Künefe kuyruğunda yumruk yediler

Künefe kuyruğunda yumruk yediler
Hatay'ın kurutuluşunun 69'uncu yıldönümünde düzenlenen festivalde yapılan 50 metre uzunluğundaki künefenin dağıtımında yaşanan izdihamda yumruklar konuştu

Atatürk Caddesi'nde 50 metre uzunluğundaki künefenin şerbetini Hatay Valisi Nusret Miroğlu ile Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu döktü.

Höyük kardeşler tarafından yapılan künefede 600 kilo kadayıf, 280 kilo peynir, 350 kilo şeker ve 80 kilo tereyağı kulanıldı. 5 bin kişiye ikram edilecek miktarda yapılan künefenin dağıtımında ise 30 özel güvenlik görevlisi, 40 çevik kuvvet polisi ve 20 zabıta görev almasına rağmen izdiham yaşandı, ayak altında kalan çocuklar ağladı. Çocukları ezilmekten çevik kuvvet polisleri kurtardı.

Künefeden alabilmek için bir özel güvenlik görevlisi ile vatandaş arasında yumruklar konuştu. Özel güvenlik görevlisi vatandaşa yumruk attı. Etraftaki vatandaşlar araya girerek kavganın büyümesini önlendi.

Hatay Valisi Nusret Miroğlu, künefeyi yapan Kral Künefe'nin sahibi M.Cahit Höyük'e, yapılan 50 metre uzunluğundaki künefenin Gunieses rekorlar kitabına girmesi için başvuruda bulunması tavsiyesinde bulundu. Höyük ise böyle bir müracaatları olduğunu, ancak dünyanın bu tatlıyı peynir tatlısı olarak tanıdığını, künefe olarak tanımadığı için müracaatlarının kabul edilmediğini söyledi. Höyük, "Biz de peynir tatlısı olarak Günieses rekorlar kitabına girmesini kabul etmedik, müracaat etmedik" dedi.

haber7.com
 
Thread starter Similar threads Forum Replies Date
THESECRET Bayat Ekmeklerinizden Künefe Yapın ! Tatlılar 0
T Şahane Ev Yapımı Künefe Tarifi Tatlılar 0
K Evde Künefe Nasıl Yapılır bilen var mı? Soru-Cevap 1
M Resimli künefe tarifi Yemek Tarifleri 0
Üst