Etiketler:
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    601
    Ödül Puanları:
    0

***Kulak***

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Kulak< Konu Resmi..>
    Kulak ceninin ana rahmindeki duruşunun şematik olarak aynısıdır. Ve tüm akupunktur noktaları kulak üzerinde bu esasa göre yer almıştır.
    Şimdi... başınız,boynunuz, beliniz, sırtınız, bacaklarınız, kalçanız, ayaklarınız, omzunuz ağrıdığında yapacağınız tek şey kulaklarınıza masaj yapmak.
    Kulağınızı baş ve işaret parmaklarınızın arasına alarak kulak kepçesinden başlayarak, dayanabildiğiniz kadar güçlü ve sıkarak masaj yapın.
    < Konu Resmi..>
    İlk anda bazı noktalar acıyacaktır
    ( bunlar bedendeki ağrıyan bölgelerin kulaktaki refleks noktalarıdır ). kısa bir süre sonra bu ağrılar kaybolacaktır.
    2 -3 dakika bu masajı yapmanız yeterli olur. İsterseniz uzatabilirsiniz de. Zaten masajın sonuna doğru bedeninize bir sıcaklıklığın yayıldığını hissedeceksiniz. Bunun ardından ağrılarınızın azaldığını ve kaybolduğunu da...
    Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulamayı herzaman her yerde kendinize ve ağrısı olan yakınlarınıza uygulayabilirsiniz.
    Yorulduğunuzda, uzun otobüs yada araba yolculuklarında oturmaktan ağrılara maruz kaldığınızda, çok üşüdüğünüzde ve bedeninizi dengeye kavuşturmak için mucize benzeri bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Dört tane ağrı kesici aldım. hala ağrıyor diyerek baş ağrısından kıvranan taksi şöförünün ona yaptığım iki dakikalık kulak masajının ardından yaşadığı mutlu şaşkınlıkla benden ücret almadan teşekkürlerle uğurladığını hala hatırlıyorum. Önemli olan kulağın her noktasına dokunun. Kulağınız size hemen yanıt verecektir. Kulaklar bedeni hisseder, görür ve duyar. Siz de şefkatli ellerinizi esirgemeyin.

***Kulak*** konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kulaklarını Temizletenler Yardım Lütfennnn

Kulaklarını Temizletenler Yardım Lütfennnn

Bizim de bilmediğimiz konular olabiliyo yaşayanlardan tecrübelerini paylaşmalarını istiyorum. Bir süredir özellikle sağ kulağımda duyma kaybı oldu özellikle çınlama gibi şeyler çok oluyor. Tıkalı olduğunu hissediyorum acaba nasıl temizleniyor zor mu kolay mı doktoru iyi seçmeli miyim? Korkuyorum da aslında zarına bişey olur daha kötü olurum diye ne yapsam acaba yaa bazen gerçekten azalıyo duyum???
  2. Kulak ağrısı nedenler ve tedavisi (Evde kulak ağrısı için öneriler)

Kulak ağrısı nedenler ve tedavisi (Evde kulak ağrısı için öneriler)

Kulak ağrısı sıklıkla karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Özellikle çocuklarda yaygındır. Kulak ağrısının pek çok nedeni vardır, ancak en yaygın neden enfeksiyondur.İnsanlar genellikle kulak ağrısı ve kulak enfeksiyonu arasında derhal bir ilişki kurarlar. Bununla birlikte, kulak çevresindeki rahatsızlıklar birçok farklı problemden kaynaklanabilir. Bu makale bir kulak ağrısının yaygın...
  3. Kulakta küpe yoksa gusül abdesti olurmu ?

Kulakta küpe yoksa gusül abdesti olurmu ?

Sayın hocam bugün size çok merak ettiğim soruları yönlendiricem. Öncelikle rahatsızlık verdiğim için kusura bakmayın. Şimdi biz bayanların süsü takıdır.Küpe takmayan bayan yoktur. Benim kulağım da 3 küpe deliği mevcut . Bazen gusül abdesti alırken küpe takmayı unutuyorum acaba bu durum, aldığım gusle zarar verirmi ? Küpe takmadan da gusül abdesti olurmu ?
  4. Kulak düzeltme estetiği otoplasti

Kulak düzeltme estetiği otoplasti

Kulak düzeltme ameliyatı dış kulak deformitelerini düzelten bir prosedürdür. Kulak düzeltme ameliyatı çok yaygın bir işlemdir ve dış kulağın yeniden biçimlenmesinin çeşitli türlerini içerebilir. Kulak ameliyatı, ayrıca otoplasti olarak da bilinir, kulak şeklini, pozisyonunu veya oranını artırabilir.Otoplasti, doğumda ortaya çıkan, gelişme ile belirginleşen veya yaralanmanın neden olduğu...
  5. Kulakta kaşıntı neden olur ?

Kulakta kaşıntı neden olur ?

Küçük olsalar da, kulaklarınızda sinir uçları çok sayıda bulunur; sinirlendiğinde kulağınızda kaşıntı olabilir durumdan rahatsızlık duyabilirsiniz..Kulak kaşıntısının çeşitli nedenleri vardır ve uygun tedaviyi aramak için kaynağın belirlenmesi önemlidir. Bu makale ; kulak,kulak kaşıntısı,kulak kaşıntısı nedenleri,kulak kaşıntısı neden olur,kulak kaşıntısı nasıl geçer hakkın da bilgiler...

Sayfayı Paylaş