşamını sürdürebilmesini sağlardı.
Geçmiş yaşamlarında bu sistem çok iyi işledi ama, bu enkarnasyon bu şekilde işlemek üzere düzenlenmemiştir. Başkalarını desteklemek sürecinde, bu insan kendi kimliğini yok etti. Bu enkarnasyonda onun kaderi kendi titreşimlerinin gücüyle temasa geçmektir. İşte bu yüzden, o açıkça yardım istemeden partnerinin onun gereksinimlerini karşılayacağına güvendiği her seferinde, düş kırıklığına uğrar. Aslında bu onun yararınadır, çünkü başka birine güvenip dayanması kendi gücüyle yaşayabilme yeteneğini deneyimlenmesini engeller. Böylece şimdi o başkasını güçlendirmek için kendi kimliğini feda ettiğinde, kaybeder -beklediği ödüller gelmez. Onun kendini yeniden keşfetmesinin zamanı gelmiştir.

İLİŞKİLER/BAĞIMLILIK
Başkalarıyla (özellikle eşiyle) uyuma bağlılık, Koç Kuzey Nodu insanı için bu enkarnasyondaki esas sorundur. Aslında, sorun bağımlılığı aşar -bu onu partneriyle, bazen de önem verdiği tüm kişilerle tam olarak özdeşleşmesini içerebilir. Koç KD insanı, çoğunlukla, partneriyle öylesine özdeşleşir ki onun duyguları tarafından ezilir.
Bu insan, partneri istediği gibi yönlendirerek kendi içsel uyumunu yeniden kazanmaya çalışmasının iyi sonuç vermeyeceğini anlamalıdır. Partnerinin uyumsuzluğunu hissettiğinde işe yarayacak olan şey, onun partnerinden nazikçe izin isteyip, bir süre yalnız kalmasıdır. Onlar, kendisinden yardım istemedikçe, Koç KD insanı başkalarına, onların kendi hissettikleri şeyi deneyimlemelerine ve kendi başlarına halletmelerine izin verecek kadar saygı göstermelidir. İnsanlar daha derin bir öz farkındalık düzeyine böyle erişirler.
Onun, partneriyle aşırı özdeşleştiği zaman gidebileceği -yalnız kalabileceği- bir yere ihtiyacı vardır.

BİR PARTNER SEÇMEK

Bir eş ya da yakın bir birliktelik ararken, Koç KD insanı bilinçaltı olarak, içinde kendisini kaybedebileceği bir birliktelik aramaktadır. O,diğer kişinin içine -kendisini tümüyle "güvende" hissedecek kadar- gömülmek ister. Bu eski, "iki yarım bir bütün eder" teorisidir, ama o bu insanın işine yaramaz. O, "iki ayrı bütünün sağlıklı bir takım oluşturduğunu" öğrenmek için buradadır.

BAĞLANMA KORKUSU

Geçmiş yaşamlarında ilişkilerinde kurnazca yönlendirildiğini ve istismar edildiğini hissetmiş olduğundan, bu yaşamda Koç KD insanı -çok verme ve kendini kaybetme eğiliminde olduğunu görerek- ilişkilerden ve evlilikten korkar. Bu yüzden, ilişkilere çok çekilmesine rağmen, bir yanı geri durur, bir kez daha bağımsızlığını kaybetmeyi göze almaktansa yalnız yaşamayı tercih eder. Böylece, bir çok yönden doğal bir evlilik partneri olmasına karşın, evlilik aşamasına erişmeden önce, bilinçaltı olarak ilişkilerini sabote edebilir.
Onun bu tereddütü için günümüzde çeşitli çözümler vardır: Tek eşli (monogam) bir birliktelik içinde olmak ve ayrı evlerde oturmak, ya da evlenmeden partneriyle birlikte yaşamak. Eğer o önce kendisine ve bütünlüğüne sadık kalmaya bilinçli olarak karar vermişse, evlilik yürüyebilir. Sonuçta, bu aynı meydan okumadır:Önce kendi bağımsız kimliğini geliştirmek, ve sonra partneriyle karşılıklı dayanışma ve işbirliği içinde geçinmeyi öğrenmek.

Koç KD insanı için diğer yapıcı dönüşümler:
Bu yaşamda başka insanlara yetişkin bir düzeyden yaklaşması onun için daha iyi sonuç verir.
Özellikle kişisel ilişkilerde, o dürüstçe ve açık olarak konuşmalıdır.
Mantıklı olmaya çalışmadan hislerini kabul ve tasdik ettiğinde ve itilimlerini ifade ettiğinde, bu herkes için iyi sonuç verir.
Koç KD insanının dürüst, içgüdüsel tepkileri onun çevresindeki koşullara kendiliğinden adalet getirir.
Bu enkarnasyonda, kendini-keşfetme sevinci Koç KD insanı için en büyük mutluluklardan biridir.
Kendisini başkalarının gözüyle görmek, Koç KD insanı için "nasıl kaybederim"e eşittir. O kendisini kendi gözleriyle görmeye başladığında, kendisini hoşnut eden şeyleri yapmaya başlayabilir, enerjisini arttırabilir, kendisini destekleyip güçlendirebilir.
Bu insan kendisini severse, hayallerini gerçekleştirmesini de destekler.
Bu insan için en büyük hedef, kendisine güvenmeyi öğrenmek ve kendisi olmaktır -onu başka insanların destek sistemi olmaya hapsetmeyen sağlıklı bir birliktelik kurma biçimi bulmaktır.
Koç KD insanı kendisinden kuşkulanmayı bırakmalı ve kendisi olmaya başlamalıdır.
Bu enkarnasyonda onun görevi önce kendisine, sonra başkalarına liderlik etmektir- bu yüzden onun içindeki savaşçının ortaya çıkması sağlıklıdır.
Koç KD insanı, karşılıklı- dayanışma ilişkilerine hazır olduğu kişisel gelişim aşamasına eriştiğinde, gerçekten parlamaya başlar.
 
Son düzenleme:

Benzer Konular