1. meleklerin sultanı

  meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Nisan 2008
  Mesajlar:
  487
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0

  koş lola koş

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında meleklerin sultanı tarafından paylaşıldı.

  koş lola koş oyna koş Lola, Koş...

  Ne yaparsak yapalım hiçbir şeyin değişmeyeceğini iddia ediyorlar. Nasıl başladıysa öyle de devam edeceğini söylüyorlar. Yaşananların tümü bir kader, çok önceden belirlenmiş bir alınyazısı. Bizim mahallenin öteden beri değişmeyen çizgisi. Buna alışmamız ve bunu normalleştirmemiz gerektiğini hatırlatıyorlar her fırsatta. Bunu öylesine ukala ve kendinden emin bir tarzda söylüyorlar ki inanmamak oldukça güç.

  Geriye dönüp baktığınızda bu işleyişin hiç değişmemiş olması, kimsenin bunu değiştirmeye güç yetirememiş olması söylediklerinin inandırıcılığını artırıyor. Dilediklerini yapıyorlar. Kimsenin anlaması, onaylaması, içine sindirmesi umurlarında bile değil. Onlar böyle olmasını istiyorlar ve öyle olacak. Zamanı ve hareketi vareden bir Tanrıyı hesaba katmaksızın, sahip oldukları illüzyon güçleriyle pervasızca davranıyorlar. Önemsedikleri bir ahlâk öğretisi yok. Yalnızca kendi benliklerinde büyüttükleri değişken, ilkesiz, omurgasız bir ahlâk anlayışları var. Kimseye hesap vermek zorunda değiller. Kimsenin itiraz etmesi, yalvarması, ağlaması, sızlaması anlam ifade etmiyor. Müşfik aşkların yerine, tek gecelik şehvet sarhoşluğunu koyuyorlar. İncinmiş kadınların, gururu kırılmış erkeklerin ve aşağılanmış ihtiyarların hüzünleri üzerine yükselttikleri kirli bir dünyaları var. Adam acı dolu, telaşlı, korkulu bir sesle dua ediyor. Gece boyunca, şeytanın bu oyunda hile yaparak binlerce ruhu elde ettiğini söylüyor. Korkusu artıyor ve dua ediyor. “ Tanrım, lütfen kazan!” diye haykırıyor. “ Tanrım, lütfen kazan çünkü sıra benim ruhuma geldi...”

  Her gece binlerce ruh, muhteris bir şeytanın, alevler sıçratan gözlerine kanıp kaybediyor. Kimsesiz kalmış ve yalnızlığın bıçak gibi keskin yüzüne yaslanmış insanlar, albenili bir şeytanın şehvet ve hırs dolu kollarına bırakıyorlar bitap düşmüş vücutlarını. Kahvehanede, karışık saçlı, gözlerinin altı iyice çökmüş, tırnak dipleri kirlenmiş bir adam, evine ayırdığı son parayı da yanlış bir ata oynamanın verdiği çöküntüyle, kaybetmeye ayarlanmış kaderinin asla değişmeyeceğine inanıp, tefeci bakışlı bir şeytanın avuçlarına bırakıyor kendini.
  İstediği çocukla, bir sürü sudan sebep gösterilerek evlendirilmeyen kız, babasının tüccar hesaplarını gözden geçirdiği bir sırada, avuçlarına doldurduğu haplarla kaybetmeyi gösterişli hale getirmeye çalışıyor.

  Şimdi sıranın benim ruhuma geldiği endişesini atamıyorum bir türlü üzerimden. Ürkek ve dalgın bakıyorum hayata. Küçücük bir gürültü bütün vücudumu sarsmaya yetiyor. “Ya yanılıyorsam?” gerginliği bütün gün omuzlarımı bastırıp duruyor. Kendime haklılık payları arayıp duruyor. Sıradan ölümler, köşeye sıkıştırılmış haberler, müntehir yoksullar, kaçak düşler, kaçırılan bakışlar odama ansızın girip, her şeyi altüst ediyorlar.

  Haklı olamazlar Lola! Her şeyin olduğu gibi devam edeceği kocaman bir yalan. İktidara, paraya, güce, gösterişe, yalana, illüzyona, sıfatlara, yasalara, uzun topluklu ayakkabılara, deri çantalara, parfümlere, mühürlü kağıtlara, yüksek duvarlara, üst cebi armalı ceketlere, viski bardaklarına, çok yıldızlı otellere, cilt bakım kremlerine, altın kaplama saatlere tapınan insanların yalanları bunlar. Hayatı, başka hiç kimseyle paylaşmak istemeyecek kadar sahiplenen, yaşlı iktidarsızların yalanları bunlar. Yüzündeki hayat izlerinden utanan, ihtiraslarının kör ettiği bunak kadınların yalanları bunlar. Masumların temiz yüzlerine ölümcül bir kinle bakan hasis kadınların yalanları. Haklı değiller Lola.
  Onlara inanmamız için hiçbir sebep yok ortada. Onları sevmemiz, onları kabullenmemiz, varlıklarına alışmamız ve kirli yüzlerine tahammül etmemizi gerektirecek bir sebep yok. Sen biraz daha hızlı koşarsan değişecek her şey. Bizi yalnız bırakmazsan burada, hayatta kalmamıza yardım edecek bir duayı, ellerinde sıkıca saklayıp gelirsen her şey değişecek. Sen koş Lola.... Bizi terk etme yeter ki. Bizi gözden çıkarma. değişecek her şey!

  alıntı

   
koş lola koş konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gökhan Tepe - Koş Peşimden

  Gökhan Tepe - Koş Peşimden

  Az koşmadım peşinden Tutamadım elinden Acı biber dilinden Az çekmedim gel bana Kim derdi ki sen bana İlan-ı aşk edeceksin Affım olmaz bilirsin Müstehaktır bu sana Koş peşimden sevgilim Yakalayamazsın sen beni Ara beni bul beni tut beni Sar sevginle yor beni..
 2. Özgün - Koş koş

  Özgün - Koş koş

  özgün koş koş kovala kovala özgün kaç kaç delikanlı korkmaz aşktan İster söv ister ağla yan Vazgeçmek zor aşktan Belli bir kural var onda Kaçan kovalar İster gül ister oyna sen Kurtulmak zor benden Zır deli bi yürek var serde Senden asla vazgeçmem Koş koş kovala Delikanlı korkmaz aşktan Kaç kaç kovala Deli gönlüm kaçmaz aşktan Koş koş kovala Delikanlı korkmaz aşktan Kaç kaç kovala Deli gönlüm koş…
 3. Haydi Koşta Gel...

  Haydi Koşta Gel...

  Dön gel artık her neredeysen,kiminleysen dön gel İki elin kandada olsa,ayaklarında prangalarda olsa Etrafını ateşden duvarlarda sarsa,cellat başındada olsa Kalbinin sesini dinle,dön,dön ve gel artık haydi gel… Zindanlara atılsanda,kelepçeleri ellerine taksalarda Gözlerini kör edip,seni çaresiz bıraksalarda Gönülden gönüle oluşturdugumuz bagla haber ver Verki neredesin,kiminlesin...
 4. Survivorya çağrılsam koşa koşa giderim

  Survivorya çağrılsam koşa koşa giderim

  Ünlü santçı hülya avşar verdiği röportajda bakın neler konuşmuş :) Hülya Avşar, kendisini şaşırtan ve öfkelendiren Cem Uzan’ın doğumgünü partisi davetinden Survivor yarışmasına katılmasına, stand-up projesinden erkekler hakkındaki görüşlerine kadar her şeyi Rahşan Gğlşan'a anlattı.. UZAN'IN PİŞKİNLİĞİ ÇOK ŞAŞIRTTI Hülya Avşar, Cem Uzan'ın geçen ay Paris'te verdiği 50. yaş partisine...
 5. yeni yarışmamız arkadaşlar! kaçırmayın koşun koşun!

  yeni yarışmamız arkadaşlar! kaçırmayın koşun koşun!

  en güzel çiçek yarışması, ayakkabı yarışması, resimleri, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. merhabaaa arkadaşlarrrrr :D:D şimdi sizler için güzel mi güzell, özelmi özel bir yarışma ile geliyorummm :D:D:kedi::muz::kedi::muz: bu yeni yarışmamızzın dı ve konusuna gelince:D:D evinizde sandığınızda vitrininizde yatak odanızda yada başka yerde sakladığınız gelin çiçeklerinizi...

Sayfayı Paylaş