Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  kuslar

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Babasi Ispanya'nin en agir siyasi cezalarinin verildigi bir hapishanede mahkumdu kucuk kizin.
  Firsat buldugu her haftasonu babasini ziyaret icin annesiyle birlikte hapishaneye giderdi.

  Yine bir ziyarete giderken babasi icin cizdigi resmi yaninda yaninda goturdu ancak hapishane kurallarina gore ozgurlugu cagristiran her turlu seyin mahkumlara verilmesi yasakti.

  Bu sebeple kagida cizdigi kus resmini kabul etmemisler ve oracikta yirtmislardi. ..

  Cok uzulmustu kucuk kiz... Babasina soyledi bunu,o da "uzulme kizim,yine cizersin;bu sefer cizdiklerine dikkat edersin olur mu?"dedi.


  Kucuk kiz diger ziyaretinde babasina yeni bir resim cizip goturdu. bu sefer kus yerine bir agac ve uzerine siyah minik benekler cizmisti.


  Babasi keyifle resme bakti ve sordu:
  "Hmmm!Ne guzel bir agac bu!Uzerindeki benekler ne? Portakal mi?

  Kucuk kiz babasina egilerek,sessizce:
  "Hsssst! O benekler agacin icinde saklanan kuslarin gozleri!..


   
kuslar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kus yuvasi

  kus yuvasi

  : Kuş yuvası Rüyada kus yuvasi görmek, ibadet edilen yere isarettir.
 2. kus yemi

  kus yemi

  Kuşyemi Rüyada kus yemi görmek, helal mal ile tabir olunur, Kus yemi yedigini görmek, bazilarina göre iyi, bazilarina göre de kötüdür. Bir rivayete göre kus yemi, para ile tabir olur.
 3. kus gagasi

  kus gagasi

  Kus gagası Kus gagasi görmek, söhretli bir kisi olmaya delildir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen kus gagasi, ona malik olan kimse için, yaygin bir söhrete erismeye isarettir
 4. kus darisi

  kus darisi

  : Kus darısı Kus darisi görmek, zorluklarla ele geçen mal ile tabir olunur. Satin almak veya satmak (beyaz dari) gibi yorumlanir. Kus darisini yedigini görmek iyi degildir. Kus darisi az veya çok toplu veya daginik, pismis veya çig olsun, az mala delalet eder.
 5. kus

  kus

  Kus Rüyasinda bildigi veya bilmedigi bir kusa sahip oldugunu görmek, hayra ve muradina ermege isarettir. Üzerine bir kus kondugunu görenin muradi olur. Bir kusun üstünden uçup gittigini gören muradina erer. Ibni Sirin'e göre; rüyasinda büyük kus görmek kederdir. Bir yerde kuslarin ötüstüklerini görmek, o yer halki için musibettir. Bir kusla konusmak büyüklük, elinde bir kusun öldügünü görmek...

Sayfayı Paylaş