1. beklenenbebis

  beklenenbebis Forum Okuru

  Kopyacııııı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında beklenenbebis tarafından paylaşıldı.

  Haber ilginç geldi buyrun sizlerde okuyun...
  Komutandan Öğretmene Suçlama: Kızımı Nasıl Ararsın?
  Samsun'un Asarcık İlçesi'nde Edebiyat Öğretmeni Özgül Görüm, sınavda kopya çektiğinden şüphelenerek üstünü aradığı kız öğrencinin babası tarafından savcılığa verildi. İfade veren öğretmen Görüm'de öğrencinin asker olan babasının kendisini tehdit ettiğini belirterek şikayetçi oldu.
  Samsun'un Asarcık İlçesi'nde bulunan çok Programlı Lisede geçtiğimiz 11 Ocakta meydana gelen olayda Edebiyat öğretmeni Özgül Görüm 10. sınıflara yazılı sınav yaptı.
  26 yaşındaki öğretmen Özgül Görüm, sınav sırasında kopya çektiğinden şüphe duyduğu kız öğrenci D.Y.'nin üstünü aradı, ancak kopya bulamadı. D.Y. olayı babası olan Asarcık İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Astsubay Başçavuş Fuat Y.'ye anlattı. Fuat Y. "Kızıma izinsiz üst araması yapıldı" diyerek Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
  Şikayet üzerine geçtiğimiz Perşembe günü Özgül Görüm, Kavak Cumhuriyet Başsavcılığı'na gidip ifade verdi. Öğretmen Görüm, savcıya verdiği ifadesinde kopya araması sırasında D.Y.'yi rencide edecek her hangi bir harekette bulunmadığını söyledi.
  Olayın ardından İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Astsubay Başçavuş Fuat Y.'nin kendisini arayarak görüşmek istediğini söyleyip makamına çağırdığını belirten Özgül Görüm, "Kendisi bana 'Biz bir şey yapmıyorsak acizliğimizden değil. Bu okulu hepinizin başına yıkarım, istersem sana burada öğretmenlik yaptırmam, yapamayacaksın da" diyerek tehditte bulundu.
  Daha sonra D.Y. içeri geldi. Fuat Y. Kızının sırtını sıvazlayarak 'Sen ilçe jandarma komutanının kızısın, gerekirse bunu söyleyip kendini aratmayacaksın, kimse seni arayamaz. Sende kim olduğunu bil' dedi. Ben de bu konuşmalar üzerine oradan ayrıldım" diye konuştu.

  Şüpheli olarak ifade veren öğretmen Görüm de komutandan kendisine tehdit ve hakarette bulunulduğunu iddia ederek şikayetçi oldu. Olayı duymasının ardından öğretmenle görüştüğünü söyleyen Türk Eğitim Sen Samsun İl Başkanı Levent Kuruoğlu ise öğretmenlerin her zaman öğrencilerinin üzerlerini aradığını belirterek "Bizden öğrencilerin üzerlerini aramamızı istiyorlar. ÖSYM'nin yaptığı sınavlarda da arama yapılıyor. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştık. Öğretmenimizin yanındayız sendika olarak olayın peşini bırakmayacağız" dedi.

   
 2. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113
  Nasıl ararsın?Vay be..
   
 3. tavuk_kavurma

  tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Eylül 2008
  Mesajlar:
  929
  Beğenilen Mesajlar:
  115
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
 4. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  ohh jandarmaların kızları polislerin kızlarının üstler aranmasın diğerlerinin aransın böyle bir haksızlık olurmu eğer öyle bi davranısta bulunduysa yapcak birşey yok sınfıın hakkını yenmesimi güzel engel olunmasımı güzel ;) bence abartmışlar.!
   

Sayfayı Paylaş