Kötü Ekonominin Düşüremeyeceği Hükümet Yoktur SRİ LANKA

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Kötü Ekonominin Düşüremeyeceği Hükümet Yoktur SRİ LANKA

Kötü Ekonominin Düşüremeyeceği Hükümet Yoktur SRİ LANKA

Dünyada bulunan bütün büyük ülkelere baktığımızda pandemi ile birlikte bir daralma oluştuğunu zaten biz türkler biliyorduk ama bunun üzerine Rusya Ukrayna savaşı patlak verince bizdeki kötü gidişat kendini biraz daha belli etmeye başladı. Nihayetinde üretim odaklı bir ülke değiliz. Tamamen dışa bağımlıyız. Tabi ki bu savaş ile birlikte aslında bu savaşa giren iki ülkenin de Dünya'nın tahıl ambarı olduğunu öğrendik. Özellikle Rusya'nın üretmiş olduğu doğal gaza bağımlı halde bulunan bir çok avrupa ülkesi de büyük sıkıntı içine girdi. Nihayetinde Rusya, gazı kesmekle tehtid ediyordu.

Tabi durumlar böyle olunca bizim gibi üretimi çok fazla olmayan tüm malzemeleri ile birlikte dışa bağımlı olan ülkeler malesef daha kırılgan bir hale geldiler. Özellikle hükümet yöneticileri basiretsiz olan çalma odaklı çalışan Sri Lanka hükümeti iflasın eşiğine geldi ve iflas etti. Bu haberde Türkiye'nin bu ülke ile ilgili sağ duyu içeren mesajları var.
srilanka-vVs0_cover.jpg

Görsel:

SRİ LANKA'da Neler Olmuştu ?


2022 Mayıs ayında Dünya gazetesinin yaptığı haberde hükümetin krizden inanılmaz derecede etkilendiği ekonomik dar boğazın baya büyüdüğü elektrik kesintilerinin olduğu, annelerin çocuklarına süt alamaz hale geldiğini okumuştuk. Tabiki zıbanadan çıkan halk ta protestolara başlayınca askeri müdahele vs vs oldu ama iki ay sürmeden hükümet resmen iflasını ilan etti. İstikrarın sağlanması için sürekli bakanlar değişti yenileri atandı vs. Bilmem bu durum sizlere bir yeri hatırlatıyor mu ?

Ne olur ise olsun gelen hükümetlerin bu şekilde değli de demokratik yollar ile gitmelerinden tarafım. Ama görünen o ki halkın ekmeğine sirayet ettiğinizde işiniz hiç kolay değil.

Malesef ülkemizde de durumlar hiç ama hiç iyi değil. Umuyoruz ve diliyoruz ki sağduyu ile bu sıkıntılı günleri hep birlikte atlatırız.
 
Geri
Üst