Lazer ışınının epilasyon etkisi nasıl oluşur?

M

Misafir

Forum Okuru
Lazer ışınının epilasyon etkisi nasıl oluşur?
Lazer ışınının epilasyon etkisi nasıl oluşur? İstenmeyen tüylerin lazer ile yok edilmesi yönteminde temel prensip: Kıl ve kıl kökünde bulunan, kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışığın etkileşimidir. Melanin, üzerine düşen lazer ışınını absorbe eder. Absorbe olan ışın, ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder.
Kalıcı epilasyon yöntemi için lazer ışınının cildin derinliklerine nüfuz ederek kıl köküne ulaşması ve ısı enerjisine dönüşerek köke hasar vermesi gerekir. Kıl kökleri, vücudun çeşitli yerlerinde değişmekle birlikte yüzeyin 2-5 mm altındadır. Epilasyon amaçlı geliştirilen cihazlarda, ışının -dalga boyu- cilt altında ulaştığı mesafenin bu sınırlar içinde olması gerekmektedir.

Lazer epilasyonda seçici fototermoliz denen yöntem kullanılarak melanin taşıyan kılı yok etmeye yetecek, ancak çevredeki dokuya zarar vermeyecek ölçüde lazer ışını gönderilmektedir. Bu nedenle güvenli ve etkili bir epilasyon için, cilt rengi; kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu dikkate alınarak cilde gönderilecek enerji değerini ve gönderilme süresini belirlemek büyük önem taşır. LightSheer gibi gelişmiş lazer epilasyon teknolojilerinde kişinin cilt ve kıl özelliklerine göre özel ayarlamalar yapılmasını mümkün kılan gelişmiş bilgisayar sistemleri bulunmaktadır. Kişiye ve bölgeye özel en efektif dozların uzman doktorlar tarafından belirlenmesi gerekmektedir. Zira işlemin olması gerekenden düşük dozlarla uygulanması seansların uzamasına, tam tersine yüksek olması ciltte yanık ve lekelenmelere yol açmaktadır.

Hala Lazer Epilasyon yaptırmadınız mı? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
en iyi lazer epilasyon horizon en iyi lazer epilasyon horizon
Merhaba birgün internette gezerken HORİZON ANTALYA ‘yı gördüm aradığımda çok güzel ve detaylı bir şekilde bilgilendirip bana bir randevu ayarladılar gittim konuştuk anlaştık...
Lazer Epilasyon 0
Antalyanın en iyi lazer epilasyon yeri HORİZON BEAUTY Antalyanın en iyi lazer epilasyon yeri HORİZON BEAUTY
Bir arkadaşımın tavsiyesiyle onun gittiği HORİZON ANTALYA’ ya gittim. O çok memnundu sadece bir bölgeye gidiyordu, bende koltuk altıyla başladım ama 1 ay dolmadan etkisiini...
Güzellik Bakım Merkezleri 0
Braun Silk Expert lazer epilasyon kullanan varmı ? Braun Silk Expert lazer epilasyon kullanan varmı ?
Merhaba kızlar ben dün vatandan Braun Silk Expert 300.000 Atımlı Lazer Epilasyon Cihazı aldım 6 taksitle. 1.300 dü . Vücudun her bölgesinde güvenle kullanılabiliyormuş . 2 yıl garantili . Benim merak ettiğim bu cihazı kullanıp sonuç alan varmı...
Güzellik ve Bakım Önerileri 4
Remington IPL-6750 Prestige Lazer Epilasyon Seti hakkında bilgi Remington IPL-6750 Prestige Lazer Epilasyon Seti hakkında bilgi
Lazer epilasyon son senelerde bayanların özel ilgi duydukları alanlar arasındadır. Siz de lazer epilasyon cihazı alma konusunda bir...
Tatlı Evim 0
Hala Lazer Epilasyon yaptırmadınız mı? Hala Lazer Epilasyon yaptırmadınız mı?
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık iki aydır lazer epilasyon yaptıran bir bayan olarak, bu konuda fikir sahibi olmak isteyen arkadaşlara naçizane düşüncelerimi ve aldığım sonuçları belirtmek istedim. Öncelikle şu söyleyerek başlamak istiyorum...
Tüm Kadınca Konular 2