Kova burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kova burcu 2009 Ocak ayı Yorumu
ocak ayının burcu hangisi ocak burcu hangisi 1 ayı haziran ayı
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Kovalar 24 Ocak tarihine kadar Yay burcunda seyirini sürdürecek Venüs gezegeni sizler için sosyal hayatınızın canlanması anlamı taşıyabilir. Yeni dostluklar kurmanızı sağlayacak bu enerji altında keşiflerde bulunmak özgürlük dürtüsüyle hareket etmek gayet kolay olabilir. Arkadaşlarınızla ilişkileriniz açısından etkili olacak bu süreçte özel bir ilişkinin ilk temelleri atılabilir. Bir etkinlikte karşılaşacağınız bu kişiyle öncelikle aynı düşünceleri paylaşıyor olmanız aaaif verici olabilir. Sosyal aktivitelerin yoğunlaşacağı bu dönemde yeni tanışmalar maceralar yaşamak açısından da pozitif enerjilere sahip olacağınız için kendinizi moral olarak güçlü hissedebilir ve her işin altından kalkabilecek gücü bulabilirsiniz. Yabancılarla olan işler ilişkiler açısından da etkili olan bu dönem için yerinizde duramayacaksınız desek yeridir.
Ocak ayında etkisi görülecek bir başka enerjisi ise geçtiğimiz Ağustos ve Eylül döneminde yine İkizler burcunda ilerleyen Mars gezegeninin ileri geri hareket seyri nedeniyle aynı noktaya geri dönüşüdür. Doğal olarak bu durum o dönemdeki konuların yeniden gündeme gelmesi anlamı taşıyacaktır. Sizler 30 Ocak tarihine kadar sürecek geri hareket enerjisi altında aşk hayatınızla ilgili mevzularda yeniden bir şans anlamı taşıyan dönem geçirebilirsiniz. O zaman sorunlarınız nedeniyle bitmiş bir ilişkiniz varsa tekrar beraberliğinizi gözden geçirebilir düzenlemeler yapabilir devam kararı alabilirsiniz. Kimileriniz o süreçte başka nedenlerle pasif bir dönem geçirdiyseniz bu sefer daha aktif olabilirsiniz. O süreçte başlayan bir ilişkiniz varsa ve bugüne dek sürdüyse fakat bir şekilde arzuladığınız gibi gitmiyorsa bu dönemde problemler gün yüzüne çıkarak size baskıda bulunabilir çözüm bulunması gerekebilir. Kimileriniz yeniden aktif bir şekilde aşk hayatı içine yer alabilir bazılarınız ise yeni bir aşk şansı bularak değerlendirmeye alabilir. Kısaca bu etki altında bütün eylemler tekrar niteliğinde olup 30 Ocak tarihine kadar iletişim kurmak konusunda olumlu ılımlı ve gerçekçi bir şekilde hareket etmek gerekmektedir.
Ocak ayında başlayacak son derece önemli olan bir başka enerjiniz ise uzun bir zamana yayılacak olan kimilerinizin bilgi sahibi olduğu kimileriniz içinse Astrolojik olarak yeni öğreneceğiniz bir konu olan Ay düğümlerinin transit etkisidir. Ay gezegeninin Dünya etrafındaki yörüngesi ile Dünyanın Güneş etrafındaki yörüngesinin kesiştiği iki karmik noktadan biri olan kuzey düğüm geleceğinizi ve geliştirmeniz gereken davranışlarınızı gösterirken güney düğüm ise geçmişinizi ve kurtulmanız gereken davranışlarınızın göstergesidir. Bu süreçte Kuzey düğüm dış dünyada kendinizi ifade etmeniz ve imajınızda değişiklikler yapmanız adına teşvik edici olurken güney düğüm evlilik ve beraberlikler konusunda size zorluklar yaşatarak eğitici olabilir. Temmuz 2009 tarihine kadar sürmesi nedeniyle bu transitler oldukça önemlidir. Bu dönemde ciddi ilişkiniz evliliğinizle alakalı her konuda kendi bildikleriniz uygulamaktan ve sadece kendinizi haklı görerek karşınızdaki kişinin düşüncelerine önem vermemekten sakınmalısınız. Kimin otoritesinin geçerli olacağı yönünde gereksiz tartışmalara son vermeli ilişkinin ancak iki kişi arasındaki saygı güven ve sevgi birliği içinde yaşanabileceğini bilmelisiniz. İnatçılık sürekli isteklerinizin olması hep onaylanmanız gibi saplantılı tavırlar yerine birlik ve beraberlik ruhu içinde ilişkinizi sürdürmek taraflısı olmalısınız. kesinlikle yüreğinizin sesini dinlemeyi de bilmeli aşırı özgürlük saplantısı içinde bir beraberliğin yaşanamayacağını bilerek hareket etmelisiniz. Aşırı gururlu olmak yerine ilişkiniz adına gerekirse adım atan kişi ve problemleri çözmeye çalışan kişi siz olmalısınız. bu süreçte her iki kişinin de eşleştirme haritaları doğrultusunda ilişkileriyle ilgili durumları daha net ortaya çıkacağından bu enerjileri genel bir etki olarak ele almalı ve şimdiden bilinçli bir şekilde kendinizi gözden geçirmelisiniz.
Ocak ayında etkisi görülecek bir başka enerji ise günlük yorumlarda ele aldığım Mars gezegeninin geri hareketidir. 31 Aralık tarihinde Mars gezegeninin İkizler burcuna geri dönüşüyle geçtiğimiz Ağustos ve Eylül aylarında aşk hayatınız yaratıcı faaliyetleriniz ve sosyal hayatınızla ilgili konularda o süreçte meydana gelen olayların başlattığınız girişimlerin yeniden gündeme gelmesi anlamı taşıyabilir. Sizler şimdi bu enerji altında yeniden o zamanki mevzuları ele alabilir eksiklerinizi tamamlayarak 30 Ocak tarihine kadar hazırlık yapabilirsiniz. Bu süreç içinde olabilecek gecikme veya iletişimsel sorunlar konusunda sabırlı davranmanız ve hoşgörülü bir şekilde hareket etmeniz gayet faydalı olabilir.
İş ve Kariyer
31 Aralık tarihinde Mars gezegeninin İkizler burcuna geri dönüşüyle sizler de günlük iş hayatınızın yoğun baskıları ve stresinden uzaklaşmış olacaksınız. 15 Kasım tarihinden bu yana sizi zorlayan enerjiler 4 Mart tarihine kadar bir daha bu denli rahatsız edici boyutlara gelmeyecektir. İkizler burcundaki seyir aşk hayatınızla alakalı yaşam alanında birebir etkili olduğu gibi kariyer evinizin de ikinci yöneticisi olması dolayısıyla önem kazanmakta. Şimdi sizler 30 Ocak tarihine kadar mesleki faaliyetleriniz girişimleriniz ve otoritelerle olan ilişkileriniz açısından olumlu değişimlerde bulunmak adına kendinizi gözden geçirebilirsiniz. Bugüne dek halledilmemiş problemleri ele alarak neler yapılırsa daha başarılı ve huzurlu bir iş hayatı geçirebilirsiniz bunları saptayabilirsiniz.
Kimileriniz bu etki altında normal işini sürdürürken başka bir iş arayışına geçebilir. Sanatsal konularda mesleği olanlar bu süreçte yarım kalan eserlerini tamamlayabilir yeniden ciddi bir şekilde ele alarak dış dünyada sunacak hale getirebilirler. Kimileriniz ise iki ayrı işle birden meşgul olarak maddi açıdan güçlenmeye çalışabilir veya iki seçenek arasında kalarak hangisinin kendisi için daha yararlı olacağına karar verebilir. İş görüşmeleri gündeme gelebilir hem aktif işinizi sürdürürken bir yandan da daha etkili bir iş bulmak adına yakın çevrenizdeki insanlardan destek istenebilir. Bazılarınız kardeşleriyle bazılarınız yakın tanıdığı biriyle birlikte çalışmayı düşünebilir. Bu ve buna benzer gelişmelerde dikkat etmeniz gereken konu 30 Ocak tarihine kadar kesin bir karara varmak olmalıdır.
20 Ocak tarihinden itibaren burcunuzda seyrine başlayacak Güneş enerjisi ise son bir aydır kafanızın içinde planladığınız konularla ilgili size destek verici ve teşvik edici bir enerji sunabilir. Dış dünyada kimliğinizi her alanda göstermek amaçlı girişimlerde bulunmak adına cesur davranabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu 20 Ocak-30 Ocak arası Mars gezegeninin geri harekette olması dolayısıyla dikkatsizce kararlar almamak olmalıdır.
Merkür gezegeninin 8 Ocak tarihinde burcunuzda seyretmeye başlaması ise Merkürün geri hareketinin başlayacağı 28 Ocak tarihine kadarki dönemde tüm işlerinizi en aktif bir şekilde sürdürmenizi sağlayacak hızlılık enerjisi vermesidir. Orijinal fikirlerle dolu olacağınız bu dönemde aktif bir şekilde iletişimde bulunabilir fikirlerinizi hayata geçirmek adına cesur olabilir veya görüşmelerinizde kendinizi ve bilgi birikiminizi ifade edebileceğiniz ortamlarda bulunabilirsiniz.
Parasal Konular
Ocak ayı içinde borçlarınız kredi girişimleriniz veya kredi kartı dahil olmak üzere her türlü ödemelerinizle ilgili konularda özellikle 28 Ocak tarihine kadar zihniniz gayet parlak ve gayet açık fikirli olacağı bir dönem geçirebilirsiniz. Bu süreçte daha dikkatli hareket edebilir ve planlar yaparak parasal konularda kendinizi rahatlatabilecek sözel girişimlerde bulunabilirsiniz. Kimileriniz kredi başvrusunda bulunabilir kimileriniz ortaklık veya evlilikle alakalı maddi gelirleriyle ilgili yeni düzenlemelerde bulunabilir bazılarınız ise borçlarıyla alakalı mevzularda dostlarından destek görebilirler. Sosyal organizasyonlar bilgi ve deneyim sahibi olduğunuz konulardaki liderlik gücünüzden yararlanarak maddi ve manevi destekler görebilirsiniz. Güçlü insanların desteğini arkanızda hissettiğiniz bir dönem yaşayabilirsiniz. Bu süreçte yavaş ve emin adımlarla ilerlemeniz halinde hatalar yapma riskiniz en aza inebilir. Ayrıca ekip halinde çalışmalar veya ilginç sıradışı bazı konulardaki başarınız size maddi anlamda rahatlatıcı getiriler sağlayabilir. 28 Ocak tarihinden sonra ise merkürün gölgeli günleri de dahil olmak üzere 26 Şubat tarihine kadar beklemede kalmalı o güne dek düşünmediğiniz ve karşınıza birdenbire çıkacak olan fırsatlar konusunda temkinli hareket etmeye özen göstermelisiniz.
Ocak Ayı Astrolojik Takviminiz
Pozitif etkili günler 1-4-5-6-9-10-11-14-15-18-19-27-28
Zayıf etkili günler 2-3-16-17-22-23-29-30-31
Aşk açısından zorlu günler 22-23 (Dolunay) çatışmalar ve duygusal gerginlikler
Yeniay günleri 7-8(Taze enerjiler yeni başlangıçlar pozitif ifade gücü)
Not: Yükselen burcunuzun yorumlarını okumayı ihmal etmeyiniz. Yıllık burç yorumları köşenizi tekrar gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
Sevgili Kovalar Ocak ayının sizlere mutluluk başarı sağlık ve huzur getirmesini diler yeni yılınızı bir kez daha kutlarım.
 
Üst