1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kültür Bakanlığı interneti keşfetti

  Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]Kültür Bakanlığı interneti keşfetti
  Kültür ve Turizm Bakanlığı 2008'de internetten reklam ve pazarlama çalışmalarına ağırlık verecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Levent Demirel, yaptığı açıklamada, dünyada internet pazarlamasının ön planda olduğunu belirterek, 'de İnternetten reklam ve pazarlama çalışmalarına ağırlık vereceğiz" dedi.
  Yeni trendlere bakıldığında dünyada online pazarlamanın önem kazandığını gördüklerini belirten Demirel, şunları kaydetti: "İnternet üzerinden pazarlama gittikçe yaygınlaşıyor. Bakanlık olarak biz de online pazarlamanın çok ön planda olduğunu gördük ve bununla ilgili bir çalışma yaptık. Yaptığımız araştırmada, Avrupa'da seyahat eden 450 milyon kişinin 204 milyonunun internette yaptığı araştırmayı bilet ve satışa dönüştürdüğünü gördük. Online satış ve pazarlama yakında bir numara olarak karşımıza çıkacak. İnternette pazarlama onun için çok önemli. 2008 stratejimizde internetten reklam ve pazarlama çalışmalarına ağırlık vereceğiz."

  ARAMA SİTELERİYLE İŞBİRLİĞİ
  Google ve Yahoo gibi arama sitelerinin yöneticileriyle görüşmelerinin sürdüğünü belirten Demirel, benzeri kurumlarla da toplantı yaptıklarını anlattı.
  Ucuz hava yollarının yaptığı çalışmaları da çok önemsediklerini kaydeden Demirel, online pazarlamanın hava yollarında da ilk sırayı aldığını söyledi.
  Demirel, Avrupa'da, seyahat edenlerin yüzde 45'inin interneti kullandığını ifade ederek, seyahat acentesi kullananların oranının yüzde 20, arkadaş-akraba tavsiyesinin ise yüzde 17 oranında etkili olduğunu kaydetti. Demirel, seyahate internetten karar verme oranının İsveçte yüzde 62, Hollanda'da yüzde 57 oranında olduğunu dile getirdi.
  Türkiye'de de online seyahat satışının gelişime açık olduğunu kaydeden Demirel, "Ülkemizde, internetten günde ortalama bin 500 tatil satışı yapılıyor. Bu sayının artmasını amaçlıyoruz. Ülkemizde kredi kartının internette kullanımının tereddüt yaratması bu sayının artmasını engelliyor. Önümüzdeki yıllarda alınan önlemler ve tanıtımlarla bu sıkıntının da aşılacağını umuyoruz" dedi.
  Demirel, ABD'de uçak biletlerinin yüzde 50'sinin internet aracılığıyla satın alındığını belirterek, "Önümüzdeki aylarda tüm dünyada kullanılacak 'goturkey.com' adresi, google, yahoo gibi sitelerle yapacağımız işbirlikleri Türk turizminin online pazarlamada başarısını artıracak" diye konuştu.
   
Kültür Bakanlığı interneti keşfetti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. külce

  külce

  : Külçe Altın külçesi başkalarının göz diktiği mevkidir. Gümüş veya bakır gibi külçeler ise hayırlı iş, mal, servettir
 2. Kültür Bakanlığı Uluslararası Kitap Fuarlarında

  Kültür Bakanlığı Uluslararası Kitap Fuarlarında

  Kültür ve Turizm Bakanlığı 15. Pekin Uluslararası Kitap Fuarı ile 21. Moskova Uluslararası Kitap Fuarına Katılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı 15. Pekin Uluslararası Kitap Fuarı ile 21. Moskova Uluslararası Kitap Fuarına katılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Pekin Uluslararası Kitap Fuarı 2008 Pekin Yaz Olimpiyat Oyunları...
 3. Kültür ve Turizm Bakanlığının Görevleri nelerdir bilen var mı?

  Kültür ve Turizm Bakanlığının Görevleri nelerdir bilen var mı?

  Kültür ve Turizm Bakanlığının Görevleri nelerdir acil olarak Kültür ve Turizm Bakanlığının Görevlerini öğrenmem lazım lütfen bana bilgi verin kızlar
 4. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının Görevleri Hakkında Kısaca Bilgiler

  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının Görevleri Hakkında Kısaca Bilgiler

  Kültür ve Turizm Bakanlığının Görevleri Kısaca Kültür ve Turizm Bakanlığının Görevleri Nelerdir Sevgili melekler, 2008 yılından itibaren internetten tanıtım ve pazarlama konularına ağırlık veren Kültür ve Turizm Bakanlığının görevleri ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz sizlere... :) Kültür ve Turizm Bakanlığının görevleri şunlardır a) Millî, manevî, tarihî, kültürel ve turistik...
 5. İnternetten Satılan ve Sağlık Bakanlığınca Yasaklanan Hapların Listesi !

  İnternetten Satılan ve Sağlık Bakanlığınca Yasaklanan Hapların Listesi !

  Bu konu; İnternetten Satılan ve Sağlık Bakanlığınca Yasaklanan Hapların Listesi haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, denize düşenin yılana sarılması hesabı çeşitli sağlık sorunlarına çare olur ümidiyle internetten satın alınan hapların sağlığa zararlı olduğu ve Sağlık Bakanlığınca satışının durdurulduğu belirtildi. Bu "çakma" hapların insan sağlığıyla oynadığını...

Sayfayı Paylaş