Lableni Ve Nutellalı Pasta

TaMaRa

Yeni Üye
Üye
Lableni Ve Nutellalı Pasta
nutellalı pasta nutellalı kek
pasta2jc4.jpgMALZEMELER:


2 paket savarone (kedi dili) bisküvi (1 paket=200gr.)
2 su bardağı ılık su
2 çorba kaşığı granül kahve (nescafe v.b.)
2 poşet krem şanti
1 su bardağı süt
1 küçük kutu nutella
1 paket labne peyniri
kakao
damla çikolata
* kedi dili, amerika'da lady fingers ismiyle satılıyor.


YAPILIŞI:


ılık su ile garanül kahveyi karıştırın. (içine şeker koymaya gerek yok çünkü bayağı tatlı oluyor.) kelepçeli kalıbın kenarlarına streç film döşeyin.
bisküvileri teker teker ıslatılarak dik olarak kalıbın kenarlarına yan yana döşeyin. bir kat da altına döşeyin.
ayrı bir kapta süt ile şantiyi çırpın. içine labne ve nutella ekleyip tekrar çırpın.sırasıyla bir kat bisküvi bir kat krema döşeyin. bu işleme krema bitene kadar devam edin.
en üste krema sürün, üzerine damla çikolatalar serpin, onun da üzerine kakao serpin. 1-2 saat dolapta beklettikten sonra kelepçeli kalıptan çıkartın. dikkatlice streç filmi çıkartın. pastayı kurdela ile bağlanarak süsleyin.


Not: Özellikle nutella olursa iyi olur çünkü öteki çikolatalar bu kadar akıcı değil istege bagli olarak nutellayi daha az da kullanabilirsiniz. Kalıbın altına döşerken bisküvileri kırmaniz gerekiyor. dizmesenizde olur gelişi güzel koyabilirsiniz. ıslandığı için kolay şekil alıyor. yanlız bu bisküvi sünger gibi hemen sıvıyı içine çekiyor. bir kere daldırıp çıkarmak gerekiyor. çok bekletirseniz hüsrana uğrarsınız

Bayanlar bende tarifi burdan aldim ve denedim ,sonuc mukemmel denemenizi tavsiye ederim ,cokta cabuk oluyo ,tek sorun bu malzemeleri rahatca bulabilmenizde
 
Üst