Küçük Ev Aletleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Küçük Ev Aletleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
küçük ev aletleri, küçük ev aletleri nasıl seçilir, küçük ev aleti seçimiSevgili melekler, mutfaklarımızda sık sık kullandığımız küçük ev aletleri elimiz ayağımızdır. Yemek yaparken ve mutfakta çalışırken bize büyük kolaylık sağlayıp, zaman kazandıran küçük ev aletlerini seçerken de bazı noktalara dikkat etmemiz gerekir. Fiyatı ve teknik özellikleri dışında bakın küçük ev aletlerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?..küçük-ev-aletleri.jpg

Az enerji tüketenler her zaman bir adım öndedir. Örneğin su ısıtıcıları çok çabuk kireç tutar. Isıtıcının dibindeki kireç ve lekeleri fazla biriktirmeden sirkeli suyla temizlerseniz enerji tasarrufu sağlar.

tost makinesi alırken dikkat etmeniz gerekenler

Öncelikle kahvaltıların vazgeçilmezi tost makinelerinden yola çıkalım. Tost makinelerinin tabanı kolay çizilmeyen ve yapışmayan teflon ya da döküm olmalıdır. Çıkarılabilir olması temizlenmesinde kolaylık sağlar. Ayarlanabilir ısı ayarı tost ekmeğinin kıtır ya da yumuşak olmasında veya kaşarın hızlı erimesinde etkilidir. Dilim ekmekten tost yapmayı tercih ediyorsanız ufak tost makineleri yeterli olur. Yalnız tost makinesinden ızgara vazifesi de bekliyorsanız daha büyük modeller işinizi kolaylaştırır.Kapağı 180 derece açılıp yatay bir biçimde ızgara olarak kullanılabilecek modeller sizi fazladan elektrikli ızgara almaktan kurtaracaktır.

Piyasada yer alan birçok tost makinesinin dış yüzeyi de ısınır. Bu da kaçınılmaz ev kazalarını beraberinde getirir. Ufak çaplı yanıklar ve ısınan dış yüzeyin sebep olduğu kabloların erimesiyle ortaya çıkan hasarlar bunların başlıcalarıdır. Özellikle ufak çocuklara dikkat etmek gerekir. Olası bozulmalara karşı servis ağı yaygın olan Tefal tost makinelerini tercih etmekte fayda var.

İlk ısıtma esnasında tost makinesinden hafif bir koku gelebilir. Bu durum kısa süre sonra ortadan kalkar. Makinenizi temizlerken sert ve kuru cisimleri kullanmaktan kaçının. Yıkanabilir tost makinesi her zaman en ideal olanıdır.


Ütüler özellikle bebeği olan veya sık takım elbise kullananlar için önemlidir. Haftada iki veya üç kez ütü işiniz oluyorsa buhar kazanlı ütü almanız isabetli olacaktır. Ütülerde diğer önemli nokta ütünün tabanıdır. Seramik tabanlı ütüler kumaşta rahat kayar, yapışma ve çizilme yapmaz. Isıyı iyi iletir. Tabandaki buhar veren gözenek sayısı arttıkça ütünün kırışıklıkları giderme performansı da artar. Pantolonlardaki çizgi önemlidir. Bunu yapmanın en pratik yolu ütülerdeki şok buhar özelliğidir.

Olası yanmaları önlemek için otomatik kapanan ütüler tercih edilmelidir. Ütülerin enerji tasarrufu sağlayan modelleri vardır. Seyahat ütüleri, fiyatı ve boyutu itibariyle cazip olsa da fazla kullanıma uygun değildir. Kablosuz ütüler kablo çıkarıldığında hemen soğur ve tekrar ısıtmak zorunda kalırsınız.

Ütülerde her kullanımdan sonra su tankını boşaltmak ve ütüyü birkaç saniye yatay tutarak kalan su damlalarının da akmasını sağlamak gerekiyor. Uzun ömürlü kullanım için musluk suyundan uzak durun. Anti-drip özelliği olan ütüler çamaşırınıza su damlatmaz.

Tost makinesi ve ütülerden sonra en çok kullandığımız diğer ürünler kişisel bakım ürünleri. Saç kurutma makinesi, saç düzleştirici veya maşa alırken hızlı kurutan, yüksek ısı veren, çalışma performansı iyi olan Turbo üfleme özellikli makineler tercih etmelisiniz. İyon özelliği olanlar saçlarınızın elektriklenmesini önler. Fönden sonra saçlarınızın hemen bozulmasını istemiyorsanız sıcak saçlarınızı bir anda soğutacak soğuk üfleme özelliği olan bir makine elinizin altında olsun. Makinenin saçınızı kırmamasını, ısıyı eşit dağıtarak daha kolay ve hızlı bir şekillendirme yapmasını istiyorsanız, makinenin yüzeyinin seramik, nano silver veya turmalin kaplama olmasına dikkat edin. Seramik ısının eşit dağılımını sağlar, nano silver bakteri oluşumunu önler, turmalin ise iyon salgılar ve saçın parlaklığına katkı yapar.

Saçınız ince telliyse düşük ısıda, kalın ve kıvırcık telliyse yüksek ısıda saç düzleştiricisi tercih etmeniz gerekir. Plakaların ısı ayarlarının yapılabiliyor olması saçınızın zarar görmemesi için son derece önemlidir. Daha ince kıvrımlar veya daha geniş dalgalı şekillendirmelerde maşanın çapı önemlidir.

Ev dışındayken de saç kurutma makineniz yanınızda olsun istiyorsanız kolay taşınabilen ve katlanabilen makineler alın. Makinenizi farklı ülkelerdeki farklı voltajlarda kullanma durumunuz varsa seyahat tipi modellerde dual voltajlı olanları seçin.

Siz değerlisiniz. Daha kaliteli bir yaşam için kahvaltılarda kullandığınız tost makinesinden kişisel bakımınızda kullandığınız saç düzleştiricilerine kadar hayatınızın her noktasına dokunan ürünleri tercih ederken daha dikkatli olun. Daha kaliteli yaşam daha mutlu ve özgüvenli bireyler demektir.
 
Üst