gebe
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  13.022
  Beğenilen Mesajlar:
  108
  Ödül Puanları:
  0

  Kuğu Gölü Balesi

  Konu, 'Çöplük' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  bale müzikleri mp3 kuğu gölü balesinin konusu kuğu gölü balesi müziği bale müzikleri balesi konusu
  Koreografi :Marus Petipa - Leo İvanov
  Müzik:P.I TCHAIKOVSKY  (Devlet Opera ve Balesi Gen. Müd.)

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  13.022
  Beğenilen Mesajlar:
  108
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Kuğu Gölü Balesi

  Konu:

  1.PERDE 1.TABLO

  Sarayın bahçesinde prens Stegfried’in doğum günü kutlamaktadır. Ana kraliçe de törene katılarak oğluna altın yaylı bir tüfek armağan eder ve bir gün sonra onuruna vereceği baloda,evleneceği kızı seçmesi gerektiğini söyler. Prens henüz evliliğe hazır olmamasına rağmen bu duruma boyun eğmek zorunda kalır.daha sonra tüm köylüler Prensin onuruna dans ederler.
  Gün batarken konuklar dağılır ve prens yalnız kalır. Soytarı, Presi eğlendirmek için göle,ava gitmeyi teklif eder.

  1.PERDE 2.TABLO

  Avlanmak için göle doğru gelen Prens görülür. Tam o sırada beliren bir kuğu, Prense adının prens Odette, olduğunu söyler. Odette, büyücü Rothbart’ın kuğu şekline soktuğu kızlardan biridir. Büyünün bozulması ise, ancak bir erkeğin bu kızlardan birisine aşık olup aşkına yemin ederek sözünden dönmemesi ile gerçekleşebilecektir. Gizlendiği yerden çıkan acımasız büyücü Rothbart, Prensi yok etmek ister, ama Odette yalvararak bu duruma engel olur.
  Daha sonra kuğular dans ederek Prens ile Odette’in aşkına eşlik ederler. Gün doğmak üzeredir, göle geri dönmek üzere olan kuğular veda ederek ayrılırlar.

  2.PERDE

  Sarayın balo salonunda, saraylılar ve konuklar Prensin doğum gününü kutlamak için toplanmışlardır. Prens, kendisine tanıtılan kızlardan birini seçmek durumundadır. Ancak aklı fikri sevgilisi Odette’de olduğu için gönülsüzdür.
  Balo, birden davetsiz gelen iki konukla karışır. Bunlar, baron kılığına girmiş büyücü Rothbart ile Odette’in yüzünü kullanan kızı Odile’dir. Prens, Odile’in sevdiği kız Odette olduğunu zannederek çok sevinir. Uzaklardan kuğu Odette’in yalvaran görüntüsü belirir. Fakat Odille’in büyüsüne kapılmış Prens, hiçbir şey görmemektedir.Rothbart, zaferi kazanmış bir tavırla, kızını göstererek , Prensten onu sevdiğine dair yemin etmesini ister. Tabii çok geçmeden büyücü ve kızı Odile, Prensin sevgilisi Odette’e ihaneti ile alay ederler. Şaşırtıcı gerçeği öğrenmesi ve o sırada Odette’nin tekrar beliren görüntüsü, Prensi çok üzer.

  3.PERDE

  Aynı gece, göl kıyısında ihanete uğrayan güzel Odette, ölümü arzulamaktadır. Kuğular onu teselli ederken, birden çıkan fırtına ile Odette’i arayan Prens görülür. Bağışlanması için yalvarmaktadır. Bu sırada büyücü Rothbart karşılarına çıkar ve Prense ettiği yemini hatırlatarak kızı Odile’le evlenmesini ister. Gün doğmak üzere olduğundan Odette ğöle dönmek zorundadır.Odette’i yitirmek istemeyen Prens, büyücü ile kavgaya tutuşur ve sevgisinden aldığı güçle onu öldürür. Rothbart’ın ölümü ile gölün üzerindeki büyü kalkar ve kuğular birer genç kız olur. Prens Siegffried ve Prenses Odette mutluluğa doğru yürürler.
   
 3. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  13.022
  Beğenilen Mesajlar:
  108
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Kuğu Gölü Balesi

  Bu da afişi...

  [​IMG]

  Ben baleyi izlemeyi severim, özellikle Tchaikovsky ve Kuğu Gölü Balesi...​
   
Kuğu Gölü Balesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. göl

  göl

  İyi geçimli kadına, işini danışmasız yürüten yöneticiye, yola çıkmak isteyen için bunun bir süre gerçekleşmemesine delalet eder.Rüyada göle girmek onun hile ile aldatılacağına işarettir. Sakin bir gölde sandalla gezmek, mutlu olacaksınız demektir. Mutluluğunuzu yakınınızdaki insanlarla paylaşacağınız anlamındadır. Kirli bir gölde gezmek, iş ve aşk yaşamınızda sıkıntılar yaşayacağınıza işaret...
 2. kukla

  kukla

  : Kukla Kişinin akılsızlığı, dikkatsizliği yüzünden başkalarının elinde oyuncak olacağına işaret eder.
 3. Siyah kuğu

  Siyah kuğu

  kuğular kaç yıl yaşar kuğu kaç yıl yaşar kuğular nerede kuğu nerede melekler Avustralya ve yeni Zellanda'da büyük gruplar halinde yaşarlar. Göller , nehirler ve açık bütün sulak alanlarda yaşarlar. Büyük cüsselerine rağmen oldukça sakin ve karma gruplara kolayca uyum sağlayan kuşlardır.Tek eşli oldukları için çift olarak beslenmelidirler. Kafeslerini ve havuzlarını nekadar büyük tutarsanız...
 4. Çalıkuşu Balesi

  Çalıkuşu Balesi

  Reşat Nuri Güntekin tarafından kaleme alınan Çalıkuşu sanırım Türkiye'nin en çok bilinen romanlarından bir tanesi. Bunda Türk edebiyatının en sevilen klasik romanlarından biri olması kadar Aydan Şener'i Aydan Şener yapan televizyon dizisinin de katkısı çok sanırım. Roman aslında ilk olarak İstanbul Kızı ismiyle dört perdelik bir oyun olarak yazılmış ve 1922 yılında ise Vakit Gazetesi'nde...
 5. Kuğu Gifleri...

  Kuğu Gifleri...

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş