1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Lazer Ciltte Kullanım Amacı?

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]Estetik cerrahi’de lazerler cilt gençleştirme, epilasyon, varis, leke tedavileri, dövme sildirme, akne tedavileri, akne izlerini yok etme, pigmentli lezyonların tedavileri (yara izleri), ince çizgilerin, kırışıklıkların giderilmesi, çatlak tedavileri, gözeneklerin sıkılaştırılmasında kullanılıyor.
  Gençleştirme amacıyla kullanılan lazerler hakkında bilgi verir misiniz? Kaç seans uygulanması gerekir? Etkisi ne kadar sürer?
  Lazer ile cilt gençleştirme uygulamaları öncelikli olarak, kişinin kendisini daha iyi hissetmesini ve genç görünmesini sağlar.

  Cilt gençleştirmede kullanılan çeşitli lazer tedavileri mevcuttur. Kullanılan tedaviler şöyle:
  # PPX Mavi Işık Terapisi: Deriyi soymadan yapılan tedavi şeklidir. Acı ve ağrı hissi yoktur. Tedaviler genellikle iki-üç hafta aralıklarla dört seans olarak uygulanır.
  # Er-Yag Lazer ile Ablative: Üst deriyi lokal anestezi yöntemiyle uyuşturduktan sonra, cildi tabaka tabaka soyarak yapılan tedavi şeklidir. Bir ya da altı ay ara ile iki kez yapılır.
  # Nd-Yag Lazer ile Nonablative: Deriyi soymadan yapılan tedavi şeklidir. Ağrısız, günlük yaşantınıza rahatça devam edebilmenize olanak sağlayan bir yöntemdir.
  İki haftada bir, altı seans olarak uygulanır.
  # Isolase Işık Tedavisi: Dört seans uygulanan bir cilt yenileme tedavisidir.
  # Plazma Tedavisi: Hastadan küçük miktarlarda alınan kandan, trombositlerce zengin plazma elde edilir. Büyüme faktörleri içeren bu trombositler hastanın cildine enjekte edilir. Bir ay aralıklarla üç kere tekrarlanan bu yöntemle cilt, parlak, ışıltılı ve pürüzsüz bir görüntüye kavuşur.

  # Medlite Q-Switch Nd: Lazer alanındaki son gelişmelerden biri. Güneşe bağlı yaşlanmadan kaynaklanan ince çizgiler ve kırışıklıkların giderilmesinde, güneş lekelerinde, cilt gençleştirme, gözeneklerin sıkılaştırılmasında, hatta dövme izlerini çıkarmada etkili.
  # Medlite Lazer ile Nonablative: Deriyi soymadan yapılan tedavi şeklidir. Son derece rahat ve acısız uygulanan bu yöntemin üç-beş hafta aralıklarla, dört-altı seans olarak uygulanması tavsiye ediliyor. Laser Toning diye de adlandırılan bu tedavi ile akne izlerini de gidermek mümkün.
  # Medlite Lazer Peel: Lokal anestezi kremi kullanılarak, cildin yenilenmesi amaçlı uygulanan bu lazer peeling tedavisi bir seans yapılıyor

  Lazer, herkeste aynı etkiyi sağlar mı?
  Tüm dermatokozmetolojik uygulamalar gibi lazer uygulamaları da, kişilerin cilt tiplerine, yaşlarına, bünyelerinin uygulamalara vereceği tepkilere göre değişiyor. Elbette ki hiç sonuç alınmaması söz konusu değil ama verimliliği çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir.

  Kaç yaşından itibaren uygulanabilir?
  Bunun için herhangi bir yaş sınırı yok. Yüzünde deformasyon başlamış herkes bu işlemleri yaptırabilir.
  Lazer kullanımı sonrası nelere dikkat edilmelidir? Güneşten korunmak gerekir mi?
  Tüm lazer uygulamalarından sonra, önemle vurguladığımız konu, kesinlikle güneşten korunmak gerekliliğidir. Güneşin artık daha zararlı olduğu bugünlerde, bu tip uygulamalardan sonra, istenmeyen komplikasyonların oluşmaması açısından, güneşten korunmak son derece önemli.

  Lazerin yan etkileri var mı?
  Uygun olmayan aletlerle, uygun olmayan ciltlere yapılırsa bazı yan etkiler oluşabilir, leke ve iz kalabilir. Bu nedenle uygulamaların, iyi araştırılıp, uzman kişilerce yapılmasına dikkat edilmeli.
   
Lazer Ciltte Kullanım Amacı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. lazerle cilt kırışıklığı tedavisi

  lazerle cilt kırışıklığı tedavisi

  Cilt Gençleştirme : Lazer ile cilt gençleştirme bu alandaki diğer yöntemlerden birçok noktada daha avantajlıdır. Bunlar arasında uygulamadaki hassasiyet, hiç veya çok az kanama olması, sayılabilir. Ancak yine de lazer ile cilt yenilemesi istisnasız herkes için geçerli bir yöntem değildir. Bazı vakalarda dermabrazyon ve kimyasal peeling gibi alternatif bir yöntem bugün dahi daha iyi bir seçim...
 2. fraksiyonel-lazer-cilt-izleri.

  fraksiyonel-lazer-cilt-izleri.

  fraksiyonel lazer forum fraksiyonel lazer yaptıran var mı yaptıranlar lazerle çil tedavisi yaptıranlar yaptırdım Sivilceleri sıkmamak en doğrusudur. Sıkılan sivilceler iltihaplanıp daha da içinden çıkılmaz ve şiddetli reaksiyonlara sebep olabilir. Sivilce izi; sivilce tedavisi eksik kalmış sivilceler sonrasında ciltte oluşan lekeler, çökme ya da çıkıntılar şeklinde gözlenebilir. Bu izler cilde...
 3. Emniyet Kemerinin Kullanım Amacı

  Emniyet Kemerinin Kullanım Amacı

  Emniyet Kemerinin Kullanım Amacı nedir arkadaşlar neden emniyet kemeri kullanırız?
 4. Cilt bakımı için limon kullanın

  Cilt bakımı için limon kullanın

  limonla cilt bakımı,limonla cilt bakımı nasıl yapılır,limonun cilde faydaları,limon kabuğundaki mucize maske Cildiniz için canlandırıcı bir etki yapan limonu ayrıca peeling, temizleme losyonu ve yüz maskesi yapımında da kullanabilirsiniz. Altı adet limonu, kabukları ile birlikte halka şeklinde dilimleyin. Derin bir kaba soğuk su doldurun ve içine dilimlediğiniz limonları atın. Limonların...
 5. Lazerle cilt lekeleri geçiyormu?

  Lazerle cilt lekeleri geçiyormu?

  cilt lekeleri sadece yaşlılık belirtisi değildir genç kişilerde de bulunur ve cilt lekesi ne yazık ki bizi olduğumuzda yaşlı ve sağlıksız gösterir. Kullanılan ilaç tedavisi ve kremler yetersiz kaldığında çaresizliğe düşmeyin. Cilt lekelerinin artık sizinle yaşamak zorunda değil. Lazer tedavisiyle leke sorununuza kalıcı bir çözüm geliyor. Lazer tedavisi nedir? Lazer tedavisi pek çok alanda...

Sayfayı Paylaş