Lavabodaki kötü kokuları gidermenin doğal yolları

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Lavabodaki kötü kokuları gidermenin doğal yolları
lavabodaki kötü kokular nasıl giderilir, lavabodaki kötü kokuları gidermenin yolları ile ilgili bilgiler sizlerle..

Hepimizin kullandığı lavabolardan bazen kökü kokular yayılabilir. Hemen hemen herkesin başına gelen bu olay çok can sıkıcı bir olaydır.

Lavaboda ki kötü kokuları gidermek için farklı yöntemler ve kimyasal ürünler kullanılabilir ama bazı kimyasal ürünler kişinin sağlığını olumsuz bir şekilde de etkileyebilir.

Şimdi sizlere lavaboda ki kötü kokular için kimyasal ürünlere gerek kalmadan doğal ürünlerle kurtulmanın yollarından bahsetmek istiyorum.

1.jpg

Kahve deyip geçmemek lazım aslın da Türk kahvesinin bilinmeyen faydaları vardır. İşte bunlardan biri de belki de hiç aklınıza gelmeyen bir faydası olan lavaboda ki kötü kokuları yok etme özelliğidir.

Şöyle güzel bol köpüklü bir Türk kahvenizi yapın ve keyifle bir güzel için... Ardından içtiğiniz fincanın dibin de kalan telvesini sakın dökmeyin nedenmi ? Çünkü burada asıl işimize yarayacak kısım kahvenin telvesi de ondan;)

Kötü koku gelen lavabonuzun iç kısmına doğru kahvenin telvesini dökün az bir müddet bekledikten sonra ardından sıcak su dökün. Bu yöntemle lavabonun hortum kısmında oluşan pis yağ yemek kalıntılarından kurtulacağınız gibi kötü kokular da yok olacaktır.

3.jpg

Bir diğer doğal yöntemlerimizden biride limon kabuklarıdır. Limon kabukları ile lavabonuzu ovduğunuz da lavabonuzun parladığını ve kötü kokulardan kurtulduğunuzu biliyormuydunuz?

2.jpg

Lavaboda ki kötü kokular için diğer bir yöntem ise şudur; 1 çay bardağı karbonatı lavaboya dökün. Üzerine 1 su bardağı karbonatı da ekleyin ve köpürtün. Sıcak suyuda ekledikten sonra birkaç dakika bekleyin. Giderden borulara ulaşan bu karışım lavabolarınızı açarak kötü kokuları da giderir.

2 çay bardağı limon suyunu küçük bir cezvede ısıtın. 1 su bardağı karbonatı ekleyip eritin. Köpük haline getirdiğiniz karışımı lavaboya dökün ve 10 dakika kadar bekletin.

Musluğunuzu açıp lavabonuzu temizlediğinizde biriken yağların aktığını ve kötü kokuların kayboldupunu fark edeceksiniz. (Karışımın ellerinizle temas etmemesine dikkat edin.

Evet hanımlar işte bu doğal yöntemler ile artık mutfağınıza hatta odalarına yayılan kötü lavabo kokularından kurtulacaksınız. Kimyasal ürünler yerine bu doğal ürünleri tercih etmek bence çok daha iyi olacaktır;)

Lavabo kokularını gidermek için bende kahve telvesi kullanıyorum. Gerçekten işe yarıyor. Ayrıca lavabo tıkanıklığını da gideriyor. Kötü kokuları gidermek için akarlara ve lavabo içine naftalinde atıyorum. Naftalin normalde zararlı . Evde küçük çocuklarınız varsa lavabolara naftalin atmayın.

Geri