Koltuktan idrar kokusu nasıl giderilir? pratik bilgiler

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Koltuktan idrar kokusu nasıl giderilir? pratik bilgiler
Koltuktan idrar kokusu nasıl giderilir koltuktan idrar kokusu nasıl çıkar koltuktan idrar lekesi nasıl çıkar ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

KOLTUKTAN İDRAR KOKUSU ÇIKARMA YÖNTEMLERİ


Her annenin başına gelen şeydir bence tuvalet eğitime başlayan çocuklar ve annelerin çilesi. Koltuklara halılara kaçırılan çişler kötü leke ve koku oluşturabilir. Buna çözüm bizim sayfamızda hanımlar. İster istemez tuvalet eğitiminde çocuğunuz idrar kaçırmaları olacaktır bu sebeple ne yapmıyoruz onlara bağırıp daha çekilmez bir hale getirmiyoruz bu dönemi. Kızdığımız zaman inanın daha kötüye gidiyor durum tecrübe konuşuyor diyebilirim. İdrar kokusu da öyle bir şey ki zamanla durduğu ortamın kötü ve ağır kokmasına sebep olabiliyor ne yazık ki. Yani sadece bir çocuğun tuvalet eğitiminde karşılaşacağınız durum değil bu bir hastanız varsa ya da evcil hayvanınız varsa idrar kokusundan lekesinden muzdarip olabilirsiniz. Bu rahatsız edici kokudan kurtulmak aslında kolay ama doğru yöntem ve uygulamayı yapmanız gerekiyor. Yanlış yaparsanız daha kötü kokulara sebep olabilirsiniz.

idrar kokusu nasil cikar.jpg


KOLTUKTAN İDRAR KOKUSU VE LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Öncelikle idrarı koltukta halıda ya da herhangi bir yerde gördüğünüz andan itibaren hemen temiz bir bezle öncelikle idrarı almalısınız. Temiz bir bez ile birkaç seferde bu fazla olan idrar alınmalı. Deterjan kullanmadan önce bunu mutlaka yapın. Deterjanı ilk aşamada kullandığınızda emin olun tüm idrar koltuğun derinlerine gömülecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra artık derinlemesine temizlik aşamasına geçilebilir. Burada işinize yarayacak deterjanları tercih etmeniz önemli. En başta önerebileceğim şey sirke ile temizlik. Sirkenin özellikle hem temizleyici hem de kötü kokuları bastırıcı bir etkisi vardır. Fırınınızı kolayca nasıl temizlersiniz bu yazımızı mutlaka incelemenizi öneriyorum.

koltuktan idrar kokusu nasil cikar.jpg


İDRAR KOKUSUNA SİRKE

Sirke ile idrar kokusunu yok etmek için; bir şişeye %75 su %25 sirke olacak şekilde karıştırın. Su sıcak olmalı. Temiz bez ile kabasını aldığınız idrarlı bölgeyi bu sirkeli su ile iyice ovarak temizleyin. Hatta ıslak kuru bir makineniz varsa bu suyu çektirseniz daha güzel ve etkili bir temizlik olacaktır. Bir diğer idrar kokusu ve lekesi geçirmek için yöntem ise amonyak. Amonyağın idrar kokusu ve lekesi geçirme özelliği vardır. 1 su bardağı dolu sıcak suya iki kaşık amonyak koyun ve karışımı renk vermeyen bir bez yardımı ile iyice ovun. Koku çıktıktan sonra leke de kalmadıysa sorun kalmamıştır. Siz her ihtimale karşı bir oda spreyi ile güzel koku verebilirsiniz odanıza:)
 
Üst