Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Konut Yardımı listesi Resmi Gazete’ye rekor kırdıracak

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının tasfiyesi kapsamında hak sahiplerine yapılacak ödemenin takvimi ilan edildi.
  Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, ödeme takvimi, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile Ziraat Bankası tarafından belirlendi. Takvime göre, TC kimlik numarasının son iki rakamı 00-08 olan hak sahiplerine 28 Temmuz’da, son rakamı 10-18 olan hak sahiplerine ise 29 Temmuz Salı günü ödeme yapılacak. Ödemelerin, iş günleri içinde devam edip 8 Ağustos Cuma günü tamamlanması öngörülüyor. Ödeme yapılacak 8.5 milyon kişinin yayınlanması zorunluluğu, Resmi Gazete’ye tarihi rekor kırdıracak.

  12 cilt basılacak

  Emlak GMYO Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Demiröz’e göre, hak sahiplerine ilişkin liste Resmi Gazete’nin basımevine gönderildi. Hak sahibi listelerinin yer alacağı Resmi Gazete, 2 biner sayfalık 12 cilt halinde basılabilecek. Tasfiye kanununun gereğini yerine getirmek üzere, basım zorluğundan dolayı ve kağıt israfını önlemek üzere, söz konusu Resmi Gazete sadece 3 nüsha basılacak. KEY ödemeleri, Resmi Gazete yönü ile de bir ilki oluşturacak.

  Liste internette

  Elektronik ortamda Ziraat Bankası’na iletilen listeler, yine 28 Temmuz Pazartesi günü Emlak Konut GMYO’nun veya TOKİ’nin internet sitelerine de konacak. Hak sahiplerinin Resmi Gazete bakması gerekmiyor. Kapsamdaki kişiler, ödeme Ziraat Bankası’na doğrudan gidebilecek. Emlak Konut GYO’nun internet sitesinde de ayı tarihten itibaren KEY ödemelerine ilişkin sorgulama yapılabilecek. KEY hak sahipleri, ödeme miktarlarını internet sitesinden TC kimlik numaraları ve sosyal güvenlik numaraları ile öğrenebilecekler.

  Kurumlar tarafından TC kimlik numarası bildirilmeyen hak sahiplerine ödeme yapılamayacak. Bireysel ödeme için Ziraat Bankası şubelerine başvuran hak sahiplerinin, TC kimlik numarası ile birlikte nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport ile başvuru yapmaları gerekiyor.

  Ziraat Bankası kartı olan ATM’den de çekebilecek

  KEY hak sahiplerinden, Ziraat Bankası’nda hesabı ve banka kartı olanlar, TC kimlik numaralarına göre belirtilen günleri beklemeden paralarını alabilecek. Dolayısıyla bu hak sahiplerinin 28 Temmuz’dan itibaren şubeler yerine, doğrudan Ziraat Bankası ATM’lerinden paralarını almaları mümkün olabilecek.

  1.8 milyar YTL’yi Emlak Konut verecek

  TOPLU Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı ve Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bayraktar, KEY hak sahiplerine ödenecek 2.8 milyar YTL’nin 1 milyar 814 milyon YTL’lik bölümünün Emlak Konut GYO kaynaklarından ödeneceğini, buna ilişkin finansmanın tamam olduğunu bildirdi. Bayraktar, Emlak Konut GYO’nun, ödemelere istinaden ilk aşamada 500 milyon YTL’yi Ziraat Bankası’na nakit olarak aktardığını, kalan net 1 milyar 314 milyon YTL’lik bölüm için de Hazine’den değişken faizle borç aldığını söyledi. Bayraktar, "Biz gerekli kaynağı Ziraat Bankası’na aktardık. Kalan bölümü de Hazine tarafından aktarılacak" dedi. KEY ödemelerinin karşılanması için Emlak Konut GYO, Hazine’den nominal 1 milyar 750 milyon YTL, net 1 milyar 314 YTL tutarında değişken faizli, yaklaşık 9 yıl vadeli borç aldı.

  hurriyet.com
   
Konut Yardımı listesi Resmi Gazete’ye rekor kırdıracak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hatalı Konut Yardımı Hesapları Düzelecek

  Hatalı Konut Yardımı Hesapları Düzelecek

  Tasfiye halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, "Vatandaşlar, Konut Edindirme Yardımları’ndaki itirazlar için bankaya gelip zamanlarını harcamasınlar. İlgili kurumlar, 28 Aralık’a kadar ek bildirim yapmak zorunda" dedi. Sayın, KEY listelerinde farklı nedenlerden dolayı adı olmayan 3 milyon hatalı işlemin düzeltilmek üzere ilgili kurumlara gönderildiğini...
 2. Resmi Nikah Erkekmi/Kiz Tarafindami olur?Lütfen Yardim!

  Resmi Nikah Erkekmi/Kiz Tarafindami olur?Lütfen Yardim!

  Slm Arkadaslar, Benim Sorum olacakti umarim yardimci olursunuz! Erkek tarafi ve Kiz tarafinin bitmeyen tatsizlik olaylarindan bizde biri: Önce kisaca anlatayim durumu. Kiz ve Erkek tarafi yurtdisinda yasamakta. Evlenme sözkonusu, daha dogrusu resmi nikah! Yurtdisinda oldugu icin türkiyede bilhassa filimlerdeki gibi Dügün esnasinda degilde özel olarak bir resmi dairede...
 3. İşte 2012 Yılı Resmi Ve Dini Günlerin Tam Sıralı Listesi

  İşte 2012 Yılı Resmi Ve Dini Günlerin Tam Sıralı Listesi

  2012 Yılı Resmi Ve Dini Günleri 2012 Yılı Resmi Ve Dini Günler Liste 2012 Yılı Resmi Ve Dini Günler hakkında bilgi edinmek ve 2012 Yılı Resmi Ve Dini Günlerin Tam Sıralı Listesini isteyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için 2012 Yılı Resmi Ve Dini Günlerin listesini paylaşıyoruz.
 4. 2013 Yılı Resmi Tatil Günleri Listesi

  2013 Yılı Resmi Tatil Günleri Listesi

  Bu konu; 2013 resmi tatil günleri ile ilgili bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bu sayfamızda sizlere 2013 resmi tatil günleri listesini sunuyor, belki de dünyanın en çok tatil yapan ve bayram günlerinin cuma, cumartesi, pazar gününe denk gelmemesi için dua eden Türk milleti için tatil günleri bilgilerini tablo halinde paylaşıyoruz.. :D:D
 5. 2013 yılında resmi tatiller listesi

  2013 yılında resmi tatiller listesi

  Slm gençler, 2013 yılı içinde ki resmi tatillerin tarihlerini bu sayfadan paylaşırmısınız, ne de olsa okulluyuz tatiller ne zaman kaç gün merak ediyoruz :D

Sayfayı Paylaş