Limonatanın sağlığa faydaları nelerdir ?

Uzman SühaN

Administrator
Limonatanın sağlığa faydaları nelerdir ?
Her sabah tadını çıkarabileceğiniz, kilo vermenize, sindiriminizi geliştirmenize, cildi temizlemenize karaciğerinizin ve böbreklerinizin doğal olarak vücudunuzu temizleme de daha iyi bir iş çıkarmaya yardımcı olacak basit ve sağlıklı bir içecek var. Bu sihirli içecek nedir? Tabiki limonata . Limon suyu kimyasal olarak tükürük ve sindirim suları ile benzerdir ve hazımsızlık, mide ekşimesi, ve şişkinliği hafifletmeye yardımcı olabilir. Limon suyu, böbrek taşı riskini ve üriner sistem enfeksiyonlarını azaltabilir.


limonata.png


Sıcak bir günde bir bardak limonata kıyasla ne daha ferahlatıcı olabilir? Antioksidanlarla dolu bu içecek, susuzluğunu gidermekte vücudunuzu ve zihninizi enerjilendirir.Yararlarından faydalanmak için, kendi limonatanızı evde hazırlayın. Marketlerde bulunan markalar şeker ve boyalar vardır bu nedenle faydadan daha çok zarar veriyorlar. Ev yapımı limonata, diğer yandan, sağlığınızı ve enerjinizi artırabilir.Limonata dünyanın en popüler içeceklerinden biridir. Ucuz ve kolay yapılır, harika tadının yanı sıra ve vücudunuzu nemlendirir.Limonun faydası


Limon çok sayıda fayda sağlayan bir narenciye çeşididir. Bu ekşimsi tat antioksidanlar, Fosfor, C vitamini, A vitamini, B vitamini ve Karbonhidratlar gibi kritik besinlerin güçlü merkezidir. Gün boyu güzel ve keyifli görünmeye yardımcı olur. Bu meyve, cilt, saç ve tırnak için çok faydalı olduğu için doğal olarak güzel kalmanıza yardımcı olan doğanın hediyesidir. Sağlığınızı düzeltmenize yardımcı olur ve tüm vücut sistemini canlandırır. Bu makalede limonun saçınızdan tırnağınıza cilt sağlığınızdan genel sağlığınız hakkındaki faydalarına değinicez.


Limon gibi narenciye, hücreleri serbest radikallere zarar vermeye karşı koruyan birincil bir antioksidan olan C vitamini bakımından yüksektir.C vitamini, kardiyovasküler hastalık ve inme riskinizi azaltabilir ve kan basıncınızı düşürebilir. C vitamini, bazı insanlarda soğuk algınlığı süresini önlemeye veya sınırlandırmaya yardımcı olabilir.Bazı insanlar, kabızlığı önlemeye yardımcı olmak için günlük sabah müshil olarak limon suyu tüketir. Bu metabolizmayı hızlandırır ve yağları parçalar.


Limonatanın faydası

limonatanın birçok yararı var. Bu serinletici içecekte C vitamini, demir, magnezyum, kalsiyum ve antioksidanlar bulunur. Asitli olmakla birlikte, limon vücudunuzu alkalize eder ve pH dengesini düzeltmeye yardımcı olur. Bir bardak limon suyu tavsiye edilen günlük C vitamini alımının yaklaşık yüzde 187sini sağlar. Bakır, potasyum, vitamin B6, folat, tiamin ve E vitamini nin de iyi bir kaynağıdır. Potasyum açısından zengin olan bu içecek kardiyovasküler sağlık ve beyin işlevini geliştirir .


Ayrıca şişkinlik, mide ekşimesi ve hazımsızlığı hafifletmeye yardımcı olur. Karaciğeri uyararak, limonata toksinleri atmaya yardımcı olur.Dengeli bir diyet olarak tüketildiğinde, limonata böbrek taşlarını önleyebilir ve kanser hücresi büyümesini önleyebilir. Limondaki antioksidanlar serbest radikal hasarıyla mücadele etmekte, yaşlanmayı ertelemekte ve cildinizi zararlı UV ışınlarından korumaktadır.


Sabahları limonata içmeyi düşünün ve böylece sindirim sisteminizi güçlendirin. Gribiniz varsa, boğaz ağrısını gidermek ve öksürükleri hafifletmek için limonlu ılık su için Limonata astımlı, diyabetli , kronik yorgunluk, dolaşım bozukluğu ve kardiyovasküler problemleri olan insanlar için faydalıdır , bu nedenle diyetinize ekleyin!


Limonata nasıl yapılır ?

Öncelikle eski limon tedarik edin.Eski limonlar bol sulu olur. Aldığınız limonların dış kabuğunu iyice yıkayın ve limonları 4 parçaya bölün.Böldüğünüz limonları poşetleerek buzlukta bekletin. Donan limonları çıkarın çözülmeye başladığı an robottan kabuklarıyla geçirin. Üzerine su ekleyin. Şeker kullanmak isteğinize bağlı ben az şeker kullanıyorum . Tüm malzemeyi iyice karıştırın ve taze nane ile servis yapın. Afiye olsun..
 

Uzman SühaN

Administrator
Limon bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olduğundan terapötik özellikleriyle tanınır, mide temizler ve kan temizleyici olarak düşünülür. Limon suyunun ise , sağlıkla ilgili pek çok faydası vardır. Böbrek taşlarını , inmeyi azaltma ve vücut ısısını düşürme gibi . Serinletici bir içecek olarak , limonata sakin ve serin olmaya yardımcı olur. Limon . Antioksidan ve kanserle mücadele özelliklerini içeren kompozitler olan flavonoidleri içeren bir besindir. Şeker hastalığını önlemeye yardımcı olur, kabızlık, yüksek tansiyon, ateş, hazımsızlık ve diğer pek çok problemin yanı sıra cilt güzelliğinde,diş temizliğin de etkilidir.
 

Uzman SühaN

Administrator
Limonun doğal bir temizleyici gibi davranması nedeniyle hazımsızlıktan kurtulmayı veya kabızlığı azaltmak için yemekten önce, sırasında veya sonrasında limon suyunu tüketin. Limonlarda, sağlıklı kalabilmek için bağışıklık sisteminizin gerektirdiği vitaminler bulunur. Ayrıca, limonların kollajen üretimini teşvik eden vitaminleri var cilt güzelliğiniz için limon kullanabilirsiniz.Ayrıca, limonlarda bulunan yüksek miktarda vitamin, uzun süreli solunum problemleri için bağışıklık sistemini desteklemektedir. Her sabah uyandığınızda muhtemelen bir fincan kahve veya çay içmeyi seçersiniz. Her ikisi de güne başlamak için harika seçenekler, ancak yalnızca kendinizi iyi hissettirmekle kalmayıp, sindirime yardımcı olmak da dahil olmak üzere limonata içip kendinizi dinç hissedebilrsiniz.
 

Uzman SühaN

Administrator
Limon kokusu sivrisinekleri püskürtürken, zeytinyağı ile limon suyu içmek safra taşlarından kurtulmanıza yardımcı olur . Tıbbi gücü ile tanınır ve birçok farklı şekilde kullanılır. Romatizmal Hastalıklar Yıllıkları tarafından yapılan bir çalışmada bildirilen sonuçlara göre, limon, iltihaplı poliartrit ve artrite karşı koruma sağlar . Bir diş ağrısı bölgesine taze limon suyu uygulanıyorsa ağrıdan kurtulmaya yardımcı olabilir.Limon suyu, geniş bir ölçekte saç bakımında kendini kanıtlamıştır. Kafa derisine uygulanan suyu, kepek, saç dökülmesine iyi gelmektedir. Ayrıca akne ve egzama için de uygundur .
 
Üst