1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Konut almadan mutlaka firmaya bakın!

  Konu, 'Satıyorum & Arıyorum' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  ‘Maliyetin altına düşünce ya düşük kalitede konut üretiliyor ya da inşaat yarım bırakılabiliyor. Müşterilerimize muhakkak konut alacakları müteahhit firmayı araştırmalarını tavsiyen ediyoruz’
  Bugüne kadar 1500 konut üreten ve 320 dairelik Beyaz City projesini sürdüren Beyaz İnşaat Projeler Satış Müdürü Veysi Daş, önce konutu satıp, sonra projeyi finanse etmeye çalışan firmaların sektöre büyük bir darbe vurduğunu belirterek, bu şekilde düşük kalitede konutların üretildiğini söyledi. Daş, böyle çalışan müteahhitlerin inşaatları yarım bırakabildiğine işaret ederek, “Müşterilerimize konut almadan müteahhit firmayı araştırmalarını öneriyoruz. Referansları, finans gücü gibi konuları iyi tahlil edin ki emeğinizin karşılığını riske atmamış olursunuz” dedi. Daş, inşaatına başladıkları Beyaz City projesinde kaliteli konutları uygun fiyata müşterilerine sunduklarını ifade eden Satış Müdürü Veysi Daş, sorularımızı şu şekilde yanıtladı: Emlak sektörünün genel bir değerlendirmesini yapar mısınız? Sektör 2006 ve 2007 yılına kıyasla nasıl bir seyir izliyor? Bu yıl nasıl geçecek?
  - Bizim 2005 ile 2007 yılları arasında satışlarımızda bir paralellik mevcut. 2005 yılından bu yana satış ivmemizde herhangi bir düşüş olmadı. Ancak piyasa genelinde bir düşüş olduğunu herkes gibi bizde zaman zaman duyuyoruz. Özellikle bizim müşterilerimizin elit bir kesim olması sebebiyle ekonomik faktörlerden etkilenmeyen kişiler olduğundan satışlarda bir gerileme yaşamadık. 2008 yılında da gerileme beklemediğimiz gibi, şu anki talebe baktığımızda oldukça hızlı yükselen bir alım ivmesi gözlemekteyiz. Bunu özellikle fiyatlarımızın uygun olmasına bağlıyoruz.

  Piyasaya giren yeni yerli ve yabancı yatırımcıları nasıl değerlendiriyorsunuz?
  - Bizim en büyük risk olarak gördüğümüz yeni inşaat sektörüne giren farklı iş alanlarından gelen müteahhitlerdir. Bunlar hesapsızca işe giriştiklerinden, özellikle önce konutu satıp sonra projeyi finanse etmeyi çalıştıklarından sektöre büyük bir darbe vuruyorlar. Bu firmalar maliyetin altına fiyatlara düşüyor. Maliyetin altına düşünce de ya düşük kalitede konut üretiliyor ya da inşaat yarım bırakılabiliyor. Müşterilerimize muhakkak konut alacakları müteahhit firmayı araştırmalarını öneriyoruz. Referansları, finans gücü gibi konuları iyi tahlil edin ki emeğinizin karşılığını riske atmamış olursunuz.

  Beyaz İnşaat’ı tanıtır mısınız? Kaç yılında kuruldu, bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu projeler nelerdir?

  - Beyaz inşaat mühendisi Seyfi Beyaz ve mimar Muzeffer Beyaz tarafından 1980’li yıllarda kuruldu. Beyaz İnşaat yıllardır ultra lüks inşaat yapmaktadır. Genellikle 200 ile 400 metrekare arasında lüks apartman katlarının haricinde 350 ile 1000 metrekare arasında değişen metrajlarda ultra lüks dubleks ve malikaneler de yapmıştır. Bunun dışında birçok alışveriş merkezi ve çarşı inşaatlarını da hayata geçirdik. Beyaz İnşaat 2006 yılından sonra başladığı farklı bölgelerdeki 300 konutluk daireleri mal sahiplerine 2007 yılında teslim etti. Bunun dışında 2008 yılında tamamlanması hedeflenen 200 konutu da mal sahiplerine teslim etmeyi hedefliyoruz. 2007 yılında inşaatına başlanan Beyaz City Residence gibi büyük çaplı yaklaşık 600 konut 2008 ve 2009 sonunda teslim edilecek. Bakırköy Capacity AVM Ekim 2007 tarihinde açılırken, Beyaz City AVM dışında 2008 yılında 3 farklı noktada AVM projelerine başlayacağız.

  Bugüne kadar kaç konut ürettiniz?
  - Beyaz inşaat olarak şu ana kadar yaklaşık 1500 adet konutu üretip müşterilerimizin hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.


  Beyaz City projesini genel özellikleriyle anlatır mısınız?
  - Beyaz City Residence, 13 bin 700 metrekare alan üzerinde kurulan alışveriş merkezi ve 5 blokta yaşam alanından oluşuyor. Beyaz City alışveriş kompleksinde sağlık hizmeti, çocuk kreşi, çocuk oyun alanları, 3 sinema, yemek alanı, 500 araçlık otopark, 2 bin metrekare market alanı, 120 mağaza, restoran ve cafeleriyle müşterilerimize alışverişin ve eğlencenin tadını sunmak istiyoruz. Beyaz City, İstanbul’un gayrimenkul alanında gelecek vaat eden, altyapı sorununu çözmüş ve modern site yaşamına aşina Beylikdüzü semtinde yer alıyor. E-5 ve E-6 ya 2-3 çok yakın mesafesindeki Beyaz City genel anlamda ulaşım konusunda sorunsuz bir yerdedir. Beyaz City Atatürk Havaalanı, Tüyap Fuar Merkezi ve fabrikaların ağırlıkta olduğu Hadımköy’e yakınlığıyla dikket çekiyor.

  Projedeki konutların büyüklüğü nedir?
  - Beyaz City Residence’da yer alan 5 blok ve 320 daireyle müşterilerin özlediği 5 yıldızlı yaşam ayrıcalığını sunma gayretindeyiz. 1+1 65 metrekare, 2+1 90 ve 120 metrekare, 3+1 140 ve 150 metrekare ile 4+1 180 metrekare olmak üzere 320 daire içinde 6 farklı konut seçeneği sunuyoruz. Projede residence özelliklerinin tamamının sağlandığı ideal bir yaşam alanı hedefliyoruz. Yüzde 70’i yeşil alana ayrılan Beyaz City Residence’da 24 saat resepsiyon hizmeti, limuzin ve araba kiralama servisi, oda servisi, sauna, Türk hamamı, fitnes center, açık ve kapalı havuz gibi birçok sosyal içerikli hizmetler sunulacaktır.

  Konutların özellikleri nelerdir?
  Daireler iç mimarlarımız tarafından tasarlanmakta olup kendi içlerinde alternatif yaratacak şekilde farklı model, renk ve uygulama şekilleriyle müşteriye hitap edecek şekilde tasarlandı. Kalite ve standartların tüm dairelerde korunmasına özen gösterilmiştir. Dairelerde mutfak dolapları dışında ankastre beyaz eşya, set üstü ocak, bulaşık makinesi, davlumbaz, fırın standart olarak sunuluyor. Dairelerde kopmak hidromasaj özellikli jakuziler kullanılacak. Özel mobilyadan portmanto ve mobilya kapılar monte edilecek. Duvarlarda isteğe bağlı olarak duvar kağıdı, saten boya veya boyanabilir dekoratif kağıtlarla uygulama yapılacak. Dahili ücretsiz telefon hattı yine Beyaz City daire içi özelliklerindeki önemli farklılıkların başında geliyor.

  Projeye ne zaman başladınız ve ne zaman tamamlanacak? İnşaat şu anda ne aşamada?
  - Beyaz City Residence’ın proje aşaması yaklaşık 6 ay devam etti. Projenin tüm ayrıntıları mimarlarımız ve mühendislerimiz tarafından kontrol edilip incelendikten sonra Eylül 2007’de temelimizi attık. Toplam 80 bin metrekare olan inşaat alanımızın 30 bin metrekarelik betonerme kısmı tamamlanmış durumda. Amacımız Eylül 2008’de kaba inşaatın tamamını bitirmek, ince işi ise yine 12 ayda bitirip 2009 yılında burada yaşamı başlatmaktır.

  Satışlar nasıl gidiyor? Yüzde kaçı satıldı?
  - Satışların ilk etabında 145 daire bulunurken, Kasım 2007’de satışa başlamamıza rağmen şu an yaklaşık olarak yüzde 35’lik satış gerçekleştirdik. Fiyatlarımızın temel aşamasında uygun tutulması ve özellikle 24 aya 0 faizle (döviz bazında 36 aya 0 faiz) bizim tarafımızdan taksitlendirilmesi, kişinin özellikle bankaya borçlanmaması önemli bir avantaj. Satışlarda hemen tapunun verilmesi de yine müşteriye cazip gelen bir konu. Bunun dışında şu anda isteyen 120 aya kadar bankaya borçlanarak uzun vadeli ödeme seçeneklerini de kullanabilir. Biz yaptıklarımızla bugüne kadar özellikle müşterilerimizin güvenini kazanmaya çalıştık. Yeni satışlarımız genelde bizi tanıyan eski müşteri portföyünden oluşuyor. Şimdiden herkese bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi borç biliyoruz.

  Fiyat aralığını belirtir misiniz? En pahalı ve en ucuz fiyat aralıkları nelerdir?
  - Konut fiyatlarımız şu an temel aşamasında olması nedeniyle yukarıda izah ettiğim gibi uygun tutulmuştur. 1+1 dairenin fiyatı 130 bin YTL, 2+1 dairelerin fiyatı 175 bin YTL ile 220 bin YTL arasında, 3+1 dairelerin fiyatı 245 bin YTL ile 290 bin YTL arasında ve 4+1 dairelerin fiyatı da 295 bin YTL ile 320 bin YTL arasındadır. Bunun dışında peşin ödemelerde yüzde 5 indirim de yapıyoruz.

  Projenin tahmini maliyeti nedir?
  Projenin tahmini yatırım bedeli 50 milyon dolar civarındadır. Şu anda yaklaşık yüzde 40 yatırım maliyetini kendi öz kaynaklarımızla tamamlamış bulunmaktayız.

  Beyaz City Residence’yi diğer rezidanslardan ayıran en önemli özellikler nelerdir?
  - Beyaz city recidence bulvar üzerinde bulunmakta olup konum olarak Beylikdüzü’nün en prestijli noktasındadır. Beyaz City Recidence’da 320 dairenin tamamında limitsiz konforu sağlamakta da kararlıyız. Özellikte projenin altında yer alan 3 katlı modern alışveriş merkeziyle de müşterilerimize hem alışverişin hem de eğlencenin keyfini bir arada yaşatmayı hedefliyoruz. Yalnız konutların faydalanacağı rezidans hizmetleri de, modern bir hayat tarzını da yanında getirmektedir.

  Beyaz City AVM ile hedefleriniz neler?
  - Bakırköy Capacity AVM’den sonra Beyaz City AVM projesi ile farklı bir açılım yapmayı planlıyoruz. Bilindiği üzere bugüne kadar AVM’lerde satış yapmadık. Ancak yatırımcılarımızın ısrarı üzerine stratejimizde değişiklik yapma kararı aldık. İlk kez bir AVM projesinde satış kararı aldık. Beyaz City AVM projesinin bir kısmını satmayı planladık. Alışveriş merkezinde mağaza metrekareleri 30 ile 2 bin metrekare arasında değişiyor. Şubat ayı sonuna kadar ön talep yapan müşterilerimize yüzde 20 fiyat indirimi yapmayı planlıyoruz. Şu an için satış konusunda marka firmalarla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yakın zamanda alışveriş merkezi içindeki karmayı tamamlayıp bizi tercih eden firmaları açıklayacağız. İş yerlerinde 36 aya kadar 0 faiz uygulamaktayız. İsteyenlere Leasing olanağını da sağlıyoruz. Bu sayede aylık kira tutarının altında taksitlerle iyi bir mağaza almak mümkün olmaktadır.

  Önceki projelerinizi sıralar mısınız?
  - Florya Caddesi’nde Beyaz Saray Sitesi, Florya Yeşil Ada Sokak’ta Beyaz Center,
  Florya Basınköy’de Beyaz Konaklar’ı, Burak Sitesi, Bakırköy’de Capacity Alışveriş Merkezi (AVM), Beylikdüzü’nde Beyaz Residence ve Beyaz Kent sayabileceğimiz örnek birkaç referans projemizdir.


   
Konut almadan mutlaka firmaya bakın! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Önemli mutlaka bakın

  Önemli mutlaka bakın

  Hamile anne adayları, ben anne veya gebe degilim ama ,geçenlerde dersimizde işledigimiz bir konuda dikkatimi çeken ve sizinle paylaşmak istedigim bir konu oldu.Tüm hamileler eminimki bitki çayları içiyorlardır.Ama bunlardan bir tanesi yani "Adaçayı" hamilelikte düşük olmasına sebeb oluyormuş .Yani bitki çaylarından sadece adaçayı degil bir kaç tane daha bitki çayları düşük olmasına...
 2. mutlaka bakın!!!

  mutlaka bakın!!!

  İÇ CAMAşIRINIZI ALDIGINIZDA LUTFEN YIKAYINIZ GIYMEDEN ONCEYOKSA BOYLE OLUR.. > >>>> Bu gördüğünüz birçok uzakdoğu ülkelerinde yaşayan > >>>>bir sinek>>türünün larvaları yani yavrularıdır...> DOĞDUKLARI anda > >>>>karınlar çok aç>>olurlar..Derinizin altına girdikleri anda karınlarını > >>>>doyurmaya...
 3. Süper Kombiler (: Mutlaka bakin ...

  Süper Kombiler (: Mutlaka bakin ...

  Meleklerim ben cok begendim bu Kombileri hatta hayran kaldim :utan: eminim sizde coook begeneceksiniz yupis buyrun :):):) :tik:
 4. Jean Almadan Önce Mutlaka Okuyun

  Jean Almadan Önce Mutlaka Okuyun

  jean modelleri jeans modelleri jean alırken strech kot pantolon Sevgili melekler jeanlar hayatımızın vazgeçilmezi nerdeyse jean giymekten asla vazgeçmeyiz ama defilelerde ya da moda çekimlerinde mankenlerin üzerinde gördüğümüz her model, bizde öyle durmuyor. Kusursuz vücutlu mankenler istediği her modeli giyebilir ama biz jean'le kusursuz görünmek için vücut ölçülerimize bakmalı ve bazı...
 5. KadınLar MeLektir.(mutlaka bakın)

  KadınLar MeLektir.(mutlaka bakın)

  kadınlar melektir kadinlar melektir bütün kadınlar melek kadın Belkide en başında belliydi kaderimiz ve aslında hepsi birbirinin aynıydı ufak şeylerle mutlu olabildiğimizi göremediler Görünüşte dırdır eden hep bizdik Şeytana uyanlarımız da çıktı elbet Her zaman nazik olmalarına rağmen anlayamadık onları Ama mutluyuz bizz İçimiz yanınca ağlayabiliyoruz Erkek dünyasının savaşlarında...

Sayfayı Paylaş