Laser epilasyon kimlere uygulanabilir?

M

Misafir

Forum Okuru
Laser epilasyon kimlere uygulanabilir?
Laser epilasyon kimlere uygulanabilir? 12 yaşından itibaren koyu renkli tüyleri olan herkese uygulanabilir. Eğer tüyler açık renkli yani pigmenti az, koyu renkli pigmenti hiç yok ise laser ışığını görmeyeceği için tedaviden etkilenmez. Laser epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?
Gözleri direkt ışıktan özel gözlüklerle koruma şartı ile tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir.

Her tedavi süresi ne kadardır? Kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5 - 6 dakikada, bıyık 1 - 2 dakikada, bacaklar 1 saat gibi denilebilir.
Tedavi sırasında ağrı hissedilir mi?
Hayır, hissedilmez. Yalnız soğutucu gazının ve laser ışığının çarpmasını cildinizde bir lastik çarpması gibi hissedebilirsiniz.
Tedavi sonrasında iz kalır mı?
Tedavi sonrasında 5 - 10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Soğutma sistemi olmayan laserlerde, ışığın cildin üst tabakası olan epidermisteki melanin pigmentlerinden de emilmesinden dolayı ciltte yanık ve sonrasında leke iz kalma riski her zaman mevcuttur. Soğutma sistemli laserde cildin ısınmasına fırsat verilmemekte böylece yanık riski ortadan kalkmaktadır.
Bir seansta tüylerden kurtulmak mümkünmüdür?

Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenmekte (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir. Seans aralıkları ne kadardır?
Seans aralıkları bölgeye göre 4 ila 8 hafta arasında değişir.
Laser epilasyon düşünüldüğünde ne yapılması gerekir?
Öncelikle dermatolog tarafından hastanın görülüp değerlendirilmesi, tüylenmenin nedeninin araştırılması, gerekli tahlil ve tetkiklerin yapılması gereklidir. Tedaviye başlanmadan önce tüylerin sarartılmamış olması, cımbız veya iple alınmamış olması şarttır

Cilt Yenilenmesi ( Mekanik soyma, kimyasal soyma, laser cerrahisi) hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
en iyi lazer epilasyon horizon en iyi lazer epilasyon horizon
Merhaba birgün internette gezerken HORİZON ANTALYA ‘yı gördüm aradığımda çok güzel ve detaylı bir şekilde bilgilendirip bana bir randevu ayarladılar gittim konuştuk anlaştık...
Lazer Epilasyon 0
Antalyanın en iyi lazer epilasyon yeri HORİZON BEAUTY Antalyanın en iyi lazer epilasyon yeri HORİZON BEAUTY
Bir arkadaşımın tavsiyesiyle onun gittiği HORİZON ANTALYA’ ya gittim. O çok memnundu sadece bir bölgeye gidiyordu, bende koltuk altıyla başladım ama 1 ay dolmadan etkisiini...
Güzellik Bakım Merkezleri 0
Braun Silk Expert lazer epilasyon kullanan varmı ? Braun Silk Expert lazer epilasyon kullanan varmı ?
Merhaba kızlar ben dün vatandan Braun Silk Expert 300.000 Atımlı Lazer Epilasyon Cihazı aldım 6 taksitle. 1.300 dü . Vücudun her bölgesinde güvenle kullanılabiliyormuş . 2 yıl garantili . Benim merak ettiğim bu cihazı kullanıp sonuç alan varmı...
Güzellik ve Bakım Önerileri 4
Laserle sigara bırakma Laserle sigara bırakma
laserle sigara bırakma, sigara bırakma yöntemleri, formulü, formulleri, çözümleri burada arkadaşlar Ne yazık ki, son günlerde çoğalttığım sigara artık baş ağrısı yapıyor ve azaltmak istediğim halde azaltamıyorumda... Benim...
Herşeyin başı sağlık ! 0
Cilt Yenilenmesi ( Mekanik soyma, kimyasal soyma, laser cerrahisi) Cilt Yenilenmesi ( Mekanik soyma, kimyasal soyma, laser cerrahisi)
cilt soydurma deri soydurma yüz yüz fiyatları işlemi Mekanik, kimyasal yada lazer ile soyma:Ciltteki lekelerin, sivilce ve epilasyon izlerinin, kırışıklıkların, çillerin giderilmesi amacı ile...
Estetik Cerrahi 1