kusursuz bir gelin olmak için!

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
kusursuz bir gelin olmak için!
3835096.gif


Bir masal gelini gibi görünmek için kendinize önceden özel bir bakım uygulamanız gerekir. İşte bu bakım programı..

Fazla kilolar
Düğün günü, gelinliğinizle güzel görünebilmek için önce fazla kilolarınızı atmaya çalışın. Kusursuz olabilmeniz için once kendinizi güzel bulmanız gerekiyor. Nikah gününüzden 2 ay önce kendinizi düzenli bir rejime sokun. Sebze meyve ağırlıklı rejim sizin fazla kilolarınızı atmanızda yardımcı olacaktır. Sabahları yapacağınız 1 saatlik yürüyüş hem sizi bulunduğunuz stresden uzaklaştırır hem de forma girmenizi sağlar.
Daha güzel görünmek
Düğün gününden önceki ay iki kez vücut bakımı yaptırın, bu vücudunuzun pürüzsüz görünmesi için ilk adım. Peeling gibi yöntemler vücuttaki ölü hücrelerin atılması için size yardımcı olur.
Tüm vücuttaki cilt lekelerini ve sivilcelerin tedavisi için bir güzellik uzmanına danışarak bakım kürleri uygulayın.
Cildinizin yumuşacık ve pürüzsüz olması için düzenli bir bakım kürüne girmeniz gerekir.
Ağda yapılan bölgeler kızarıp kabarabilileceğinden, asla ağdanızı son güne bırakmayın. Epilasyon gibi seçeneklere başvuracaksanız, en az iki ay öncesinden uygulamanızda yarar var.
Manikür ve pedikürünüzü bir gün önceden yaptırırsanız tırnaklarınız pembe görünmez.
Pürüzsüz bir cilt
Makyajın güzel gözükebilmesi için cildin temiz ve dengeli olması gerekir. Cilt sorununuz varsa onu makyajla kapatmak yerine tedavi yöntemine başvurmanız gerekir.
Cildinizin pürüzsüz olabilmesi için en az iki kez cilt temizliği yaptırmak gerekir.Temizlik sırasında cildinizin kızarabileceği için nikahdan 3-4 gün once yapılmasında yarar var.
Düğün gününe özel
Sabah uyanınca hemen yataktan fırlamayın biraz keyif yapın.
Sonra küveti doldurup, içine girin bu sizi biraz rahatlatır. Değişik banyo losyonları güzel kokmanızı sağlar. Banyodan sonra vücudunuzu nemlendirmeyi unutmayın.
Banyodan sonra iyi bir kahvaltı yapın çünkü gün boyu yemek yiyemeyebilirsiniz.
Nikahtan en az 4-5 saat önce kuaförünüze gidin.
Parfümünüzün gün boyu kalıcı olmasınısını istiyorsanız iç çamaşırınıza da sürün.
Ayakkabılarınızın düğün gecesi sıkmaması, sizi rahatsız etmemesi için, giymeden once içinde bir saat nemli bez bekletin ve ayağınıza pudra sürün.
Gelin makyajı
Makyajınızı pastel tonlarda seçerseniz sizi çok daha genç ve doğal gösterir.
Makyajınızın saatler boyu dayanabilmesi için çok dikkatli yapılması ve kalıcı ürünler kullanılması gerekir. Cildin iyice nemlendirilmesi ve makyaj tamamlandıktan sonra makyajın üstünden transparan bir pudrayla geçilmesi renklerin karışmasını engeller.
Makyajda kullanılacak renklerin gelinliğin aksesuarlarına ve sizin ten renginize uymasına dikkat edilmesi de önemli.
Gelinliğiniz dekolteyse yüze yaptığınız makyajı dekolteyede yayın. Yüzünüzdeki renkle dekoltenizdeki renk farklı olursa bu çok çirkin gözükür. Makyajın gelinliğe bulaşmasını önlemek için gelinliğinizi giyerken bu bölgelere bir kağıt veya kumaş parçasıyla kapatabilirsiniz.
 

Benzer İçerikler

Üst