1. kördügüm

  kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.664
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0

  "Lida zararlıdır, kesinlikle kullanmayın"

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında kördügüm tarafından paylaşıldı.

  "Lida zararlıdır, kesinlikle kullanmayın"
  ANKARA (İHA) - Sağlık Bakanlığı, Lida isimli zayıflama ilacının sağlığa zararlı olduğunu ve kesinlikle kullanılmaması gerektiğini açıkladı.

  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Farmalife adlı firma yetkilisinin 26 Eylül 2007 tarihinde yaptığı basın toplantısında, Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'nın kovuşturma yapılmasına gerek olmadığı yolundaki kararını gerekçe göstererek vatandaşların Lida'yı güven içinde kullanabileceği ve eczanelerde satılabileceği yönündeki beyanlarının basında yer aldığı hatırlatıldı. Açıklamada şöyle denildi:

  "Bakanlığımız Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı'nın 24.09.2007 tarihli analiz raporunda Farmalife firmasına ait Lida Dal Dal Hua Capsules ürününün numunesinde 'N-mono-desmetilsibutramin' adlı bileşiğin bulunduğu bildirilmiştir. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın kontrol belgelerini iptal ettiği, son yapılan analizde bir sibutramin türevi olan 'N-mono-desmetilsibutramin' tespit edilen Lida, sağlığa zararlı olma özelliği dolayısıyla kesinlikle kullanılmamalıdır. İl Sağlık Müdürlüklerimiz ve Türk Eczacılar Birliği'ne gönderilen çok acele kayıtlı yazılar ile eczanelerde kesinlikle bu ürünün satışının yapılmaması ve olan ürünlerin derhal toplatılması talimatı verilmiştir."
   

Sayfayı Paylaş