Sorum: Kuşluk namazının kılınışını anlatır mısınız ?

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Sorum: Kuşluk namazının kılınışını anlatır mısınız ?
Ben demin de bir soru sormuştum kuşluk namazı nedir diye nasıl kılınacağını da yazarsanız çok memnun olurum , şimdiden teşekkürler...

Kuşluk namazı Kuşluk vaktinde en az iki rekat namaz kılmak çok sevaptır.Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki..Günde iki rekat kuşluk namazı kılanın günahları denizlerin köpüğü kadar olsa, affedilir.

Kuşluk Namazı Kılınışı

Kuşluk Namazı 2,4,8 veya -12 rekat olarak kılınır. Niyet ettim Allah c.c rızası için kuşluk (duha) namazı kılmaya diye kalpten niyet edilir.

İki rekatta bir selam verilerek kılınması daha faziletlidir. iki rekatta bir selam verilerek kılınırsa sabah namazının sünneti gibi kılınır.4 rekatta bir selam verilerek kılınırsa ikindi namazının sünneti gibi kılınır.

Kim iki rekat kuşluk namazı kılarsa gafillerden yazılmaz. Kim de dört rekat kılarsa abidlerden yazılır. Kim altı rekat kuşluk namazı kılarsa bu namaz o gün ona yeter.

Kim de 8 rekat kılarsa Allahü Teala c.c onu masivayı terkedip, kendisine boyun eğen kullarından yazar.

Her kim de 12 rekat kılarsa Allah-ü Teala c.c cennette ona mahsus bir köşk bina eder.

Kuşluk namazı nafile namazdır. Kazası olan, kazasını ödemedikçe nafile namaz kılarsa kabul olmaz. Önce kazasını ödemelidir.

Geri