1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kral TV ve Kral FM Doğuş Grubu'na devredildi

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Doğuş Grubu bünyesindeki A Yapım, Kral TV ve Kral FM’i resmen bünyesine kattı. Kral Medya Grubu Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün devir teslim töreni Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) merkez binasında gerçekleştirildi.
  Törende konuşan TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, şunları söyledi: “Ekonomik krize ilişkin endişelerin ifade edildiği bir ortamda Doğuş Grubu için çok anlamlı bir alışveriş. Bu satışla elde edilen gelirin toplamı 18 milyar dolara yaklaştı. Gelişmiş ülkeler bizim izlediğimiz yolu izleyecekler gibi görünüyor. Gelişmiş ülkelerde de bu krizler yaşandığına göre, bunu olağan olarak görme gibi bir yanlış anlayışın egemen olmasına izin vermemeliyiz. Asla normal, olağan krizler değildir.

  Yaptığımız bu satışla elde edilen gelir, bankalara aktarılan kaynağı geri kazanma çabalarından biri. Bu nedenle anlamlı ve çok önemli bir iş. Ferit Bey’in şahsında Doğuş Grubu’na teşekkür ediyoruz. Bu Türkiye ve bizim için iyi bir bedel. İyi bir para ödediler, iyi bir varlık aldılar. Güçlü potansiyeli olan bir medya grubu. Kral Medya Grubu’nu sağlam ellere teslim ediyoruz. 95 milyon doları tahsil ettik, bu para kamuya gidecek. Bu parayla kamuya olan bankacılık krizinin maliyetini bir parça daha aşağı çekmiş olacağız.”

  ŞAHENK: DAHA İYİ YERLERE GETİRECEĞİZ

  Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de konuşmasında şunları kaydetti: “Kral Grubu önemli bir marka. İleriye dönük bir aracı olarak en iyi şekilde bu markayı daha iyi yerlere getirmeye çalışacağız. Dünya ekonomisinde her gün moral bozucu haberlerin art arda geldiği anları yaşıyoruz. Biz memleketimize inanıyoruz ve böyle bir yatırımı yapmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.

  Bu bir küresel problemdir ve küresel çareler aranmaktadır. Bu da bu problemin en kısa zamanda çözüleceğinin göstergesidir. Ülkemizin sağlıklı ve dayanıklı süreçte olduğunu düşünüyorum. Doğru tercihlerin yapılacağından tereddütümüz yok. Ülkenin geleceğine inanıyoruz ve yeni yatırımlar yapıyoruz. Değişen dünya ekonomisinde temkini elden bırakarak aldığımız kararlar değildir. Kral Grubu’nu daha da değerli kılmak ve dışsal ekonomik faydayı memleketin faydasına sunmak temel amacımız. Bu yatırımın hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

  18 Haziran’da gerçekleştirilen ihalede A Yapım Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş. 95 milyon dolar teklif etmişti. Kral TV’ye Uzan Grubu’nun borçlarına karşılık TMSF tarafından el konulmuştu.

  guncel.net
   
Kral TV ve Kral FM Doğuş Grubu'na devredildi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kral henry ve kilise

  Kral henry ve kilise

  kral henry ve eşleri Papa VIII. Henry'yi Bağışlamayı Reddeder 1533, Roma ve İngiltere Papanın bağışlamaları, Tanrının kanunlarına karşı gelen insanları affetmenin bir yoludur ve sık sık gerçekleşmemesi gerekir. Ancak Katolik Kilisesi standartlarını çok yüksek tutamamıştı. O çağda papaların metresleri, gayri meşru çocukları oluyordu. Bu şartlar altında bağışlanma kağıtları Vatikan...
 2. kral

  kral

  Kral Rüyada kral görmek, iş yaşamında başarıya kavuşacağınıza yorumlanır. Rüyada kral görmek, iş yaşamında başarıya kavuşacağınıza yorumlanır. Nüfuslu birini işaret eder.Rüyada her hangi bir memleketin kralini görmek. onunla konusmak firsatini elde etmek, devlet baskani tarafindan büyük bir mevkie veya büyük bir nimete nail olacagina, adinin herkes tarafindan taninip anilacagina isarettir
 3. Kralfm Kral fm dinle

  Kralfm Kral fm dinle

  kral fm winamp kral ef kıral ef efem kralefem Türkiyedeki arabesk müziğin tek kaliteli adresi kral fm mi dinlemek için lütfen şağıdaki linke tıklayın KRALFM DİNLE MELEKLERMEKANI Kral Fm'i Winampta dinlemek isteyen arkadaşlarımız ekli dosyayı indirerek winamp ile açsınlar...
 4. Kral ve dört eşi

  Kral ve dört eşi

  Bir zamanlar, büyük ve güçlü bir ülkeyi yöneten bir kralın 4 eşi varmış. Kral en çok dördüncü eşini severmiş, bir dediğini iki etmez, her şeyin en güzelini en iyisini ona verirmiş. Kral üçüncü eşini de çok severmiş. Bu güzelliğin bir gün kendisini terk edebileceğinden korktuğu için, onu çok kıskanır, üzerine titrermiş. İkinci eşini de severmiş kral. Kendisine karşı her zaman iyi ve...
 5. Max Maceraları Kralın Doğuşu

  Max Maceraları Kralın Doğuşu

  Max Maceraları Kralın Doğuşu ne zaman vizyona girecek bu film hakkında ve vizyon tarihi hakkında bilginiz var mı kızlar?

Sayfayı Paylaş