Etiketler:
  1. melegim

melegim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Krem Şokola

Konu, 'Tatlılar' kısmında melegim tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER
    500 gr. süt
    150 gr. toz şeker
    50 gr. un
    25 gr. kakao
    1 Paket vanilin
    1 Adet yumurta
    25 gr. çikolata

HAZIRLANISI

Sütü ateşe koyun, içine şekerin yarısını ekleyerek karıştırın. Başka bir kabın içine, şekerin kalan kısmını ve yumurtayı koyarak çırpınız. Un, kakao ve diğer malzemeleri ilave ediniz ve sütün bir miktarını koyarak çözdürünüz. Sütün kalan kısmını ilave ettikten sonra, ateşte kaynayana kadar pişiriniz. Sıcakken çikolatayı da ekleyiniz ve karıştırınız. Soğuyunca kaplara doldurunuz. Üzerlerine krem şanti, yeşil fıstık ve hindistancevizi ile süsleyebilirsiniz.

Krem Şokola konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Krem Röle

Krem Röle

1 Su bardağı toz şeker 1 Kg kaynar süt 3-4 Çorba kaşığı dolusu nişasta Bir bardak toz şekeri tencerede altı kısık kahverengi olana kadar eritin (yakmadan) Önce hazırladığınız kaynar sütün içine,soğuk sütle karıştırdığınız nişastayı ilave edin.Hepsini erittiğiniz şeker tenceresine boşaltın.İyice muhallebi kıvamı olana kadar karıştırın Kaplara dökün(Pütürleşirse süzgeçten geçirin) Ilınınca buz...
  2. Krem Şantili Kabak

Krem Şantili Kabak

Malzemeler: 1 kg kabak 3 adet yumurta 200 gr krem şanti 250 gr beyaz peynir Yarım demet maydanoz Yeteri kadar tuz, karabiber, dereotu HAZIRLANIŞI : Kabakların, kabuklarını kazıyın. Yıkayıp tuzlu suda hafif yumuşayıncaya kadar haşlayın. Kabakları 1 cm kalınlığında boyuna kesin. Yağlanmış tepsiye sık olarak yerleştirin. Bir kapta üç yumurtayı iyice çırpın. İçerisine krem şanti ilave ederek...
  3. kırışık kremlerine dikkat

kırışık kremlerine dikkat

Kırışıklıkları giderdiği öne sürülen bazı kozmetik ürünlerde kullanılan bir kimyasalın, kırışıklıkları yok ederken deri hücrelerini de öldürdüğü ortaya çıktı. Kanada'daki Quebec Üniversitesi'nden Dr. Francois Marceau, bu kimyasalın hücreleri değişime uğrattığını, hücrelerin bölünmesinin durduğunu ve 24 saat sonra bunların bir kısmının öldüğünü söyledi. Hücre biyoloğu Marceau ile ekibi,...
  4. Krem Şokola Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Krem Şokola Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Selam kızlar sizden Krem Şokola Tarifi Resimli yapılışnı bana detaylı bir şekilde yazmanızı rica ediyorum şimdiden çok tşk ediyorum tarif için.
  5. Krem Şokola Nasıl Yapılır Diyenlere İşte Tarifi

Krem Şokola Nasıl Yapılır Diyenlere İşte Tarifi

Krem Şokola Nasıl Yapılır Krem Şokola Yapılışı Resimli Sevgili melekler, tatlı seviyorsanız ve özellikle çikolatalı tatlılar favorinizse şimdi sizlerle paylaşacağımız krem şokola tarifi ile hem kendinizi hem de çocuklarınızı sevindirebileceksiniz :) Krem Şokola için gerekli olan malzemeler 2 yemek kaşığı kakao, 2 yemek kaşığı nişasta, 1 yemek kaşığı pirinç unu, 1 litre süt, 1 su bardağı...

Sayfayı Paylaş