Kovuşturma Izni, Son Soruşturmanin Açilmasi Karari Ve Duruşmanin Yapilacaği Mahkeme :

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Kovuşturma Izni, Son Soruşturmanin Açilmasi Karari Ve Duruşmanin Yapilacaği Mahkeme :
kovuşturma nedir kovuşturma kararı ne demek adli nedir hukukta ne demek Madde 59 - 58 inci maddeye göre yapılan soruşturmaya ait dosya Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne tevdi olunur. İnceleme sonunda kovuşturma yapılması gerekli görüldüğü takdirde dosya, suçun işlendiği yer ağır ceza mahkemesine en yakın bulunan ağır ceza mahkemesi Cumhuriyet Savcılığına gönderilir. Cumhuriyet Savcısı beş gün içinde, iddianamesini düzenliyerek dosyayı son soruşturmanın açılmasına veya açılmasına yer olmadığına karar verilmek üzere ağır ceza mahkemesine verir.
İddianamenin bir örneği, Ceza Muhakemeleri Usulü Kanununun hükümleri uyarınca, hakkında kovuşturma yapılan avukata tebliğ olunur. Bu tebliğ üzerine avukat, kanunda yazılı süre içinde bazı delillerin toplanmasını ister veya kabule değer bir istemde bulunursa nazara alınır, gerekirse soruşturma başkan tarafından derinleştirilir.

Haklarında son soruşturmanın açılmasına karar verilen avukatların duruşmaları, suçun işlendiği yer ağır ceza mahkemesinde yapılır. (Ek cümle: 02/05/2001 - 4667/38. md.) Durum avukatın kayıtlı olduğu baroya bildirilir.

Redde Veya Kovuşturma Sonuna Kadar Beklenmesine Dair Karara Itiraz: hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Erkeğin izni olmadan kadın onun cebinden para alabilir mi? Erkeğin izni olmadan kadın onun cebinden para alabilir mi?
slm bazen kocamın cebinden gizlice para alıyorum bu günahmı acaba?
Dini sorularınız ve cevapları 2
doğum izni en erken ne zaman başlıyor doğum izni en erken ne zaman başlıyor
selamlar benim merak ettiğim bir soru vardı şu an hamileyim ve doğuma yakın izne ayrılacam ama hamileliğim oldukça zor geçiyor hatta erken doğum riskim bile bulunuyor ilk bebeğim olacağı için endişe duyuyorum doktorum ağır bir iş yapmamamı ve bol...
Bilmedikleriniz 1
Doğum izni ve süt izni nasıl alınır? Doğum izni ve süt izni nasıl alınır?
doğum izni nedir,süt izni nedir,doğum izni için ne yapmalıyım,süt izni için ne yapmalıyım,doğum ve süt izni hakkında bilgiler MADDE 74. Kadın işçilerin doğumdan önce sekiz ve doğumdan sonra sekiz hafta olmak üzere toplam onaltı haftalık...
Gebelik 0
2015 Yılında Doğum İzni Ne Kadar Olacak? 2015 Yılında Doğum İzni Ne Kadar Olacak?
2015 doğum izni,2015 doğum izni süresi ne kadar olucak,2015 doğum izni kaç haftaya çıktı,2015 doğum izni hakkında bilgiler 42510 3 çocuk doğurana müjde üstüne müjde! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3...
Gebelik 0
Redde Veya Kovuşturma Sonuna Kadar Beklenmesine Dair Karara Itiraz: Redde Veya Kovuşturma Sonuna Kadar Beklenmesine Dair Karara Itiraz:
Madde 8 - Baro Yönetim Kurulu, avukatlığa kabul istemini reddettiği veya kovuşturma sonuna kadar beklenmesine karar verdiği takdirde bunun gerekçesini kararında gösterir. Gerekçeli karar adaya tebliğ olunur. Aday, bu karara karşı, tebliğ...
Avukatlık Hukuku 0