Muhabbet kuşumm hasta mı yaa? nasıl anlarım ?

gamselim

Mekanın en şık Meleği
Üye
Muhabbet kuşumm hasta mı yaa? nasıl anlarım ?
muhabbet kuşu neden kabarır muhabbet kuşu kabarması kuşunun kabarması kuşunun tüylerinin kuşlarının tüyleri neden kabarır
kızlarr bu ara canım cok sıkkın kuşum birtanem offf bir ayagı üstündee duruyor acaba ayagımı agrıyor :uhu:da bir ayagı üstünde duruyor :küstüm: offf kızlarr bana yardımcı olun aşkım kuşum ölmesinn ya offf :(((

Kuzumn bak bunlar tipik kuş hareketleriymiş.

* Düzgün durarak, sahibine hareketsiz şekilde bakması: Ele alınmak için hazırdır. Şu anlamdadır "Bakman için seni bekliyorum, yoksa sana kızabilirim".
  • Tünekte ileri geri yürümek: Sabırsızlıkla dışarı çıkarılmayı, ele alınmayı beklemek.
  • Her iki ayakla parmağa sıkıca tutunmak: Sana tam güvenmiyorum ya da beni götüreceğin yer hakkında bilgim yok.
* Bir ayak üzerinde durmak: Rahat.
  • Bir ayak üzerinde durma ve tüylerin kabartılması: Rahat, mutlu, memnun.

• [*]Başını alta sokarak bir ayak üzerinde durmak: Tüylerini temizliyor
    [*]Bir ayakta dururken gagasını bileme: Yorulmuştur.
    [*]Bir ayak üzerinde dururken, hafif kabarmış, gözler cam gibi: Kısmen uykudadır.
    [*]Kafes altını kazımak: Afrika gri papağanları için tipiktir. Genelde kafesten dışarı çıkmak için izin verilmesi isteğidir.Bu davranışını alışkanlık haline getirmemesi için yerine getirmek istemeyebilirsiniz.
    [*]Ayak vurma, tıklatma: Tehdit edildiğini hisseden bazı papağanlar, bölgesinin üzerindeki egemenliğinin işareti olarak onların ayaklarını yere vururlar.

canım benmde var kuşum daha 7 aylık bnde korktum gecen gün havalar birden soğuyunca tüğleri döküldü hep uyuyodu bide senn dediğin gb tek ayak üstünde duruodu meğer vitamine ihtiyacı varmış bide ya üşüdüğü için yada hayalciğimin dediği gb halinden memnun oldugu için öle dururmuş kuşçu öle dedi korkma sakın

Benim yaramazında yapar böyle şeyler kuzum ...Bişey olmaz... kuş milleti işte üzülme bunlar doğal hareketleri...kendilerini bu şekilde ifade ediyorlar :)

Kuzumn bak bunlar tipik kuş hareketleriymiş.

* Düzgün durarak, sahibine hareketsiz şekilde bakması: Ele alınmak için hazırdır. Şu anlamdadır "Bakman için seni bekliyorum, yoksa sana kızabilirim".
* Tünekte ileri geri yürümek: Sabırsızlıkla dışarı çıkarılmayı, ele alınmayı beklemek.
* Her iki ayakla parmağa sıkıca tutunmak: Sana tam güvenmiyorum ya da beni götüreceğin yer hakkında bilgim yok.
* Bir ayak üzerinde durmak: Rahat.
* Bir ayak üzerinde durma ve tüylerin kabartılması: Rahat, mutlu, memnun.
* Başını alta sokarak bir ayak üzerinde durmak: Tüylerini temizliyor
* Bir ayakta dururken gagasını bileme: Yorulmuştur.
* Bir ayak üzerinde dururken, hafif kabarmış, gözler cam gibi: Kısmen uykudadır.
* Kafes altını kazımak: Afrika gri papağanları için tipiktir. Genelde kafesten dışarı çıkmak için izin verilmesi isteğidir.Bu davranışını alışkanlık haline getirmemesi için yerine getirmek istemeyebilirsiniz.
* Ayak vurma, tıklatma: Tehdit edildiğini hisseden bazı papağanlar, bölgesinin üzerindeki egemenliğinin işareti olarak onların ayaklarını yere vururlar.

oyyy birtanemm yerim yaaa senii cok saoll .....:kiss:

..

benim kuşum ŞANSLI da bunları yapıor hatta su anda da bilgisayarımın üstünde tüylerini kabartmış tek ayağı üzerinde duruyor başta endişelenmiştim ama açtığınız konu bana yardımcı oldu teşekkür ederim :)

muhabbet kuşum hasta mı

benim muhabbet kuşum tüylerini kabartıo kafasını üstüne konduğu şeye sürüyor hasta mı

Geri