1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Körfez sermayesinin Türkiye'ye ilgisi

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş Genel Müdürü Ufuk Uyan, körfez sermayesinin, geçmiş dönemlerle kıyaslanamayacak şekilde Türkiye'ye ciddi gelişi olduğunu söyledi.
  Uyan, Kuveyt Finans Kurumunun (Kuwait Finance House) Türkiye'deki en büyük iştiraki olan Kuveyt Türk'ün, 18 yıldır Türkiye'de faaliyet gösterdiğini hatırlattı.

  Katılım Bankası olarak Türkiye'de yatırımcılara finans sağlayarak üretime katkıda bulunmaya çalıştıklarını dile getiren Uyan, “Kuveyt Türk, sürekli yatırım yapan, Körfez sermayesinin Türkiye'ye aktarılmasına aracılık yapan bir kuruluştur” dedi.

  Uyan, geçtiğimiz ay Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Sabah'ın Türkiye'ye gelişiyle birlikte bir Kuveyt hava yolu şirketinin de iki ülke arasında seferlere başladığını, bu seferlerin iki ülke arasında köprü oluşturduğunu vurguladı.
  Global ekonomik sarsıntının Türkiye'de etkisini fazla hissettirmediğine işaret eden Uyan, “Petrol fiyatlarına paralel olarak Körfez ülkelerinde de petrol gelirleri arttı, petrol geliri kaynaklı sermaye birikimi devam ediyor. Global ekonomik sarsıntı Türkiye'yi fazlaca etkilemediği için de Türkiye'ye yönelik körfez sermayesindeki hareketlilik de sürüyor” dedi.


  Uyan, körfez ülkelerinin kendileri için güven veren Türkiye'ye yatırıma genel olarak zaten olumlu baktıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: “Çünkü Türkiye'de önemli fırsatlar var, sanayi alt yapısı, ihracat durumu, yetişmiş insan gücü iyi durumda. Yani Türkiye yatırımı düşünen Körfez sermayesi için önemli bir merkez özelliği taşıyor, alternatifler arasında ön plana çıkıyor. Türkiye'ye körfez sermayesinin ciddi şekilde gelişi var, geçmişle mukayese edilmeyecek şekilde... Tabi bu sabit sermayedir. Körfez sermayesi yatırım yapan, fizibiliteden anlayan bir sermaye... Uygun fizibilite oluşturduğumuz sürece gelecektir. Önemli olan uygun projeler üretebilmektir.”

  Körfez sermayesinin, portföy yatırımı olarak da Türkiye'yi cazip gördüğünü dile getiren Uyan, “Sadece bizim bankamız Körfezden her yıl 100 ile 500 milyon dolar civarında Türkiye'deki sanayiciye, yatırımcıya kaynak getiriyor. Bu faaliyetimiz bundan sonra da devam edecek” diye konuştu.

  Uyan, Kuveyt Türk'ün bir hafta içinde 100 milyon YTL'lik sermaye artışı yapacağını da sözlerine ekledi.

  hurriyet.com


   
Körfez sermayesinin Türkiye'ye ilgisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Akyaka, Gökova körfezi

  Akyaka, Gökova körfezi

  türkiyenin körfezleri gökova körfezi resimleri Akyaka hakkında daha fazla öğrenmek istiyorsanız ve rehberimizde olmayan bir şey merak ediyorsanız bu forumda sorun bende en kısa zamanda size cevap vermeyi çalışacağım. Akyaka'nın hakkında paylaşmak istediğiniz bir şey var sa da bu forumda bırakın, herkesle paylaşalım ki, Akyaka'yı tanıtalım!
 2. Erkekler neden ilgisiz

  Erkekler neden ilgisiz

  ilgisiz eş ilgisiz erkeğe ne yapmalı erkek erkeğin eşine ilgisizliği eş ilgisizliği Birçok kadın eşinin ilgisizliğinden yakınır ve buda zaman zaman ilişkide birçok sorunu birlikte getirir Neden erkekler ilgisiz sizce hanımlar bizmi yeterince acaba ilgisini çekmiyoruz kafalarının içerisinde farklı düşüncelermi var.. İşte konuyla ilgili detaylı bilgiler Bu kadar çırpındığını görünce sizi...
 3. kocam çok ilgisiz

  kocam çok ilgisiz

  kocam ilgisiz kocam çok ilgisiz 4 yıllık evliyiz severek büyük aşkla evlendik ama kocam artık eskisi gibi değil aramızda ve evimizde hiçbir sorunumuz yok herşey yolunda gidiyor ama ruhen açım kocama ne bileyim bazen bir süpriz yapsın istiyorum bir tatlı bakış iki üç kelime çokmu istiyorum vazgeçtim hediye filan istemiyorum anneler günü geçti bir tatlı sözünü işitmedim canı isterse...
 4. Botni Körfezi

  Botni Körfezi

  Bozni Körfezinde geçen gün isviçredeki gazeteler birinci sayfalarından Ufo ile ilgili bir haber geçmişlerdi. bu haberi ve botni körfezinin resimlerini verirseniz sevinirim.
 5. İlgisiz erkekler

  İlgisiz erkekler

  erkekler kadın erkek ilişkisi ilgisiz erkeklerin başına neler gelir bilgiler konumuzda.Malum her kadının erkeklerden tek beklentisi ilgi, ama dediğim gibi sadece bekliyoruz erkeklerin ise bu beklentiyi pek umursadığı söylenemez.Evli ve çalışan kadın çok fazla, eve geldiklerinde günün stresini eşlerinden gelen ilgiyle azaltmak isterler, erkekler ise tam tersi TV ve maçlarla :)Erkekler bu konuda...

Sayfayı Paylaş