Köpek eğitimi nasıl yapılır ? Köpekler nasıl eğitilir ?

Uzman SühaN

Administrator
Köpek eğitimi nasıl yapılır ? Köpekler nasıl eğitilir ?
Bir köpeğiniz varsa , doğal olarak yiyecek, su ve tıbbi bakım için temel ihtiyaçlarını anlıyorsunuzdur. Günümüzde eğitim, köpekler için temel ihtiyaçları kadar önemli olan bir başka ihtiyaç olarak kabul görüyor. Sonuçta, eğitim, köpeğin aldığı komutları yerine getirmesine ve itaatkar olmasını sağlar. Bir köpek sahibi olarak, köpeğinizle nasıl iletişim kuracağınızı, niyetlerini ve davranış kalıplarını nasıl okuyacağınızı, mesajlarınızı köpeğinize nasıl ileteceğinizi bilmek zorundasınız. Bir köpeği eğitmenin temel kavramlarını anlamak ve blmek önemlidir.

köpek eğitimi.jpg

Köpekler için zararlı besinler nelerdir ?

Eğitimli bir köpeğin faydaları neredeyse sınırsızdır! Eğitim, köpeklerimize hepimizin istediği temel görgü kurallarını sunar . Özellikle yeni bir köpek yavrunuz varsa, sosyalleşmede doğru başlangıç anahtarı eğitimdir. Başlangıçta eğitim çok zaman alıcı olabilir.Hem sizin hem de köpeğinizin keyif alacağı bir şekilde yapıldığında, köpek eğitiminde olumsuzluk yoktur. İstatistikler, davranışlarıyla uyumlu olan evcil hayvan sahiplerinin daha fazla tatmin aldıklarını ve evcil hayvanları ile daha güçlü bir bağları olduğunu göstermektedir. İyi eğitimli bir köpek, gözetim altında, aileniz ve arkadaşlarınızın çevresinde daha güvenlidir.

Köpeğinizle yaptığınız eğitim, sizinle köpeğiniz arasındaki bağın güçlenmesine yardımcı olur. Eğitim, sorunların gelişmesini önleyebilir. Enerji seviyesine veya yaşına bakılmaksızın, tüm köpeklerin bir miktar faaliyete ihtiyacı vardır. Tıpkı insanlar gibi sağlıklı kalmamız için nasıl egzersiz yapıyorsak köpeklerinde aktivitelere ihtiyacı vardır. Eğitim, köpeğinizi daha iyi tanımanın harika bir yoludur. Ve köpeğinizin sizi daha iyi tanımasına olanak sağlar.Eğitim aynı zamanda daha iyi davranışlar üretir.

Köpeklerde Beyin Hasarı Belirtileri Ve Tedavisi

Tüm eğitim, ödül temelinde yapılmalıdır. Köpeğinize, yiyecek, oyuncak veya övgü gibi gerçekten sevdikleri bir şeyi belirli bir davranış gösterdiklerinde vermek, onu istenilen komutu yeniden yapmaya teşvik edecektir. Köpeğinizin neyi sevdiğini bilmek önemlidir. Favori muameleler genellikle küçük et veya peynir parçalarıdır. Ne kadar iyi ödül verirseniz, köpeğiniz eğitimden o kadar memnun kalır.

köpek eğitmek.jpg

Köpeklerde görülen parazitler

Köpeğinizin doğru şekilde eğitilmesi durumunda, dil engeli olmasına rağmen köpeğinizle etkili bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Köpeğinizle iletişim kurmayı ve onunla çalışmayı öğrenin. Köpeklerin bile hisleri var. Köpeğinizin anlatmaya çalıştığı şeyleri anlayın. Köpek ile sizin aranızda daha iyi bir anlayış ve iletişim, muhteşem bir ilişki kurmaya yardımcı olacaktır. Köpeğinizle her gün birkaç saat egzersiz yaparsanız, siz ve köpeğiniz arasında sağlıklı bir ilişki kurmanın bir temelini atmış olursunuz.

Tür eğitimi, insan ve köpek arasındaki bağları arttırır ve köpeğinize size güvenmeyi öğretir ve bir lider olarak size bakar. Birbirinize iletişim kurmanın açık bir yolunu açar ve köpeğinizin beden dili ve ihtiyaçlarını anlamayı öğrenmenize yardımcı olur. Düzenli eğitim, köpekinizin uyması gereken açık kuralları ve sınırları belirlemenizi sağlar. Eğitim, ortaya çıkabilecek davranış problemlerini önlemek ve daha kolay bir şekilde yönetmek için gerekli temelleri de sağlar.

Köpeklerde böbrek yetmezliği belirtileri ve tedavisi

Sabırlı olun, tıpkı bizim gibi, köpekler hepimiz gibi farklı oranlarda öğrenirler. Evinizdeki sakin bir odada her zaman dikkat dağıtan noktalardan uzak durun. Köpeğinize baskı oluşturmayın. Belki de en önemlisi, herhangi bir davranışı nazik, motivasyon temelli bir yaklaşımla öğretmek, köpeğinizle daha yakın ve daha iletişimsel bir bağ oluşturmak için harika bir yoldur. Köpeğinizin genel itaat ve görgü kuralları eğitimle gelişecektir.Eğitim oturumlarını kısa tutun ve köpeğiniz için bir takım motivasyon sağlayıcıları (ödülleri) bulundurduğunuz dan emin olun. Birden fazla komutu aynı anda öğretmeye çalışmayın. Bir komutu verirken öğrenmesi için hep aynı kelimeleri kullanın . Eğitim, evcil hayvanınızın emirleri dinlemesini ve talimatları izlemesini sağlar. Eğitimin nihai faydası mutluluktur. Kimin için? İkiniz için. Son nokta olarak siz ve köpeğiniz uzun yıllardır beraber olacaksınız, böylece mümkün olan en iyi ilişkiyi kuracaksınız; eğitim, evdeki herkes için daha kolay ve mutlu bir yaşam için gereklidir!

İş yerimiz için Retriever köpek aldık . Henüz daha 6 aylık 3 gündür aynı cümleleri kullanarak komut vermeye çalışıyorum. Bu makale çok işime yaradı tavsiyelerinizi mutlaka uygulayacağım.

Geri