Kuru ciltler için en iyi krem tavsiyesi istiyorum.

K

kuru cilt

Forum Okuru
Kuru ciltler için en iyi krem tavsiyesi istiyorum.
Kuru ve hassas ciltler için en iyi krem hangisi krem kullananlar maske tarifi verecek olanlar var mı ?
Merhabalar meleklerim. oldukça kuru ve hassas bir cilde sahibim malum kış ayında olduğumuz için iyice kurudu ve pul pul dökülmeler başladı evde kullandığım bazı kremler var ama yerterli gelmememe başladı cildime bana en iyi kuru ciltler için krem tavsiyesin de bulur musunuz sizler ne kullanıyorsunuz merakla bekliyorum

Kuru cilt için sana krem tavsiyesi vermeden önce sana evde hazırlayabileceğin tamamen doğal ürünlerden oluşan bir maske tarifi vermek istiyorum. Sevgili meleğim öncelikle şunu bilmen gerekiyor bu doğal ürünler sana zarar vermez önce bunun altını bir çizmek istiyorum. Mevzu cilt gibi önemli bir şey olunca da kesinlikle tavsiye ile krem kullanmamanı öneriyorum sana. Zaten bildiğim bir krem de bulunmamakta.

Cilt için karar verecek merci sitemiz ya da bizim gibi siteler değildir. Doktorların cildiye uzmanlarının bunu vermesi gerekiyor. Başına iş açarsın, zira birine iyi gelen diğerine gelmeyebilir tavsiye ile iş yapma ama doğal ürün maskelerini dene hayatım.

Kuru ciltler, ciltte yeterli nem seviyesi olmaması nedeniyle ortaya çıkan cilt durumudur. Kuru ciltler, tüylerin kırılmasına, kaşıntıya ve ciltte çatlaklara neden olabilir. Kuru ciltleri nemlendirmek için maskeler de kullanılabilir.

Örneğin, aşağıdaki maske tariflerinden birini deneyebilirsiniz:

1. Avokado maskesi:
  • 1 tane orta boy avokado
  • 1 yemek kaşığı süt
Avokadoyu ezerek, süt ile karıştırın ve ciltinize sürün. 20-30 dakika bekledikten sonra, suyla yıkayın ve nemlendirici kullanın.

1. Muz maskesi:
  • 1 tane orta boy muz bulabilirsen anamurun büyüğü iyi gelecektir.
  • 1 yemek kaşığı bal
Muzu ezerek, bal ile karıştırın ve ciltinize sürün. 20-30 dakika bekledikten sonra, suyla yıkayın ve nemlendirici kullanın.

Bu tariflerdeki malzemeler, kuru ciltleri nemlendirmeye yardımcı olabilir. Ancak, bu tariflerin etkisi kişiden kişiye değişebilir ve kuru ciltlerin sebebine göre farklı sonuçlar verebilir. Kuru ciltler konusunda kesin bir bilgi edinmek için bir doktor veya sağlık profesyonellerinden yardım alınabilir.

Geri