1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kürtçe Tv Yayına Başladı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]


  Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun çok dilli kanalı TRT-6 yayına başladı.

  Çok dilli kanalın tanıtımı için Ankara'da özel bir program düzenlendi.

  Başbakan Erdoğan açılış programında yayınlanan mesajında Türkçe ve Kürtçe olarak " TRT-6 Hayırlı Olsun" dedi. Cumhurbaşkanı Gül de TRT-6'nın yayınlarıyla birlik ve beraberliğin güçleneceğini söyledi.

  İstiklal Marşı ile açılan kanalın ilk programında Nilüfer Akbal ve Rojin sunuculukları üstlendi. TRT'nin Arı Stüdyosunda gerçekleştirilen açılış özel programında "kırmanci" lehçesinde şarkılar seslendirildi, kanalın eğlence, kültür ve söyleşi programlarının tanıtımları yapıldı.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, açılış programında yayınlanan mesajında, TRT-6'nın halkın birliğini ve beraberliğini daha da pekiştireceğini ümit ettiğini ifade etti.

  Gül, "Herkes şunu görecek ki, herkes bu ülkenin sahibidir. Herkes bu ülkenin onurlu, eşit vatandaşıdır. Ve herkes kendi kültürünü, varsa farklılıklarını güzel bir şekilde ifade edebilmektedir. Ayrıca ben bunun kötü niyetli insanların bazı konuları istismar etmesini de bu şekilde önleyeceği kanaatindeyim. O bakımdan faydalı görüyorum. " diye konuştu.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, mesajında TRT 6'nın Kürtçe yayına başlamasını çok önemli bir açılım olarak gördüğünü belirtti.

  "Birlik ve bütünlüğümüzü daha da güçlendirecek, demokrasimizi derinleştirecek bir adımdır bu." diyen Erdoğan, Türkiye'de tüm vatandaşlarını eşit hak ve hürriyete sahip olduğuna işaret etti.

  Başbakan Erdoğan, "Demokrasi dairesi geniştir, bu dairede herkesin kendini ifade etme hak ve imkanı vardır. Kürtçe yayın da bunun en güzel örneklerinden biridir.TRT'nin Kürtçe yayını Kürt kökenli vatandaşlarımızın aidiyet bağlarını daha da güçlendirecektir. TRT 6 Kürtçe yayınlarında inanıyorum ki milletimiz için birlik , bütünlük, kardeşlik mesajları taşıyacaktır." dedi.

  TRT 6'ya yayın hayatında başarılar dileyen Erdoğan, Kürtçe ve Türkçe olarak " TRT 6 Hayırlı Olsun" diyerek sözlerini tamamladı.
   
Kürtçe Tv Yayına Başladı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. fenerbahçe tv yayın akışı

  fenerbahçe tv yayın akışı

  fb yayın akışı fenerbahçe tv yayın akışı fenerbahçe fener tv fenertv 06.00: Kurbağalıdere den çay keyfi.. 07.00: Avrupa Maceramız (Fantastik- Bilim Kurgu) 08.00: Ali Şen ile Şike nasıl yapılır.. 09.00: Sinema Parayla saadet olmaz.. 10.00: Uygulamalı bol tekrarlı eğitim: Rüştü Nasıl Dövülür ? (Yöneticilerin kışkırtmalarıyla- bol tekrarlı her açıdan.) 11.00: Korku Sineması kuşağı: Ya Barcelona...
 2. Kürtçe başladı Türkçe’ye döndü

  Kürtçe başladı Türkçe’ye döndü

  Ardahan’daki DTP İl Kongresinde, Kürtçe konuşması anlaşılmayan DTP Van Milletvekili Özdal Üçer, sözlerini Türkçe bitirdi. Kültür Müdürlüğü Salonu’nda dün yapılan DTP İl Kongresinde Divan Başkanlığı’na DPT Parti Meclisi üyesi Ferhat Tarhan getirildi. Atatürk posterinin bulunmadığı, İstiklal Marşı’nın söylenmediği kongrede ’Demokrasi şehitleri’ anısına 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Divan...
 3. Kürtçe radyo hazır, Arapça TV yolda

  Kürtçe radyo hazır, Arapça TV yolda

  Erdoğan, "Kürtçe yayın yapan radyo hazır" dedi, TRT Şeş gibi Arapça yayın yapan bir kanalın müjdesini verdi. Erdoğan, TGRT Haber televizyonunda katıldığı ''Ankara'nın Gündemi'' adlı programda soruları yanıtladı. ''Bu seçimde Diyarbakır'ın sembolik bir önemi var. Diyarbakır'da durum nedir, oy oranları açısından?'' şeklindeki soru üzerine Erdoğan, şunları söyledi: ''Makas...
 4. 'TRT Avaz' yayına başladı

  'TRT Avaz' yayına başladı

  TRT'nin Balkanlar, Kafkasya ve Orta Asya coğrafyasında izleyicilerle buluşacak yeni kanalı 'TRT Avaz' yayında. TRT Avaz'ın yayın hayatına başlaması dolayısıyla Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi'nde gala düzenlendi. Galaya, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Anayasa Mahkemesinin bazı...
 5. TV 2000 Yayın Hayatına Başladı

  TV 2000 Yayın Hayatına Başladı

  tv 2000 tv 2000 kanal Sevgili melekler, ulusal kanalalr kervanına bir yenisi daha katıldı. Türkiye'nin en genç ulusal kanalı TV 2000, müzik, magazin, sinema, çeşitli diziler, haber, eğlence ve çocuk programlarıyla yayın hayatına başladı. İşte detaylar... Radyo 2000'in sahibi olan ve geçtiğimiz günlerde türkü ağırlıklı yayın yapan uydu radyosu Radyo Çağ'ı faaliyete geçiren 2000 Medya...

Sayfayı Paylaş