Etiketler:
 1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Likör fabrikası yeniden satışta

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  Mecidiyeköy'deki eski likör fabrikası arazisi, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş tarafından gelir paylaşımı yöntemiyle 1 Temmuz 2008'de tekrar satışa çıkarılacak.
  25 Nisan 2008'deki ihalesi tek firmanın katılımı nedeniyle onaylanmayan, 30 Mayıs 2008'deki ihalesine de teklif gelmeyen Ali Sami Yen Stadının yanındaki 23 bin 711 metre karelik arazinin satışı, Emlak Konutun Ataşehir'deki merkezinde Emlak Konut GYO A.Ş. Gayrimenkul Satış, Kiraya Verme ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliğine uygun olarak açık ihale (kapalı zarf teklif alma ve pazarlık-açık artırma) usulüne göre iki oturum halinde yapılacak.
  İhaleye yerli veya yabancı gerçek veya tüzel kişi veya bunların oluşturdukları ortak girişim grupları teklif verebilecek. İstekliler, ihale dokümanını Emlak Konut GYO A.Ş. İhale, Hakediş ve Kabul Müdürlüğünde görebilir veya KDV dahil 3 bin YTL yatırarak satın alabilecek.
  Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Demiröz, ikinci satışta vadeli muhammen satış değeri KDV hariç 297,5 milyon YTL'ye çıkarılan araziden, hasılat paylaşımı yöntemiyle asgari 350-360 milyon YTL gelir elde etmeyi beklediklerini kaydetti.
  Demiröz, "Bu meblağın 2-3 yıl içinde TÜFE, ÜFE artışıyla en az 400 milyon YTL'ye ulaşacağını tahmin ediyoruz. Önceki iki ihalede arsa satışı olduğu için elde edeceğimiz gelir nakit olacaktı. Bu kez elimize geçecek paranın belli bir süresi olacak. İlk beklentimiz, asgari 350-360 milyon YTL ama birisi gelir 450-500 milyon YTL de verebilir" diye konuştu.
  İhaleyi kazanan firmanın söz konusu bedelin yüzde 20'sini sözleşme imzalanmadan önce peşin olarak vereceğini bildiren Demiröz, şunları kaydetti:
  "Gelir paylaşımı modelinde şansımızı daha fazla görüyoruz. 300 milyon YTL'yi bir kerede ödemektense, firma, 350 milyon YTL'nin yüzde 20'sini yani ilk etapta 70 milyon YTL'yi ödeyecek. Geriye kalanı sattıkça ödeyecek. Dosya alan, inceleyen, ilgilenenler var. 5 firma ihale şartnamesini aldı. Yabancılarla konsorsiyum kurabilecek olanlar da var."
  Vedat Demiröz, söz konusu arazinin üçüncü kez satılamaması halinde gelir paylaşımı yöntemini tekrar deneyeceklerini bildirdi.


  ÜÇÜNCÜ KEZ SATIŞA ÇIKACAK Mecidiyökey'deki eski likör fabrikası ve müştemilatının 25 Nisan 2008'deki ilk ihalesine en yüksek teklifi, 295,7 milyon YTL ile açık artırmanın tek katılımcısı olan Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı vermişti. İhalenin sonucu onaylanmazken, gerekçe olarak, "ihaleye sadece tek firmanın katılması, bundan dolayı kamuoyunun vicdanının huzursuz olabileceği" gösterilmişti.

  Vadeli muhammen satış değeri KDV hariç 297,5 milyon YTL'ye çıkarılan arazinin 30 Mayıs 2008'deki ikinci ihalesinde ise teklif veren olmamıştı. İhalenin yapıldığı salonda bulunan Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, ikinci bir spekülasyona mahal vermemek için ihaleye girmeme kararı aldıklarını, tek katılımcı olduğu sürece ihalede yer almayacaklarını bildirmişti.

  Bu arada, arazinin satışından elde elde edilecek gelirin, Konut Edindirme Yardımı (KEY) geri ödemelerinde kullanılması planlanıyor.

  hürriyet ekonomi   
Likör fabrikası yeniden satışta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çilek likörü

  çilek likörü

  MALZEMELER 5 su bardağı cin 1/2 kg çilek 3/4 su bardağı toz şeker 1 çay kaşığı hindistancevizi rendesi HAZIRLANIŞI Çilekleri ezip bir kaba koyun. Üzerine cini döküp, karıştırın. Şeker ve hindistancevizi rendesini ilave edip iyice karıştırmaya devam edin. Bu karışımı bir kavanoza koyup, kavanozun kapağını kapatın. Karışımı sıcak bir ortamda yaklaşık iki ay dinlendirin. Daha sonra kavanozun...
 2. Likör

  Likör

  Eğer sağlığınıza dikkat etmezseniz hastalığa yakalanabilirsiniz demektir.Rüyada likör içmekte yaptığınız işler nedeniyle herkesin gözünün sizin üzerinde olduğuna yorulur. Eğer sağlığınıza dikkat etmezseniz hastalığa yakalanabilirsiniz demektir.Rüyada likör içmekte yaptığınız işler nedeniyle herkesin gözünün sizin üzerinde olduğuna yorulur. Rüyada likör satın aldığınızı gördüyseniz, size ait...
 3. Un fabrikası

  Un fabrikası

  un fabrikaları türkiyenin en büyük un fabrikası türkiyedeki fabrikaları türkiyede Rüyada degirmen görmek, aile halkinin sikinti ve darliktan kurtulmasina yahut fakirlikten sonra zenginliklerine, bekar erkek için ese, bekar kiz için kocaya isarettir. Degirmen bulunmayan bir evde degirmen görmek, siddet ve zorluklara, düsmanliga isarettir. Eger degirmende ekmek, et veya bal ögütse, aile halkinin...
 4. Eski Likör Fabrikası ihalesi cuma

  Eski Likör Fabrikası ihalesi cuma

  MECİDİYEKÖY eski likör fabrikası arazisi, Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından açık artırma yöntemiyle 25 Nisan Cuma günü İstanbul’da satışa çıkarılacak. Ali Sami Yen Stadının yanındaki 23 bin 711 metre karelik arazinin ihalesi, Emlak Konutun Ataşehir’deki merkezinde açık artırma yöntemiyle noter huzurunda gerçekleştirilecek....
 5. nick fabrikası

  nick fabrikası

  S£nİ S£nSiZ YaŞaMaK £n KöTü KaD£rİM oLSa g£r£K... Bir umut vardır hiç tükenmeyecek, bir hasret vardır çekilmeyecek, birde ölüm vardır,bir gün elbet gelecek ama sana olan sevgim ne ölecek ne de bitecek. yanlızca bir kırıntıydın içime ilk düştüğünde vakitsiz bir anda... bilmediğim bir neden beni alıp götürdüğünde o yerlere keder ve budalalıktan başka yaşamın bir anlamı var mıydı? kaç kez...

Sayfayı Paylaş