Korelilerin cilt bakım rutini cilt bakım sırları nedir

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Korelilerin cilt bakım rutini cilt bakım sırları nedir
Korelilerin cilt bakım rutini korelilerin cilt bakım sırları korelilerin cilt bakımı hakkında ve daha fazlası Melekler FORUM'da.

KORELİLER CİLTLERİNE NASIL BAKIM YAPIYOR?


Uzak doğu ülkelerinde yaşayan kadınlar özellikle cilt yönünden hep düşünürüm nasıl bakım yapıyorlar ki yüzlerine hem açık hem de o kadar gergin cam gibi cilde sahip oluyorlar? Evet neden koreli bayanlar özellikle ciltleri bembeyaz cam gibi parlıyor dersiniz? Ciltlerine önem verdikleri kesin. Korelilerin güzellik anlayışının temelinde bence disiplin yatıyor. Disiplinli olmaları işlerini düzenli yapmaları da sonucunda başarıyı sağlıyor. Tabii buna coğrafik durum şartlarını da ekleyebilir miyiz? Tabii ki coğrafya ve mevsim şartlarının da önemi büyük o ciltlerindeki güzellik için. Şimdi koreli kadınların güzellik ve cilt bakımı sırlarına bakarsak disiplin derin temizlik ve bitkisel doğal ürünlere düşkünleri ortaya çıkıyor. Dünyaca bilinen koreli kadınların güzelliği kullandıkları doğal ürünler yaptıkları bakım sırlarını burada masaya dökeceğiz.

korelilerin cilt bakimi.jpg


KORELİ KADINLARIN CİLTLERİ NASIL BU KADAR GÜZEL

Koreli kadınların güzellik sırlarından ilki temiz bir cilt. Temizlenmeyen bir cilt siyah noktalar ve istenmeyen görünümlere sebebiyet veriyor. Duşa girdiklerinde oldukça yoğun bir buhara maruz bırakarak ciltlerini yumuşatıp arındırıyorlar. Duş sonrası temizlenen ve gözenekleri açılan cilt ayrıca yeniden tampon hareketlerle temizlenerek nemlendirilir. Cilt hem rahatlar hem yumuşacık olur ayrıca tertemiz olur. Koreli bayanların bir bakım sırrı da yüzlerine nemli ve ılık havlu uygulamak ve masaj yaparak kan akışını hızlandırarak cildin tazeliğini korumak. Yağlı ciltlerin kabusudur akneler. Koreli hanımların bembeyaz aknesiz pürüzsüz bir cilde nasıl sahip olduğunu şimdi anlayacaksınız. Yapmanız gereken tek şey 1 su bardağı ılık içme suyuna 1 çorba kaşığı deniz tuzu olacak ve bu karışım sizin toniğiniz olacak. Derinlemesine temizlenen cilt akne ve siyah noktaları engeller. Bir bakım sırları da soya sütü ile bakım. Soya sütünün cildi besler. Soya sütü içinde vitaminler mineraller bulunur bu da cildi korur besler ve genç kalmasını sağlar. Koreli kadınların vazgeçilmez uygulamalarından biridir. Peki nasıl uygulandığını da söyleyelim hemen sizlere. 1-2 haftada bir soya sütü içine batırdığınız pamuk yardımı ile yüzünüze sürün ve 15 dakika soya sütünün cildinize geçmesini bekleyin ve yıkayın.

koreli kadinlarin cilt bakim sirlari.jpg


KORELİ KADINLAR GİBİ HER YAŞTA GENÇ VE GÜZEL

Koreli kadınlar doğallığı ve bitkisel şeyleri çok önemsiyorlar. Ciltleri için yaptıkları bir uygulamada derinlemesine maske. Yosun özellikle koreli kadınların en sık kullandıkları maskelerden biri. Yosunu ılık su ile ıslatıp yüzünüze 10 dakika kadar uygulayabilirsiniz. Korelilerin dışarıdan kozmetik ürünler almadıklarını da duymuştum yani kendi ülkelerine özgü bitkisel içerikli maske ve ürünleri kullanıyorlar. Kağıt maskeler özellikle çok sık kullandıkları şey sabah akşam ciltlerine bakım yapıyorlar. Ee sabahtan akşama kadar ben de cildimle uğraşsam onların ki gibi olur herhalde. Gündüz olduğu kadar gece yatmadan da ciltlerini nemsiz bırakmıyorlar. Gece bakımını yapıp o şekil rahat bir şekilde uyuyorlar.

 
Üst