Lazer ışını nedir; ciltte nasıl bir etki yaratır?

M

Misafir

Forum Okuru
Lazer ışını nedir; ciltte nasıl bir etki yaratır?
Lazer ışını nedir; ciltte nasıl bir etki yaratır? “Light Amlification by Stimulated Emmition of Radiation” kısaca lazer (laser) ışını, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Lazer ışını doku üzerine düştüğünde dokunun özelliklerine bağlı olarak üç farklı olay gerçekleşmektedir.
1. Yansıma: Yansıyan ışık çarptığı yere enerji bırakmaz.

2. Geçirgenlik: Işık, dokudan geçtiğinden dokuya enerji bırakmaz. 3. Absorbsiyon: Absorbe olan ışık tüm enerjisini çarptığı yere bırakarak ısınmaya neden olur.
İnsan cildi gibi yarı geçirgen dokularda her üç olay birden değişik kombinasyonlar içerisinde görülür

ankarada en iyi lazer epilasyon merkezi hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
en iyi lazer epilasyon horizon en iyi lazer epilasyon horizon
Merhaba birgün internette gezerken HORİZON ANTALYA ‘yı gördüm aradığımda çok güzel ve detaylı bir şekilde bilgilendirip bana bir randevu ayarladılar gittim konuştuk anlaştık...
Lazer Epilasyon 0
Antalyanın en iyi lazer epilasyon yeri HORİZON BEAUTY Antalyanın en iyi lazer epilasyon yeri HORİZON BEAUTY
Bir arkadaşımın tavsiyesiyle onun gittiği HORİZON ANTALYA’ ya gittim. O çok memnundu sadece bir bölgeye gidiyordu, bende koltuk altıyla başladım ama 1 ay dolmadan etkisiini...
Güzellik Bakım Merkezleri 0
En İyi Lazer Epilasyon Cihazları 2016 En İyi Lazer Epilasyon Cihazları 2016
Buz Lazer teknolojisi ile markalaşan Soprano ICE cihazı giderek bilinirliğini ve cihazla uygulama yapan kişiler tarafından verilen yüksek memnuniyet puanlarını arttırıyor. Gerek internet ortamında gerekse yazılı basın ve magazinden takip...
Lazer Epilasyon 0
Cilt çatlaklarına fraksiyonel lazer tedavisi Cilt çatlaklarına fraksiyonel lazer tedavisi
Hemen hemen 3 kadından birinde görülen cilt çatlakları yaygın olduğu kadar uzun yıllardır tıp dünyasının da biçare kaldığı konular arasında yer alıyor. Ne var ki çokta karamsar olmaya gerek yok. İzleri %100 oranında gidermek imkânsız olsa da yüz...
Güzellik ve Bakım Önerileri 0
ankarada en iyi lazer epilasyon merkezi ankarada en iyi lazer epilasyon merkezi
selam hanımlar ankarada oturuyorum benim gibi ankarada oturup lazer epilasyon yaptıran olduysa hangi merkeze gittiniz memnunmusunuz olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum ankaradaki en iyi lazer epilasyon yapan yer neresi paylaşırsanız memnun olurum
Bunları Biliyor musunuz ? 0