1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Konya Selçuk Üniversitesi rektörü Süleyman Okudan gözaltına alındı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]  Konya Selçuk Üniversitesi rektörü Süleyman Okudan, yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alındı.
  Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabah Konya ile birlikte Adana, Malatya, Adıyaman, Afyonkarahisar, Kahramanmaraş, Kütahya ve Karaman'da, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, ihaleye fesat karıştırmakla suçlandığı belirtilen yaklaşık 30 kişiyi gözaltına aldı.

  Gözaltına alınanlar arasında Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ile Konya Vakıflar Bölge Müdürü İ.G., Konya Numune Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. R.S. ve çeşitli hastanelerin yöneticilerinin de bulunduğu öğrenildi.

  Gözaltına alınanlardan bazılarının "adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs"le de suçlandığı bildirildi. SÜ Rektörlüğü'nde ve Okudan'ın makam odasında polisin arama yaptığı da belirtildi. Operasyonun, Okyanus Şirketler Grubu ihaleleri ile ilgili düzenlenen yolsuzluk ve çete operasyonunun 3. dalgası olarak gerçekleştirildiği öğrenildi.

  OKUDAN SORGULANMAK ÜZERE KOM'A GÖTÜRÜLDÜ


  Bu arada, Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan, Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Okudan, saat 11.10'da getirildiği Konya Numune Hastanesi'nde 5 dakika süren sağlık kontrolünden sonra hastaneden çıkarıldı. Polis minibüsüne bindirilen Okudan, sorgulanmak üzere Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne (KOM) götürüldü.

  Diğer zanlıların da aynı yerde sorgulanacağı öğrenildi.

  Rektör Okudan, 2006 yılında 10 Nisan polis bayramında Polisevin'de Konya Valiliği tarafından düzenlenen başarılı polis müdürlerinin ödüllendirildiği programa katılmış, bugün kendisinin de gözaltına alındığı operasyonu yöneten Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Anadolu Atayün'e yaptığı başarılı operasyonlar nedeniyle layık görülen ödüllerini vermişti.

  Okudan, takdirname, plaket ve cumhuriyet altını verdiği Atayün'ü başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etmiş, bu an fotoğraf karelerine yansımıştı. Nisan ayından bu yana devam eden operasyonları yöneten Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Anadolu Atayün'ün Konya'da görev yaptığı 4 yıl içinde çok sayıda operasyona imza attığı belirtildi.

  OKYANUS OPERASYONU

  Operasyonun 23 Eylülde düzenlenen ikinci dalgasında Okyanus Şirketler Grubu'nun çeşitli hastanelerden aldığı temizlik, güvenlik, yemek ve görüntüleme ihalelerinde yolsuzluk yapıldığı ve çıkar amaçlı suç örgütü kurulduğu gerekçesiyle şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Argun ve SÜ Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başmüdürü Mustafa Mete ile birlikte 21 kişi Konya'dan sevk edildikleri Adana'da çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

  Okyanus Şirketler Grubu, SÜ Meram Tıp Fakültesi ve Konya Numune Hastaneleri ile birlikte Konya'da ve farklı illerde çok sayıda sağlık kurumunun yemek, görüntüleme, güvenlik ve temizlik ihalelerini almıştı.

  Çıkar amaçlı suç örgütü kurularak, bu ihalelere fesat karıştırıldığı öne sürülüyor.

  guncel.net
   
Konya Selçuk Üniversitesi rektörü Süleyman Okudan gözaltına alındı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Selçuk Üniversitesi

  Selçuk Üniversitesi

  Tarihçe Konya'da üniversite açılması konusunun gündeme geldiği tarih 1955 yılıdır. Bu tarihte Konya'da üniversitenin kurulması için TBMM'de bir kanun tasarısı hazırlandı. Tasarı, Milletvekillerinin yarısından fazlası tarafından da imzalandı. Ancak tasarı talihsiz bir şekilde Milli Eğitim Komisyonu'ndan geçemedi. Bu tarihten 7 yıl sonra, 1962'de Konya, M.E.B.'e bağlı olarak açılan Selçuk...
 2. Süleyman Demirel Üniversitesi

  Süleyman Demirel Üniversitesi

  sdü resimleri süleyman demirel üniversitesi fotoğrafları sdü fotoları fotoğrafları ısparta süleyman demirel üniversitesi resimleri Süleyman Demirel Üniversitesi, 11 Temmuz 1992 tarihli ve 21281 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 3.7.1992 tarih ve 3837 sayılı Kanun ile kurulmuştur. 1992 yılında kurulmuş olan Süleyman Demirel Üniversitesinin 24 yııa yakın bir geçmişi vardır. En gelişmiş...
 3. konya selçuk ünv

  konya selçuk ünv

  Konya Selçuk Üniversitesinde hangi bölümler var,cevaplar mısınız?
 4. Konya Selçuk Üniversitesi Hakkında Bilgiler

  Konya Selçuk Üniversitesi Hakkında Bilgiler

  konya selçuk üniversitesi, nerededir, tanıtımı, bölümleri, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Üniversite yolunda olan melekler için bir üniversite tanıtımı ile daha karşınızdayız melekler :) Konya Selçuk Üniversitesi... Selçuk Üniversitesi, 1975 yılında Konya'da kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Konya'da üniversite açılması konusunun gündeme geldiği tarih 1955...
 5. Konya Selçuk Üniversitesi Bahar Şenliği Pop Konserleri 2013

  Konya Selçuk Üniversitesi Bahar Şenliği Pop Konserleri 2013

  selçuk üniversitesi konser selçuk üniversitesi bahar şenliği 2013 Sevgili melekler, Selçuk Üniversitesi 2013 Bahar Şenlikleri Programı kapsamında muhteşem isimler konser için Konya'ya geliyor. YER: Selçuk Üniversitesi Kampusu Şenlik Alanı - Konya 20 Mayıs 2013 Gülşen 21 Mayıs 2013 Halil Sezai 22 Mayıs 2013 Ferhat Göçer 23 Mayıs 2013 Sertap Erener Fiyat: Ücretsiz (SÜ Öğrencisi ve...

Sayfayı Paylaş