1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kova Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Konu, 'Kova Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Sevgili kova burcu melekleri her ay aylık yorumunuzu takip ediyorsanız işte buyrun ekim ayı burç yorumunuz :tik:
  [​IMG]

  Ekim ayındaki gelişmeleri astrolojik olarak incelerken, Merkür gezegeninin geri hareketinin tüm burçlar için yaşamsal anlamda önem taşıdığını ve ne olursa olsun 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında temkinli hareket etmenin önemli olduğunu anlamıştım. Günümüzde astrolojiyle yakından ilgilenen kişilerin bu gezegenin geri hareketinde nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkına az çok bilgileri olduğunu düşünüyorum. Hatta birçokları geri hareket tarihlerini ajandalarına işaretleyerek önlemler almayı ihmal etmiyorlar. Yönetici gezegeniniz Uranüsün bir oktav altı olan Merkür gezegeni ifade etme, başkalarıyla bağlantıya geçme, zeka ve mantığın aktif kullanımı açısından son derece önem arzediyor. Geri hareket dönemleri ise, özellikle sizin gibi, özgür düşünmekten, hareket etmekten zevk alan kişiler için rahatsız edici yönü daha fazla ön plana geliyor. Çünkü bir Kova için, belli standartlar içinde hareket etmek, hapsedilmek gibi bir durum.

  Bu ön sohbetten sonra gelelim geri hareketin yansımalarına. Aşk evinizin yöneticisi olan Merkür gezegeninin uzun yolculuklar, keşif, macera, uzak yolculuklar ve yabancılarla olan sıkı temaslarınız açısından, yeniden düşünme, yeniden inceleme, üzerinde fikir yürütme, eksiklerin tamamlanması gibi konularla ilgili onarım süreci olduğunu bilmenizi isterim. Bu da gösteriyor ki, evliliğiniz, uzun süreli ilişkiniz veya yeni tanışacağınız bir kişi hakkında acil karar vermeden önce oturup düşünmeniz ve geçmişte yaşanan veya yaşanacak sorunları mutlulukları göz önüne alarak mantıklı bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmanız gerekiyor. Merkür bu alanda pek güçlü bir enerji olmadığı için, kararsızlıklar yaşamanız, tereddütlerde kalmanız hatta sırf uyum sağlamak üzere, sorunları konuşmaktan uzak durmanız da mümkündür. Her ne kadar burcunuzla uyumlu bir görünüm yapıyor olsa da, siz öncelikle ne istediğinize doğru ve mantıklı bir şekilde karar vermelisiniz.

  Bir anlık etkilenmeler veya eski sorunların düzeleceğini düşünerek tekrar başlamalar veyahut eşit hak ve özgürlükler içinde, paylaşımda bulunamayacağınız ve eninde sonunda bitmeye mahkum bir ilişkinin esiri olmadan düşünmeye çalışınız. Ya bütün bunları mantıklı bir şekilde karşılıklı iyice konuşunuz veyahut eski defterleri açmak yerine yeni bir sayfadan hayata bakmak için, gerçekçi hareket etmeye çalışın. İşbirliği ve dengenin, her türlü işinizde gerekli olduğu gibi, ilişkinizle alakalı mevzularda da son derece önemli olduğunu biliniz. Düşünmeden fevri davranmayın ve kendinizi geçici mutluluklara değil kalıcı olanlara yönlendirin. Kısaca geri hareket süresince ne olursa olsun yüreğinizden ziyade mantığınızın sesine kulak vermeye çalışın. Bütün bunlara dikkat ederek hareket ettiğinizde gerçekten mutlu olacağınıza inanıyorsanız o zaman geri hareket sonrasında biraz daha gözlemde bulunarak kararınızı vermeye çalışınız.

  İş ve Kariyer

  Mesleki konularla ilgili Ekim ayındaki iki önemli seyir bulunmakta. Bunlardan birincisi 18 Ekim-12 Kasım Venüs ve 4 Ekim-16 Kasım tarihleri arasındaki Mars gezegeninin Akrep burcu seyirleridir. Bu iki süreç devam ederken, Merkür gezegeninin, gelişim ve büyüme evinizdeki geri hareketi doğal olarak 23 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında temkinli hareket etmenin göstergesi olarak önem taşımaktadır. Bu da gösteriyor ki, gerek Venüs ve gerekse Mars gezegenlerinin güçlü enerjilerinden ancak geri hareketin bitim tarihinden sonra yararlanabileceğiz. Şimdi gelin bu iki etkinin olabilecek yansımalarını birlikte inceleyelim.

  Mars astrolojik anlamı olarak mücadele gücü ve isteklerinizi elde etmek dürtünüzdür. Savaşçıdır ve önünde hiçbir engelin olmasından hoşlanmaz. Akrep burcunda ilerleyen Mars etkisi altında ise, toplum içindeki itibarınız, otorite konumundaki kişilerle olan ilişkinizde güç ve değişim arzusu içinde hareket etmeniz mümkündür. Hedeflerinize varmak için bu süreçte gerekli olanla olmayan arasındaki sınırı çok iyi tespit etmeniz lazımdır. Yani boş işlerle uğraşmak yerine, sizi ileriye götürecek, gelişiminizi sağlayacak işlere öncelik tanımanız gerekebilir. Korkularınızın veya çaresizliklerinizin esiri olmak yerine, hayatınızla ilgili dönüşümde bulunmak için daha fazla mücadele vermeniz gerekebilir. Toplum hayatında iyi bir yer edinmek için ne olursa olsun güçlü olmak zorunda olduğunuzun bilincindesinizdir. Bu bilinç içinde doğal olarak, bu güçlü enerjiyi denetlemek kolay değildir.

  Kimileriniz bu dönemde mesleki açıdan yeni bir adım atmak ve şu anki konumunuzdan çok daha iyi olacağını düşündüğünüz bir alanda yeteneklerinizi ifade edebilirsiniz veya bulunduğunuz yerde güçlü bir pozisyona gelme isteğiniz yoğunlaşır. Fakat bu yoğunluk, Merkür gezegeninin geri hareketi nedeniyle yavaşlayabilir, karşınıza engeller çıkarılabilir veya bizzat aileniz, patronunuz bu enerjinin etkisi altında size baskı uygulayabilir. Böyle bir durum bir Kova için oldukça güçtür ve kabul edilmesi neredeyse mümkün değildir. Kimilerinize göre bu enerjinin anlamı ise, yeni bir iş girişimidir. Eğer Merkürün geri hareketinden önce planladığınız bir durum ise, bunu uygulamanızda bir sakınca yoktur. Ayrıca terfi, tayin v.b, rutin durumlarda, geri harekette işe başlamak da bir sorun yaratmayabilir. Çünkü bu durum çoktandır planlarınız arasındadır. Fakat tam tersi durumda, eğer geri harekette karşılaştığınız bir teklif ise o zaman Mars enerjisinin üzerinizde baskı yaratan stresi altında birdenbire bunu kabul etmeniz sakıncalı olabilir. Benim önerim bu türden durumları Merkürün geri hareketinin bitim tarihi olan 15 Ekim sonrası planlarınız arasına almaktır.

  Mars Akrep burcu seyrini ise, araştırmalarda bulunmak, içinde bulunduğunuz durumla ilgili arzularınızı ve beklentilerinizi otoritelere sunmak amacıyla hazırlıklar yapmak ve yarım kalan çalışmalarınızı tamamlamak için kullanmaktır. Ayrıca bu iki haftalık süreç içinde mesleki açıdan kendinizi geliştirmek adına bilgilenmek, planlamalar yapmak, sorumluluklarınızla daha kolay başa çıkabilmek adına kendinizi gözden geçirmek olmalıdır. Ayrıca işyerinizde patron, birlikte yaşadığınız insanlar veya toplumla birebir bağlantınızda güç savaşlarına girişmemek, akıllıca hareket etmek, vadesi çoktan dolmuş, artık geçerliliğini yitirmiş, size pek bir faydası dokunmayan eskiyle alakalı herşeyi gerekirse devreden çıkarak, bulunduğunuz alanda yeniliklere gitmektir. Yani dönüşümde bulunmak için, kendinizle yüzleşmeniz gerekmektedir. Ayrıca bu enerji başkalarıyla iş anlamındaki ortaklıkların da göstergesi olabilir. Bağımlılıklarınız bu süreçte önemlidir. Sabit fikirli düşünmeniz mümkündür. Yani herşeyde kendinizi haklı görmek gibi. Gördüğünüz gibi dikkat edilecek hususlar olduğu gibi bu sürecin size katabileceği faydalar da söz konusu. İşte bütün bunları mantıklı bir şekilde ele alarak düzenlemelerde bulunursanız, yeni adımlarınız için 15 Ekim sonrasında harekete geçebilirsiniz.

  Parasal Konular

  Finans hayatınızla ilgili konularda ise, başkalarından beklediğiniz destekler veya bizzat kendi çabanızla elde etmeyi düşündüğünüz gelirler konusunda da, özellikle paranıza sahip çıkmanız gereken bir dönemde olduğunuzu biliniz. İşinizden elde ettiğiniz gelirlerle alakalı yaşam evinizin yöneticisi Jüpiter ile, ortaklaşa gelirler evinizin yöneticisi olan Satürn gezegeninin ay ortalarına doğru yaptıkları görünümlerin sizi yanıltmasına izin vermeyin. Bir takım nedenler yüzünden başkalarına olan bağımlılığınızın devam etmesi mümkündür. Örneğin bankalarla alakalı ödemelerinizi, yine başka bir borç alarak kapamaya çalışmak gibi. Ayrıca Merkür geri hareketi nedeniyle bazı konularda dışarıdan beklediğiniz destekler zamanında gelmeyebilir. Bunlara güvenerek herhangi bir karar alırsanız, sonunda zorluklar yaşayacağınızı bilmelisiniz.

  Aslında Mars enerjisinin 4 Ekimde başlayan güçlü etkisini, kendinizi geliştirme, dönüştürme konularında kullanabilirseniz, kariyerinizle ilgili hiçbir sorun yaşamazsınız. Sadece dikkat edeceğiniz nokta, yüksek beklentiler içinde olmamak, risk altına girmemektir. Ekim ayının ortalarına doğru, yani Merkürün geri hareketi sona erdikten sonra belli bir hızlılık içinde hareket etmeniz mümkün olsa da, otoritelerle olan ilişkinizde bir kulağınızı kapamanız ve olabilecek tuhaf davranışlar karşısında sakin kalmaya çalışmanız faydalıdır. Ay sonuna doğru ise, hedefleriniz açısından özellikle parasal konularda büyük borçlar altına girmemek, yine dikkatli bir şekilde hareket etmek faydalı olabilir. Merkür gezegeni hava grubu bir burçta geri harekette olduğu için doğal olarak sizlerin daha dikkatli adımlar atması gerekiyor.

  Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekebilir.Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuz için bana aşağıdaki bilgileri eksiksiz göndermenizi ve yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı kusura bakmamanızı rica ediyorum.

  Doğum Yeriniz :
  Doğum gün, ay, yıl :
  Doğum Saatiniz: :

  Pozitif Enerjili Günler :4-5-13-17-18-26-27-14-31
  Zayıf Enerjili Günler :1-2-3-15-16-28-29-30
  Aşkta En Şanslı Günler :17-18

  Yeniay :9-10

  (Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :21-22-23

  (Ay gezegeninin Aslan burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)

   
 2. papatya57

  papatya57 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  17 Mart 2009
  Mesajlar:
  495
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  giresun
 3. uzun

  uzun Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  23 Haziran 2009
  Mesajlar:
  104
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  emeğine sağlık .
   
 4. cılgın_melek

  cılgın_melek Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  30
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  çok güzel olmuş biraz uzundu ama değmiş
   
Kova Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kova burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Kova burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  mart ayında doğanların burcu nedir Sevgili Kovalar yılın iki ayını geride bırakmış durumdayız. Acısıyla tatlısıyla, kimbilir neler yaşadınız, neler sizi üzdü neler sevindirdi. Hayat böyle bir yolculuk işte. Kimi gün mutlu olacağız kimi gün üzüleceğiz ama bir şekilde ayakta durmaya çalışacağız. Ben Mart ayının sizlere arzuladığınız güzellikleri getirmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum....
 2. Kova burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  Kova burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  kova burcu haziran ayı kova burcu haziran ayı yorumu yorumu Aşk ve İlişkiler 21 Mayıs � 21 Haziran tarihleri arasında Güneş, 13 Haziran tarihine kadar Boğa burcunda düz olarak seyrine devam edecek, iletişim gezegeni Merkürün seyri, aşk hayatınızla ilgili konularda sürecin epeyce hareketli geçeceğinin belirtisidir. Çünkü Güneş astrolojide ifade gücümüz, İkizler burcunda ilerlemesi ise,...
 3. Kova Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  Kova Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  kova burcu 2009 ağustos Aşk ve İlişkiler Değişimde bulunmak, orijinal ve sıradışı bir şeyler yaşamak, hayatın rutinliğinden uzak kalarak bir parça olsun rahatlamak için bu yaz günlerinde çoğu kişi tatilini kendi bütçesi doğrultusunda geçirmekte. Umarım bütün bu saydıklarıma en çok ihtiyacı olan sizler de Ağustos ayını gönlünüzce geçiriyor ve farklılığınızla etrafınızdaki insanların yine...
 4. Kova Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Kova Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  kova burcu eylül ayı yorumu 2009 eylül ayı kova burcu Aşk ve İlişkiler Sevgili Kovalar, doğru düzgün bir ilişkiye kimin hakkı var deseler, emin olun ki sizleri gösterirdim. Çünkü 2005 yılından beri oldukça zorlayıcı derslerin öğreticisi, zamanın efendisi Satürn gezegeni, 2 Eylül tarihinden itibaren, ciddi ilişkiler, evlilik, ortaklık(iş) konularındaki denetleme, eğitme, forma sokma,...
 5. Kova burcu 2011 Ekim ayı yorumu

  Kova burcu 2011 Ekim ayı yorumu

  2011 burçlar 2011 kova burcu yorumu 2011 ekim ayı kova burcu yorumu burçlar kova burcu 2011 yorumu kova burcu yorumları kova burcu özellikleri ekim ayı kova burcu yorumu hakkında detaylı bilgiler Meleklermekanı.com'da Daha önceki yazılarımızda Kova Burcu'nun günlük, aylık, ve yıllık yorumlarını paylaşmıştık melekler...Şimdiki yazımızda ise Kova Burcu 2011 Ekim ayı yorumunu paylaşıyoruz......

Sayfayı Paylaş