1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  ''Kürt devleti Ortadoğu'yu uçurur''

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Suriye devlet başkanı Beşşar Esad Kürt devletinin Ortadoğu'yu baltalayacağını belirtti

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Kuzey Irak'ta ortaya çıkabilecek bir Kürt devletini, 'bütün Ortadoğu'yu havaya uçuracak bir bomba' diye niteledi.

  Beşar Esad, Cumhurbaşkanılığı'nın Tarabya'daki köşkünde, bazı gazeteci ve televizyonların temsilcileriyle bir sohbet toplantısı yaptı.

  Esad toplantıda, böyle bir oluşuma karşı koymada Türkiye ile tam mutabat içinde olduklarını belirtti.


  Esad, 'Kürt devleti kurulması eğer bir vehimse ben kendimi mutlu sayarım. Ancak yaşadığımız gerçekliği yok sayamayız. Durum 4 yıl öncesine göre çok daha kötü. Nüfus yapısının değiştirilmesi böyle bir tehlikenin çanlarını çalıyor. Bunu görmek için çok zeki olmaya gerek yok' dedi.
  TBMM'de dün kabul edilen tezkere sorularını da cevaplayan Esad, Türkiye'nin Irak'a ilgisinin düşüncelerinin biraz daha netleşmesi gerektiğini söyledi.

  Türkiye'nin meşru haklarını kendilerinin de savunduğunu ifade eden Suriye lideri, 'Türkiye'de bir tamah arzusu mevcut değil ancak Irak'a ilişkin tasavvurlarının bütünüyle netleştiğini söyleyemem. Tezkerenin de çıkmasından sonra bir iki hafta içinde Türkiye Irak'a ilişkin görüşlerini bize daha net biçimde sunacaktır' dedi.

  Beşar Esad ayrıca, PKK'nın Suriye'yi de tehdit eden bir terör örgütü olduğunun altını çizdi.

  Toptan'ı ziyaret etti

  Esad, İstanbul'a gelmeden önce başkentte TBMM Başkanı Köksal Toptan'ı ziyaret etti.

  Görüşmede, MHP Grup Başkanvekili ve Türkiye-Suriye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Şandır da hazır bulundu.

  Ziyaretin ardından görüşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan TBMM Başkanı Köksal Toptan, Türkiye'nin temel uluslararası yaklaşımlarının Suriye tarafından paylaşıldığını belirterek, 'Özellikle komşumuz Irak'ın toprak bütünlüğü ve PKK terörü konusunda Türkiye'nin bütün kaygılarının Suriye tarafından paylaşıldığını bir kez daha görmekten büyük mutluluk duyduk' dedi.

  Toptan, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin son yıllarda mükemmel düzeye ulaştığını belirtti.

  Yaptıkları görüşmede, Türkiye'nin temel uluslararası yaklaşımlarının Suriye tarafından paylaşıldığını gördüklerini ifade eden Toptan, 'Türkiye ve Suriye parlamentoları arasındaki ilişkiler çok iyi durumda ve daha da iyiye gitmesi için bu tür ziyaretlerin sıklaştırılması konusunda mutabık kaldık' dedi.

  Toptan ayrıca, 'Öyle inanıyorum ki, Sayın Esad döneminde Türkiye ile Suriye ilişkileri daha ileriye götürülecektir. Görüşmede, Suriye ile KKTC arasında başlayan doğrudan feribot seferlerinden duyduğumuz memnuniyeti de görüşmede dile getirdim. Türkiye ve Suriye'nin ortak uluslararası sorunları beraber ele alması sadece iki ülkeye değil, bölge ve dünya barışına hizmet edecektir. Kendisiyle bu konudaki düşüncelerimi paylaştım' diye konuştu.

  Suriye'den teröre karşı destek

  Beşar Esad dün de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmişti.

  Esad, dün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü'nde yaptığı ortak basın toplantısında, PKK terörü ve TSK'ya yönelik terör eylemlerini masaya yatırdıklarını ve bu örgüte karşı yapılması gerekenleri ele aldıklarını söylemişti.

  Esad, 'Bu anlamıyla, Türkiye hükümetinin teröre ve terör faaliyetlerine karşı gündemine aldığı kararları şüphesiz destekliyoruz ve onların arkasındayız' demiş ve bunu Türkiye'nin meşru hakkı olarak kabul ettiklerini belirtmişti.   
''Kürt devleti Ortadoğu'yu uçurur'' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kürtler Ergenekon'a nasıl bakıyor?

  Kürtler Ergenekon'a nasıl bakıyor?

  Son kamuoyu araştırmasına göre toplumun yüzde 60'ının Ergenekon tavrı net. Medyanın ve sollaik kesimin tavrı da ortada. Kürtlerin davaya bakışı ise şöyle: GENAR'ın yaptığı son kamuoyu araştırmasına göre toplumun yüzde 60'ının Ergenekon konusundaki kararı net: "Ergenekon çıkar amaçlı suç örgütü ve darbe yapmak için bir araya gelmiş bir oluşum..." Elbette böyle düşünmeyen,...
 2. kürt kızların sünnet çilesi

  kürt kızların sünnet çilesi

  kız sünnet videoları kız sünnet video sünneti video güzel kürt kızları edilen kadınlar Kürt kızların sünnet çilesi Kadın nüfusunun yüzde 60'tan fazlasının sünnet edildiği Kuzey Irak'ta yetkililer, dünyanın dikkatini bu konuya çekmemek için, genç kızlarda fiziksel ve psikolojik sorunlara yol açan bu işlemi yasadışı ilan etmeye yanaşmıyor. Washington Post gazetesinin haberine göre...
 3. Kürt kızların sünnet cılesı

  Kürt kızların sünnet cılesı

  Kadin nüfusunun yüzde 60'tan fazlasinin sünnet edildigi Kuzey Irak'ta yetkililer, dünyanin dikkatini bu konuya çekmemek için, genç kizlarda fiziksel ve psikolojik sorunlara yol açan bu islemi yasadisi ilan etmeye yanasmiyor. Washington Post gazetesinin haberine göre Kuzey Irak'ta her yil yüzlerce kiz çocugu, ilkel yöntemlerle sünnet ediliyor. Saglik açisindan hiçbir yarari olmadigi gibi,...
 4. Kürt türk kardeştir

  Kürt türk kardeştir

  kürt türk kardeştir ardahanlılar kürtmü ardahan kürt mü türk kardeştir Teröre karşı uzun yıllardır verilen mücadelede can veren şehitlerimiz ve genç yaşta vatan uğrunda sakatlanan Kahraman Gazilerimizin aziz hatırasına hürmetle; ÇERKEZİ ARABI LAZI KÜRDÜ ALEVESİYLE HEPİMİZ BİR BÜTÜNÜZ HEPİMİZ KARDEŞİZ.... Kürt, Türk, Alevî, Sünnî bu tabya'da bu mezarda seçilmez, birlik...
 5. esim kürtleri sevmiyor

  esim kürtleri sevmiyor

  fakat kizim kürt cocuguna asik ve evlenmek istiyorlar ama ben kocama nasil söyliyecegimi bilemiyorum. eger duyarsa kiyameti koparir,ama mutltkka bilmesi lazim.lütfen bana yardim edin.

Sayfayı Paylaş